Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea
 Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?
 La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis
 Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire
 

Oferte de portare in reteaua Orange

* * * - - 8 votes
  • Please log in to reply
4104 replies to this topic

#937
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Il las in continuare sa viseze la 150 de euro.Imi iau o Cartela Prepay Orange,o incarc lunar din Contul Online cu plata  pe factura si la 6 euro am:
-6GB
-Minute Nationale Nelimitate si SMS (Orange Family)
Reducere 5% la reîncarcari
Ect

View Postcezarmed2, on 08 mai 2017 - 19:44, said:

Cred ca a ras de tine. Pai 120 e un an de abonament. Nu se justifica avansul.
Degeaba,nu va vede Orange 150 Euro de la mine ;)

#938
WarpS

WarpS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.07.2009
Ai risc crescut de frauda, avansul ala de 150 euro plateste factura pe toate cele 7 abonamente activate in 3 luni.

#939
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Nu stiu,dar am fost cu plata la zi.Ultima factură a fost de 260 Lei,plătită cum a fost emisa.

#940
WarpS

WarpS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.07.2009
Asa e sistemul lor, ba chiar e mai relaxat decat la Vodafone. Ti se face un scoring in sistem si acesta genereaza automat o rezolutie.Cu cat mai multe deta furnizate voluntar (loc de munca, cheltuieli/venituri etc) cu atat creste scoring-ul.... Totusi 150 euro pt un abonament sim-only e cam mult.

Edited by WarpS, 08 May 2017 - 19:53.


#941
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Asta e.
Imi cumpar o cartela si gata.Dar acum imi este frica sa nu imi zica sa platesc avans pt limita de credit.
Am 11 eur limita de credit.Odata ma trezesc ca imi suspenda contul ca am depasit limita de credit...Posted Image Posted Image

#942
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,294
  • Înscris: 12.08.2006

View PostWarpS, on 08 mai 2017 - 19:52, said:

Asa e sistemul lor, ba chiar e mai relaxat decat la Vodafone.
Cum dreaq?
Eu mi-am activat roaming-ul la VF cu un simplu telefon la 222, ...cand aveam connex clasic.

S-or mai fi schimbat procedurile...

#943
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017

View PostNimcid25, on 08 mai 2017 - 19:47, said:

Reducere 5% la reîncarcari
Cum se obtine reducerea asta la reincarcari?
Ca eu reincarc cartele PrePay din Contul Meu si nu am nici o reducere.

Edited by samebo, 08 May 2017 - 20:32.


#944
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View Postsamebo, on 08 mai 2017 - 20:32, said:

Cum se obtine reducerea asta la reincarcari?
Ca eu reincarc cartele PrePay din Contul Meu si nu am nici o reducere.
Dacă ai cartele Orange PrePay, poți adăuga și aceste numere în pachetul Orange Family. Vei beneficia de:
5% reducere la reîncărcarea programată cu credit sau cu opțiune a contului PrePay, de minim 4 euro credit, efectuată de pe abonamentele din familie

#945
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Deci doar daca ai abonament din ala Family si te inscrii cu ele in pachetul ala... si daca e incarcare programata.
Credeam ca e pentru oricine fara restrictii,

#946
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,865
  • Înscris: 28.11.2001
Cerut si eu oferta de portare din Vodafone catre Orange (nu ma deranjeaza nimic la vodafone - calitatea este mai buna fata de orage - anul trecut am trecut de la orange la vodafone din cauza de semnal) pe PJ.
Primit Pro17 redus cu 10%, 8 giga de net, nelimitat national si vreo 300 minute international. Imi dau P9 lite gratuit sau p10 lite cu 35 euro. Contract pe 1 an.
Sa vad la voda ce obtin ca acum am la 9 euro 4 giga de net si nelimitat national plus 200 internationale si nu prea depasesc resursele din abonament.
Ma intereseaza telefoane noi pentru cele 2 abonamente.

#947
Onoare29

Onoare29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 27.08.2015

View PostEagle Raider, on 08 mai 2017 - 19:07, said:


cum sa iti ceara avans 150 de euro, cand tot contractul tau valoreaza 120 de euro :))

Nu e avans de plata e avans de neplata.
Mai concret exista o aplicatie care se numeste Preventel in care sunt trecuti datornicii. Ei bine daca figurezi pe acolo in momentul in care vrei sa iti faci un abonament nou fiecare companie de telefonie cere o anumita taxa (ca la chirie de exemplu) pe care o platesti in avans si din care compania isi va acoperi pierderile daca situatia se repeta, adica daca se va intampla dinou sa nu iti platesti serviciile pe care ei ti le ofera. E o garantie defapt. Dupa o anumita perioada de timp (difera in fct de companie) banii iti vor fi restituiti integral. Perioada asta se poate prelungi fata de termenul comunicat initial (daca mergi in magazin ti-l vor comunica, daca faci ctr nou pe site tre sa iti scrie undeva in contract despre asta) daca tu ai intarzieri la plata facturii justificate sau nejustificate (la fel trebuie sa fi informat in prealabil).
Deci nu conteaza ca iti faci ab de 1 euro pe 6 luni pt ca tu cu un abonament poti sa faci cost suplimentar si ei trebuie sa se asigure cumva ca tu nu repeti greselile din trecut.
Stergerea din aceasta aplicatie se face dupa n ani de platit facturi la timp, nu mai tin minte exact cati.
Bafta! :)

#948
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Nu cred ca aia era problema la el din moment ce spune ca mai activase niste abonamente in trecut.
Doar daca nu cumva intre timp, de cand activase abonamentele alea a dat o teapa si a intrat in baza de date,
Numai el stie :D
Oricum ar fi e aberant sa iti ceara garantie mai mare decat suma contractului total.

#949
bebeko

bebeko

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 01.02.2008
Primit oferta de portare in Orange - 11 euro, nelimitat minute / sms national si in roaming, 10 GB trafic national din care 2,4 GB pot folosi si in roaming, 300 minute internationale, contract pentru 12 luni, fara telefon.
Primit cineva ceva mai bun ( fara telefon ) ?

#950
cezarmed2

cezarmed2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,393
  • Înscris: 11.12.2014
Au primit 11 euro redus la 9,9, tot pe 12 luni.

#951
bebeko

bebeko

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 01.02.2008
Am vazut aceasi oferta si pentru retentie. Ma gandesc ca la portare in Orange ar trebui sa fie ceva mai tentant ;)

#952
WarpS

WarpS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.07.2009
Ceva mai tentant de atat, la portare, e S7 Edge la 69 euro cu ME 31 redus cu 20%.
Daca nici 10GB net la 11 euro nu e tentant, ce sa mai zica cei care anul trecut pe vremea asta faceau la 10 euro cu 2GB net....

#953
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Nu prea, de obicei oferta de portare se da si la retentie daca insisti, singurele diferente mai apar la portare la abonament cu telefon, unde uneori pot avea o reducere mai mare la telefon fata de retentie.

#954
bebeko

bebeko

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 01.02.2008

View PostWarpS, on 17 mai 2017 - 09:33, said:


Daca nici 10GB net la 11 euro nu e tentant, ce sa mai zica cei care anul trecut pe vremea asta faceau la 10 euro cu 2GB net....
Crede-ma ca se poate si mai tentant. Sau macar sa ofere un telefon la abonamentul de 11 euro.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate