Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce P.C. all in one sa fie asta?

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...
 In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!
 La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...
 Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...
 

Dezbatere: Comparație între U.P.C., Digi și Telekom.

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 megafanro, on 20 octombrie 2015 - 18:54, said:

pentru R.C.S.Posted Image)

În România e obscur, totuşi. Nici subtitrare nu are. Şi pe de altă parte, seamănă cu The Fishing & Hunting Channel, canal prezent în grila R.C.S..

Edited by alfa_alfa, 20 October 2015 - 20:51.


#38
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,045
  • Înscris: 26.09.2010
Chiar mai devreme, se vorbea pe Russia Today HD (pe satelit e disponibil fta :D ) despre piata de cablu din America.

Nu stiu cat e salariul minim acolo, dar preturile la cablu sunt in jurul la +100 de dolari. Un analist al pietei vorbea despre "noua oferta Verizon", care rupea gura targului: 54 de canale la 50 de dolari pe luna. Omul, bun cunoscator al pietei banuiesc, spunea: "De ce sa platesti peste 150 de dolari pentru 100 de canale la care nici nu ai timp sa te uiti? Oamenii automat vor fi tentati sa aleaga optiunea 54 de canale la 50 de dolari."

Imi pare rau ca nu am prins emisiunea de la inceput.

#39
ksabian

ksabian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 12.03.2012
Voi comparati multe aspecte aici dar il evitati pe cel mai evident...acoperirea retelei. Upc  in Craiova nu exista si este totusi un oras de 300.000 de locuitori. Din partea mea puteti sa ajungeti si al 100 de canale hd. Mie nu mi le puteti oferi.  Asa ca dupa mine cel mai bun operator tv este cel la care ma pot abona.

#40
misshu

misshu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.01.2007
Salariul minim in sua este in jur de 1865$, un abonament de 100$ ar insemna 5,36% din salariul minim, la noi 5,36% inseamna 56,28 lei.
Informatiile sunt putin gresite, pachetul cu internet, tv de baza si hbo este 50$ (http://www.verizon.c..._F3_E_OO_N_X008), raportat la salariul minim la noi ar fi 28 lei, iar la rds un asemenea pachet este 72 lei... Oricum ai calcula ei au preturi mult mai bune ca noi, raportat la castiguri, bineinteles!

#41
calin7mihai

calin7mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 17.02.2012
Toate studiile arata ca un om obisnuit se uita cam la 10 programe tv. Daca ai cele mai bune canale pe nisa lor nu iti trebuie 200 de programe majoritatea de umplutura.Ai 4 canale de sport premium -digisport. Ai pt filme digifilm si maxpack (cel mai mic pret la rds ,toate hd) ,ai digi 24 hd la stiri si documentare bbc la digi word&co plus canalele viasat si national geografic. Singurele programe care m-ar interesa sunt discovery word si discovery science hd sa fie in grila ,dar pot trai si fara.

#42
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,045
  • Înscris: 26.09.2010
Am spus ca nu am prins emisiunea de la inceput, am ajuns pe acel post fix cand se terminase subiectul despre HBO. Mersi de lamuriri

#43
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009

 ksabian, on 20 octombrie 2015 - 21:10, said:

(...)  Asa ca dupa mine cel mai bun operator tv este cel la care ma pot abona.
O părere la care ar trebui să fie atenți toți cei care fac nenumărate comentarii pe aici, deși locul lor ar fi pe alt topic!

P.S. Și aș mai adăuga o părere personală: în gusturile mele nu se fute nimeni! Asta vizavi de ceea ce îmi pot permite să urmăresc eu și de preferințele mele în materie de televiziune! Ca să vă și exemplific: deși sunt pasionat de sport (foarte pasionat), ultimele trei weekend-uri am renunțat la orice transmisiune sportivă pentru a urmări Star Wars pe AXN HD. Are importanță dacă mai spun că am văzut filmele astea de peste 50 de ori...? Nu, pentru mine nu! Pur și simplu ASTA A FOST ALEGEREA MEA!!!

Edited by crislacor, 20 October 2015 - 21:31.


#44
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,139
  • Înscris: 26.07.2009
Si tata este tot la fel, foarte pasionat de sport dar a preferat sa vada filmele Star Wars (desi le-a vazut de cateva ori), de pe AXN HD, :D

#45
ksabian

ksabian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 12.03.2012
Realitatea asta e ca in general ai cateva posturi care chiar le urmaresti si cu acelea ramai. Rar isi schimba oameni preferintele. Asta este evident daca te uiti la audiente. Clasamentul primelor 10 este in mare nmeschimbat. Din cand in cand, pentru o zi, doua, mai urca cate unu dar in rest aceleasi canale.

Si mai este discutia despre cate de nou este cu adevarat "noul". Daca ne uitam la canalele de muzica pentru ca acolo se observa cel mai bine. Nu este nicio diferenta intre utv, mtv, kiss sau zu. Nu vad ce ar mai putea fi "nou" aici. Nici ale de filme nu sunt mai departe: axn-urile, diva, euforia, defunctul Universal... maxim 2 seriale mai la zi cu episoadele in rest aceeasi poveste, episoade de acum 3-4 ani din tot felul de seriale. Nu cred ca Tnt va iesi din tipar... mai lasati-l putin..

#46
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005

 ramiz, on 20 octombrie 2015 - 19:00, said:

rcsrds are in grila digisport.cei de la upc   trace sports.sa mai fac comparatie?

:)))) au si luc hasde!! :)) Nu are rost sa facem comparatii :)

#47
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,894
  • Înscris: 28.11.2006
Ar mai fi de adus in discutie un aspect, desi asta se refera la toate serviciile companiei, nu doar la TV: calitatea si promptitudinea serviciului de relatii cu clientii si depanari. Eu am "lighean", internet pe sarma si telefon fix de la Telekom, si de fiecare data cand am avut probleme tehnice s-au miscat foarte repede (de regula au venit a doua zi dupa sesizare). La mine in oras exista UPC (nu si RDS), dar ma uit mult la sport, asa ca UPC iese din calcul, chiar daca au netul mai rapid.

Pe de alta parte, vara-mea sta in Cluj intr-un bloc cablat si de RDS si de UPC (acum mi se pare ca au intrat si Telekom in peisaj). Mi-a spus ca a renuntat la RDS (si) pentru ca a durat vreo 2 saptamani si nu stiu cate telefoane la serviciul clienti pana i-au rezolvat o problema tehnica. A trecut la UPC si spune ca se misca mult mai repede la sesizari (plus ca au si o grila mai pe gustul ei, cu mai putin sport si mai multe canale cu seriale).

Din ce am citit pe aici, se pare ca RDS au aceasta problema cu serviciul clienti. Am vazut ca multi se plang si de Telekom, dar eu n-am avut probleme. Iar de UPC nu se plange multa lume in privinta asta.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate