Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Kaspersky antivirus

- - - - -
  • Please log in to reply
134 replies to this topic

#73
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,937
  • Înscris: 26.05.2007

View PostDany_Darke, on 29 octombrie 2015 - 14:13, said:

ce nu mi-a placut inca de aseara, este faptul ca mai tine ocupat procesorul cand scaneaza fisiere, uneori mai duce si spre 100%, insa o sa mai cercetez setarile.
Are in Settings>Compatibility > Concede Resources to other applications

#74
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014

View Postandreic, on 14 februarie 2016 - 22:48, said:

Asta e o functie nu un bug, protectia activa. Totusi pe un procesor modern nu cred ca foloseste vreodata mai mult de 2 nuclee, deci n-ar trebui sa simti de la i5 in sus si in niciun caz nu are de ce sa ajunga la 100%. Mai degraba hardul incetineste fiind accesat de el in scanare cand tu ii ceri acces cu o alta aplicatie. un SSD ar ajuta la faza asta.
E bien ca a revenit update-ul asa cum trebuie, probabil numai pe versiunile activate merge corect, pe trial nu updateaza asa des Posted Image

il mai apuca din cand in cand sa urce spre 100%, iar din pacate nu am procesor i5, e un amarat de i3 ivy.

am ssd, insa fisierele care le scaneaza si pt care urca incarcarea pe procesor, sunt pe un hdd, de aici si problema, cred. am foldere de 10gb cu tot felul de executabile si arhive, iso, etc. cand da de ele, atunci se mai poticneste. dar chiar si asa, e rar, adica nu e ceva deranjant.

da, acum isi face update cum trebuie, fara nici o alta problema. acum 2 zile nu prea isi gasea serverul si a dat o eroare, afisata, ca nu a putut face update. am facut update manual si a mers fara probleme.

View PostChemTeacher, on 16 februarie 2016 - 17:24, said:

Are in Settings>Compatibility > Concede Resources to other applications

este setat deja, nu mai tin minte daca este default sau am bifat eu ulterior.

Edited by Dany_Darke, 29 February 2016 - 00:55.


#75
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
am o intrebare, inafara de evidenta diferenta dintre o licenta de prelungire si una noua, pt un program care este deja activat, ce ar insemna daca i s-ar introduce un cod de licenta noua in loc de cea de prelungire?

imi expira licenta aproape si vreau sa cumpar o alta, dar e mai ieftina una noua decat una de prelungire, asa ca sunt in dubii.

#76
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
am actualizat la versiunea 2017, momentan se misca bine, au acum si un nou modul, secure conection, pt a securiza conexiunile wifi sau pt shoping online. gratuit exista 200mb de trafic pe zi, iar cu licenta separata se ridica de tot limitarea. asa ca mie imi e de ajuns,

#77
Conservatorul

Conservatorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 26.09.2006
Pana la urma,cum ai procedat?

Ai prelungit licenta veche sau ai cumparat alta noua?
Am si eu aceeasi dilema ca si tine.
Prelungire licenta pentru un an 99,99 lei vs. achizitie licenta noua pentru un an si 3 luni,la pret mult mai mic.

#78
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
intre timp am facut rost de o licenta pt o versiune superioara, astfel ca nu am mai prelungit deloc cea de KAV. la pretul de care spui, nu poate fi decat KIS. acum am trecut la KTS.

Edited by Dany_Darke, 27 October 2016 - 06:44.


#79
Destini

Destini

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 24.10.2016
Kasoersky este unul dintre cele mai bune antivirusuri, doar ca ocupa multe resurse.

#80
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
asa este. te rupe cu ai sai 100mb Posted Image

la scanare din greu, atunci creste, dar si atunci a fost maxim 1.3gb. iar pc-ul nu a mai fost oprit de 10 zile. insa retine, ca la mine merge si 2 luni fara oprire si nu moare de lipsa resurselor.

Attached Files

  • Attached File  avp.JPG   15.88K   17 downloads
  • Attached File  time.JPG   12.68K   15 downloads

Edited by Dany_Darke, 26 October 2016 - 20:09.


#81
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 30.12.2005
Aveti idee la ce se refera "licenta box"? Se refera la ambalaj? Primesti produsul intr-o cutie? Sau cum?
Nu primesti licenta pe email?
Multumesc.

#82
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
pt codul de activare pe mail, trebuie licenta electronica, pt licenta box, inseamna ca vei primi un colet acasa, cu toate taxele aferente.

#83
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 30.12.2005
Multumesc pentru raspuns Dany! Da, stiam de aia electronica, de-aia am si-ntrebat! Ce chestie!!! Inca mai fac risipa, nu sint "green"! :) Ultima oara cind am achizitionat un "box" d-asta a fost acum... hat ani, un BitDefender.
Ai idee daca se aplica si punctul 9 de aici, cu limitarea geografica? Multumesc.

#84
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
daca cumperi de la noi, nu ai probleme de limitare. acolo e alta treaba, politica si anumite restrictii.

#85
ortodontul

ortodontul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.12.2013
Eu am luat un Kaspersky pe 2 ani.Il folosesc de aproape 9.De cand il am nu mi-s-a mai virusat calc.Cat a utilizat variante free,am avut multe probleme.Pentru mine Kaspersky este Rege, nr.1  !!!

#86
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,031
  • Înscris: 07.11.2006
Buna ziua
Am o nedumerire pe care sper sa o rezolv pe forum.
Stiu ca este sectiunea anti-virus dar banuiesc ca rezolvarea dorita este aceeasi.
Am Kaspersky Internet Security 2016 pentru un an.Am achizitionat anul trecut prelungirea acestei licente prin Kaspersky Internet Security 2017,dorind acum sa fac prelungirea prin introducerea seriei.
Pe site-ul oficial exista un indrumar,iar nedumerirea mea se refera la acest indrumar.Acolo apare butonul renew in momentul accesarii Kaspersky din icoana din drepata-jos,de langa ceas.Insa la mine nu apare acest buton.
Pe scurt,cum sa introduc noua serie,fara sa pierd cel 100+ zile ramase din seria veche si fara sa am nici un fel de problema?

Multumesc.

#87
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
din ferestra unde bagi cheia, vezi ca ai "enter activation code" -> scrii efectiv codul in casutele afisate -> activate

perioadele se cumuleaza, nu pierzi nimic. evident ca inainte de asta, poti face update la versiunea de 2017, nu pierzi nimic, nu ai mare schimbare de interfata.

#88
giv

giv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 16.07.2007
Apropo de acest AV.
Il detin legal de vreo 3 ani.
Intre timp am luat si pentru mobil si vPN de la ei.
Ca idee este foarte usor la resurse si isi face treaba mereu.
Am ceva legat de pret sa va comunic.
De la noi il cumperi cu ~80 lei/an. Din afara e aceiasi licenta cu 32 lei/an (echivalentul in RON a pretului de achizitie).
Comparati.

View Postdoktoru, on 15 noiembrie 2016 - 10:23, said:

Aveti idee la ce se refera "licenta box"? Se refera la ambalaj? Primesti produsul intr-o cutie? Sau cum?
Nu primesti licenta pe email?
Multumesc.
Box e un colet unde primesti CD/stick cu programul si ai inauntru cheie de activare pe un cartonas.
Licenta electronica e decat codul de activare care il primesti pe e-mail si programul il descarci de pe site.
E acelasi lucru in forme diferite.
Licenta BOX e mult mai scumpa decat cea electronica pentru ca presupune costul cu materialele plus transportul.

#89
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Trebuie amintit faptul ca cei care au windows 10 e suficient un google chrome actualizat si Windows Defender cu actualizarile la zi.
Nu inteleg ce avantaj ca aduce sa platiti licente la antivirusi cand majoritatea producatorilor de antivirusi se folosesc de scanare in cloud.
Exista si variante free de antivirus care functioneaza fara probleme: 360total security , sophos antivirus home.

La sophos home il poti instala pe 10 dispozitive free.

#90
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
daca ai ceva impotriva acestor programe, poti evita topicul, noi care vrem sa platim acest program, il folosim fara stres. fiecare face ce vrea cu banii, nu crezi?

acest post nu este pt a deschide o polemica, este pt a iti aminti de a nu mai posta offtopic.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate