Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Allview P6 PRO

- - - - -
  • Please log in to reply
938 replies to this topic

#19
zen7979

zen7979

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 09.09.2013
Eu i am pus un card de 8 gb. si dupa ce  am instalat cateva aplicatii imi apare , ca mai am 6,8 gb memorie totala libera si memorie dispozitiv 2,6 gb. liber. Apropos voi ce aplicatie folositi pentru vreme?

#20
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Pe vechiul telefon Lenovo folosisem o perioadă Accuweather. Dar aplicația e foarte urâtă. Acum prefer să îmi pun pe homescreen scurtătură către site-ul Accuweather. În ce privește acuratețea informațiilor sta bine.

#21
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
4G Digi Mobil pe Allview P6 Pro. Constanța, la ultimul etaj al Tomis Mall.

Sunt uimit. Merge mai rapid decât Wifi-ul de acasă :)))
Bravo Allview și Digi!!!

Attached Files



#22
eowinn

eowinn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 26.08.2005
Cum se comporta bateria? Cat tine cu 4G ?
Cum ies pozele?

#23
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Eu îl țin pe automat. Unde găsește 4G intră pe 4G. Acum sunt pe malul mării, dintr-o clădire unde e doar semnal 3G.

Bateria e beton. L-am încărcat aseară și acum după o zi întreagă, încă mai am peste 60℅.

Bateria chiar are 3140mAh și face față cu brio ecranului imens de 5". Eu mă declar foarte mulțumit. Cred ca duce cam 6-7 ore cu ecranul aprins continuu.

Attached Files


Edited by tzaq93, 24 November 2015 - 17:05.


#24
ovy_sp77

ovy_sp77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 27.02.2009
Stie cineva ce varianta de Gionee este acest Allview?

#25
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Asta aș vrea și eu să aflu, dar nu știu cum. Am luat la rând toate telefoanele de pe site-ul Gionee, ulefone, hdc, Elephone, etc. și nimic nu seamănă.

Poate chiar e un model dezvoltat special pt Allview. Eu unul îl văd ca pe cel mai frumos și mai reușit model ca specificații lansat vreodată de ei.

#26
ovy_sp77

ovy_sp77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 27.02.2009
Intr-adevar, arata bine, e foarte usor. I-am luat unul sotiei

#27
geacsonul

geacsonul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 01.12.2010
Cum ies fotografiile?


Procesorul se misca bine?

#28
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Face poze bune. Exact ce te aștepți de la o cameră de 8 megapixeli pe smartphone. Poza a fost editată cu Snapseed pt blur :)

Procesorul e de ultimă generație, pe 64 biți. Totul se mișcă bine.

Attached Files



#29
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Camera de 8 megapixeli este produsa de Samsung. Modelul e S5K4H5YC.

#30
zen7979

zen7979

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 09.09.2013
Dupa o saptamana de utilizare nu am decat cuvinte de lauda. Bateria ma tine lejer doua zile cu net moderat de pe cartela, putin gps, si convorbiri. gps ul se conecteaza instant la sateliti eu folosesc google maps cu altceva nu am incercat. Singura problema care am observat ar fi ca nu tine minte soneria setata de mine care am descarcat de pe zedge. in rest doar cuvinte de lauda. Husa inca tot nu gasesc nicaieri.sper ca Allview va lua masuri cat de repede in aceasta privinta.


#31
eowinn

eowinn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 26.08.2005
A reusit cineva sa-i faca  root?

#32
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Cred ca merge cu King Root dar nu vad la ce m-ar ajuta. Telefonul merge bine si fara root. Nu ai ce sa vrei sa schimbi la el sau la ROM.

#33
eowinn

eowinn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 26.08.2005
Nu merge cu Kingroot v 4.62. Inca nu e in lista.

#34
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012

View Posttzaq93, on 24 noiembrie 2015 - 20:57, said:

Asta aș vrea și eu să aflu, dar nu știu cum. Am luat la rând toate telefoanele de pe site-ul Gionee, ulefone, hdc, Elephone, etc. și nimic nu seamănă.

Poate chiar e un model dezvoltat special pt Allview. Eu unul îl văd ca pe cel mai frumos și mai reușit model ca specificații lansat vreodată de ei.

Cred ca ai uitat de x2 soul pro :D are dotari bune si design-ul este extraordinar

#35
alyn01

alyn01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 11.02.2008
Am comandat si eu telefonul de la Altex dar inca nu mi-a ajuns  si acum am gasit acest topic cu toate informatiile care ma interesau. Pe multe site-uri lumea comenteaza numai de rau despre acest telefon si in general despre Allview si m-am speriat putin.  Dar aici am vazut  ca avem spatiu la aplicatii  , nu decat 1 gb cum zic unii si tot aici am citit ca procesorul isi face bine treaba. Astea  erau singurele retineri legate de acest telefon.  Ms. pt. informatii.

#36
mariusee

mariusee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 17.01.2007
azi am cumparat telefonul, arata bine, e cam greu dar are cam tot ce imi doresc de la un telefon. In prima faza nu a vrut sa—mi recunoasca nici un card de memorie, dar dupa 4 restartari aceasta problema a disparut. Singurul neajuns pt acest telefon este procesorul slabut, pentru ca in momentul in care vreau sa instalez o aplicatie stau o vesnicie pana can se finalizeaza instalarea ei.Mai raporteaza careva aceasta problema?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate