Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024
 Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?
 Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...
 

Microsoft Surface Book

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,855
  • Înscris: 01.11.2005
Salutare,
De curand Microsoft a lansat pe piata primul laptop al companiei. Defapt este un 2 in 1 deoarece poate fi facut si tableta.
Sincer sa fiu, am ramas surprins de specificatii si ce m-a bucurat cel mai mult a fost comparatia facuta cu un produs Apple.
Daca produsul in sine este exact cum e prezentat nu pot sa spun decat wow si sa observ defapt Microsoft a depasit la capitolul asta orice asteptari.
Pretul anuntat plecand de la 1500 de dolari poate fi considerat piperat, dar daca stau sa ma gandesc produsele Apple din aceiasi categorie aveau preturi astronomice la lansare, deci nimic iesit din comun.

Ce parere aveti. ?

Personal ma bucur ca a iesit un competitor Apple. Ma bucur ca Microsoft da dovada ca stie sa faca lucruri bune.

Sursa: https://www.microsof...es/surface-book
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2Q2gf8ue5WQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
DONNIE99

DONNIE99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 05.06.2014
Merge,dar si Dellu a scos noi produse din gama XPS,astea chiar imi par bestiale...... http://www.arenait.n...n-gama-xps.html

#3
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,732
  • Înscris: 10.11.2013
Nu prea as putea spune ca as alege asta dintr-un vs cu un laptop de gaming, dar imi place ceea ce-am vazut.
Daca review-urile vor fi la nivelul prezentarii, atunci excelent.

Edited by n-amname, 09 October 2015 - 22:38.


#4
banculescu

banculescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 04.10.2014
da, si eu am fost placut impresionat de prezentare; as dori sa vad si un review;

vad ca si microsoft a luat-o pe calea cea buna; astept si in continuare asemenea initiative;

#5
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,770
  • Înscris: 09.05.2005
Totusi mai mult ca sigur acest produs nu o sa fie lansat oficial in Romania...

#6
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,855
  • Înscris: 01.11.2005

Quote

Totusi mai mult ca sigur acest produs nu o sa fie lansat oficial in Romania...
La inceput posibil ca nu va aparea, dar cu timpul sunt sigur ca va fi disponibil si romanilor.
Sunt curios daca il poti rezerva din Romania.

#7
sergiu9494

sergiu9494

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 30.12.2014
pretul de 1500 e pre order ca sa zicem ca de la anul va avea cu totul alt pret sau este un pret standard?

#8
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,855
  • Înscris: 01.11.2005
Cred ca pretul este doar pentru pre-order in sensul ca platesti 1500dolari pentru configuratia minima aleasa + taxe de transport + taxe vamale daca se aplica ( si cum in Romania se aplica taxa pentru orice, miram-as sa nu platesti ceva si la vama, adica un +25% din 1500 de dolari ).
Cand va aparea in magazine posibil pretul sa fie un pic mai mare sau mai mic, depinde de oferte, de configuratie, de accesorii etc.

Parerea mea e sa il cumperi din USA dar de la magazine online si sa discuti cu ei sa ti-l trimita drept cadou sau sa ti-l trimita fara valoare drept piese de schimb. O sa fie mai greu sa ii convingi de lucrul asta dar daca insisti posibil sa se poata, astfel eviti taxele vamale de 25%. Eu asa am procedat cand am cumparat ultimul laptop din USA.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate