Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

La Auchan Vitan timp pierdut la casa din cauza gardienilor

- - - - -
  • Please log in to reply
171 replies to this topic

#163
ipopovici11

ipopovici11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,547
  • Înscris: 06.06.2015

View PostMikeSpike, on 11 octombrie 2015 - 15:27, said:

Hai ca zic mai clar. Eu ca "ginitor"civil stau in magazin 8 ore prefacandu-ma ca fac cumparaturi.Vad ca IOPPO(SCUZE) baga pe el produse.Stiu clar ca inaintea caselor nu pot face nimic.Poate la casa scoti"dihoru" si-l platesti.Daca e asa perfect(oricum foto mentala ti-am facut,ca posibil...).Dar in momentul cand trebuie sa pui art. pe banda si nu vad ce stiu ca ai ascuns acolo-eu care "intamplator"trec pe langa tine-telefonez,dau prin statie,colegului autorizat legal sa faca un control de" rutina".Deja el stie ce si unde ai treaba.Tu nici macar nu stii de unde stie ala ce ai ascuns tu.Dupa ce refuzi sa platesti pe loc obiactul(recomand plata pe loc) semnalat patrula militie care preiau cazu.In vest(acolo am lucrat in ramura asta) cam toti stiu procedurile astea,si nu se ofenseaza.Daca se va ajunge la proces(fi convins ca se lungeste treaba-tu,sa te astepti la multe zile neplatite de la munca ta cat mergi la termene) judecatorul da o amenda(pe care o va plati firma de paza,ca-s asigurati).Referitor la fizionomie sincer nu-mi amintesc ce draq am vrut sa zic.Si firma de bizoni rotesc postatiile pt. a nu intra in confidente cu personalul.

Mdea...lasa ca am avut eu in incident cu-un din asta, nu stiu cum sa-l cataloghez, care ma acuza ca am desfacut o sticla de suc si am baut din ea. Asa, ca a vazut el, cand eu doar o luasem de la raft sa ma uit ce scrie pe ea mai de aproape.
Si tinea mortis sa o platesc, ca el cheama politia, l-am bagat in ce mi-a venit la gura(mai ca era sa-i dau si cu sticla de cap) si i-am facut si reclamatie la firma lui. Cred ca nu avea iq mai mare de 50 . Asa ca nu te mai da atat ca vai ce tari sunteti voi.

Edited by ipopovici11, 11 October 2015 - 18:55.


#164
robert8197

robert8197

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,017
  • Înscris: 20.04.2011
am fost ieri tot la  auchan vitan si la casa am dat o bancnota de 100 lei , iar casiera mi-a trecut pe bon 50 lei primiti (am cumparat  1 card de 30 lei)
mi-a dat casiera restul 20 lei  in loc de 70.
i-am zis casierei ca am dat 100 lei si ea nu credea. pana la urma au ''facut casa''  si au iesit banii mei .dar toata treaba asta a durat 1 ora , timp pierdut degeaba .
la final nici macar un ne pare rau. sau sa-si ceara scuze.

p.s : ce pot sa fac in situatia asta? ca in ultimii 2 ani am mai patit o data ceva de genul , chiar si cand era real.

Edited by robert8197, 12 October 2015 - 14:57.


#165
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007

View Postrobert8197, on 12 octombrie 2015 - 14:55, said:


p.s : ce pot sa fac in situatia asta? ca in ultimii 2 ani am mai patit o data ceva de genul , chiar si cand era real.

te autodenunti la primul guardian din supermarket, dar vezi sa fie cu figura apriga, spaima drogatilor care mananca napolitane intre rafturi, musai cu 2 (doua) tonfe la bracinari

#166
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Data viitoare cand mergi si ai timp de pierdut, ii dai cincizeci de lei si cand iti da restul ii zici ca de fapt i-ai dat o suta. Si INSISTI! Veti sta o ora, se va descoperi ca i-ai dat doar cincizeci, iti ceri scuze ca nu ti-ai luat medicamentele in ziua respectiva si la revedere. Repeti de cateva ori, sa te tina bine minte multa vreme.

#167
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
dupa cum sunt obisnuit in Romania, un client care si-a pierdut o ora din cauza greselii lui Auchan ar trebui sa-si ceara scuze in public
propun autoflagelarea si postarea pe youtube

#168
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Nu, eu chiar vorbeam serios.
Daca aiai iti fut timpul de ce sa nu li-l futi si lor? Asa vor fi mai atenti casierii, ca... cine stie, poate angajatul ala avea nevoie de o pauza si a facut-o intentionat. Zic si eu. E oricum inadmisibil sa pierzi o ora din greseala lor.

#169
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postrobert8197, on 12 octombrie 2015 - 14:55, said:

p.s : ce pot sa fac in situatia asta? ca in ultimii 2 ani am mai patit o data ceva de genul , chiar si cand era real.

Intrebi "Stiti sa numarati?", inainte de a alege casa la care sa te asezi.

#170
mmm3

mmm3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,766
  • Înscris: 14.09.2015

View Postrobert8197, on 12 octombrie 2015 - 14:55, said:

p.s : ce pot sa fac in situatia asta? ca in ultimii 2 ani am mai patit o data ceva de genul , chiar si cand era real.
Cand te plictisesti iei casele la rand cu bancnota de 50 si sustii sus si tare ca I-ai dat 100. Astfel incat sa se mobilizeze la numarat sa vada cum e cand pierd si ei timp.
Sau cum spune cel de mai sus:

View PostMizu, on 12 octombrie 2015 - 16:42, said:

Data viitoare cand mergi si ai timp de pierdut, ii dai cincizeci de lei si cand iti da restul ii zici ca de fapt i-ai dat o suta. Si INSISTI! Veti sta o ora, se va descoperi ca i-ai dat doar cincizeci, iti ceri scuze ca nu ti-ai luat medicamentele in ziua respectiva si la revedere. Repeti de cateva ori, sa te tina bine minte multa vreme.


#171
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,537
  • Înscris: 30.10.2003
Cand mai platiti  cu bacnote mari va faceti inainte un selfie cu bacnota si casierul. In 20 secunde verificati poza si ati rezolvat treaba.

#172
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,429
  • Înscris: 20.02.2008
Eu zic sa aduc si un notar+ 2 avocati si cate 5 martori pentru a dovedi ce bancnote am dat casierei. Se va face, deasemnea,  Proces Verbal de predare-primire.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate