Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele
 Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...
 DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!
 La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 

Problema intrare in windows 8

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Daniel3030

Daniel3030

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 10.02.2014
Va salut.Sper ca fac topic-ul unde trebuie,daca nu ma scuzati iar daca va fi mutat doresc sa fiu instiintat printr-un PM ca sa-l gasesc si eu dupa aceea.

Bun,problemea mea e urmatoarea : Am si eu un laptop cu  windows 8 pe care am parola la deschidere.Bun si asta,problema e ca mie nu`mi merg toate butoanele de pe tastatura si nu pot baga parola sa-mi deschid laptop-ul.
Ce pot face in acest caz ? Exista vre-o metoda sa pot intra ?
Multumesc.

Edited by Daniel3030, 17 October 2015 - 11:48.


#2
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Poate merge cu tastatura exterioara pe USB.

#3
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,057
  • Înscris: 10.09.2005
Sau întrebi proprietarul.

#4
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Tot ce postezi (indiferent unde este mutat) regasesti in My Content (click pe numele tau de utilizator din coltul stanga-sus).
Ce model de laptop ai, ce standard de tastatura are si ce configurari de limba ai facut?
(La nevoie poti accesa tastatura virtuala.)

#5
Daniel3030

Daniel3030

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 10.02.2014
Cu tastatura pe USB merge dar nu am momentan.
Este un laptop Toshiba,nu stiu mai multe detalii ca nu`i al meu,e la o ruda si a ramas la mine si acum am vazut eu ca nu merge tastatura,trebuie schimbata,nu se poate repara.
Nu se poate accesa tastatura virtuala daca nu pot intra deloc in windows...aceea parola mi s-a zis ca s-a pus automat cand si-a facut cont de google,nu ar fi pus-o el.
Stiu ca e posibil,si eu am patit asta.

#6
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,833
  • Înscris: 07.06.2014
nu te supara, dar mi se pare o gogomanie sa spui ca iti faci cont pe google si ti se paroleaza windowsul pt asta.

adica o minciuna mai mare ca asta e sa spui ca soarele se invarte in jurul pamantului.

#7
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Pentru autentificare este necesar un cont Microsoft, nu Google. Poate ca a creat un Microsoft Account pe baza contului Google, dar tot un cont Microsoft ramane (indiferent ce adresa de e-mail s-a utilizat, daca este de Gmail, Yahoo s.a.m.d.), iar parola trebuie creata separat (nu este obligatoriu sa coincida celei utilizate pentru contul Google).
Tastatura virtuala (OSK - On-Screen Keyboard) se poate accesa si inainte de a intra in Windows. Cauta butonul pentru Accesibilitate: http://windows.micro...screen-keyboard
Daca tastatura fizica este defecta, nu ai de ales decat fie sa utilizezi tastatura OSK, fie Touch Keyboard dupa ce intri in Windows, fie sa conectezi o alta tastatura fizica.
Solicitarea parolei se poate elimina. Vezi topicul "Lista de subiecte importante": http://forum.softped...ante-windows-8/

Edited by _-_, 17 October 2015 - 12:51.


#8
Daniel3030

Daniel3030

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 10.02.2014

View PostDany_Darke, on 17 octombrie 2015 - 12:32, said:

nu te supara, dar mi se pare o gogomanie sa spui ca iti faci cont pe google si ti se paroleaza windowsul pt asta.

adica o minciuna mai mare ca asta e sa spui ca soarele se invarte in jurul pamantului.

Pai ti se pare tie o gogomanie dar asa este,nu vorbii in necunostinta de cauza te rog,te-a lamurit  Magister Ludi

View Post_-_, on 17 octombrie 2015 - 12:50, said:

Pentru autentificare este necesar un cont Microsoft, nu Google. Poate ca a creat un Microsoft Account pe baza contului Google, dar tot un cont Microsoft ramane (indiferent ce adresa de e-mail s-a utilizat, daca este de Gmail, Yahoo s.a.m.d.), iar parola trebuie creata separat (nu este obligatoriu sa coincida celei utilizate pentru contul Google).
Tastatura virtuala (OSK - On-Screen Keyboard) se poate accesa si inainte de a intra in Windows. Cauta butonul pentru Accesibilitate: http://windows.micro...screen-keyboard
Daca tastatura fizica este defecta, nu ai de ales decat fie sa utilizezi tastatura OSK, fie Touch Keyboard dupa ce intri in Windows, fie sa conectezi o alta tastatura fizica.
Solicitarea parolei se poate elimina. Vezi topicul "Lista de subiecte importante": http://forum.softped...ante-windows-8/

Multumesc,sa vad ce pot rezolva .Multumesc,sper sa reusesc.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate