Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Montaj Parchet

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
UDRZONNNE

UDRZONNNE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 16.11.2009
Salut .
Recent am inceput o afacere impreuna cu tatal meu (el meserias eu mai putin :D) in care executam orice fel de montaj si raschetat parchet .
Nu stiu daca exista asa ceva , de aceea intreb aici . Exista agentii de publicitate care in schimbul unui comision sa ne ofere lucrari ?
Detinem toata aparatura necesara pentru montaj si raschetat parchet .

Orice fel de propunere de marketing mi-ar fi de mare ajutor .
O zi placuta .

#2
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Nu stiu sa existe asemenea agentii de publicitate, dar poti sa traiesti pe langa firmele mari.
Ar fi indicat sa spui si zona/judetele ce le poti acoperi cu lucrarile.

#3
tiocuip

tiocuip

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 20.09.2015
Inceaca sa ai o relatie de colaborare cu agentiile imobiliare .
Orice nou proprietar doreste sa aduca imbunatatiri noului apartament , iar parchetul este de multe ori una din problemele greu de rezolvat de orice " dorel " .

#4
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
mai bine iti faci publicitate pe la magazinele de bricolaj de unde isi cumpara "omul" parchetul...

#5
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,031
  • Înscris: 07.11.2006

View PostUDRZONNNE, on 23 septembrie 2015 - 14:53, said:


Orice fel de propunere de marketing mi-ar fi de mare ajutor .
O zi placuta .

Poti sa incepi cu biletele bagate in cutiile postale.Majoritatea ajung la gunoi,dar ajunge daca prinzi vreo 10 clienti.Daca faceti munca de calitate,vestea se propaga cu viteza sunetului.Muncitori sunt destui,cu profesionistii este o problema.
Domeniul este chiar bun si cu concurenta mica.Avand in vedere faptul ca lumea incepe sa-si deschida ochii dupa efectele "miraculoase si fantastice" a porcariei numita parchet melaminat,stratificat,etc.aveti sanse foarte bune in demersul vostru.
Dupa parerea mea,nu exista nimic mai bun,mai sanatos,mai elegant decat lemnul.Mizeriile MDF,OSB,melaminat si altele lasati-le pentru snobi.
In mod obligatoriu sa contactezi TOATE magazinele specializate,cum ti-a sugerat si Nero-d.
Mult succes sa aveti.

#6
UDRZONNNE

UDRZONNNE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 16.11.2009

View PostVenboteam, on 23 septembrie 2015 - 15:54, said:

Nu stiu sa existe asemenea agentii de publicitate, dar poti sa traiesti pe langa firmele mari.
Ar fi indicat sa spui si zona/judetele ce le poti acoperi cu lucrarile.
salut.
suntem disponibili pe toata raza bucurestiului si ilfov .
Cum as putea traii pe langa firme mari ?


@ma puteti ajuta in crearea unui text pe care sa il trimit prin mail magazinelor de bricolaj ?

Edited by UDRZONNNE, 24 September 2015 - 10:57.


#7
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,031
  • Înscris: 07.11.2006

View PostUDRZONNNE, on 24 septembrie 2015 - 10:35, said:

salut.
suntem disponibili pe toata raza bucurestiului si ilfov .
Cum as putea traii pe langa firme mari ?


@ma puteti ajuta in crearea unui text pe care sa il trimit prin mail magazinelor de bricolaj ?


Daca vei trimite orice text acelor magazine in mod oficial,poti considera mort acest proiect.
Te duci personal si iei legatura cu vanzatorii de la raionul care vinde parchet si le explici lor ce si cum.Cine sunteti si ce doriti,etc,etc,etc,etc.
N-ar strica chiar sa abordezi tu (mai ferit) clientii de la raionul respectiv.Cartile de vizita sunt absolut necesare.

Edited by adisz, 24 September 2015 - 14:26.


#8
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012

View PostUDRZONNNE, on 24 septembrie 2015 - 10:35, said:

Cum as putea traii pe langa firme mari ?
Firmele mari iau multe lucrari, iar unele din ele le subcontracteaza.

In ceea ce priveste promivarea, trebuie sa stabilesti clar ce vrei sa faci cu acest proiect. Vrei sa castigi o paine mai alba decat ce ai acum, sau vrei sa dezvolti o afacere. Ma refer la tine, pentru ca tatal tau are o varsta si nu mai are chef sa riste.
Daca vrei sa lucrezi la scara mica, te lipesti de micile magazine, sau de vanzatorii de pe raioanele de parchet din marile magazine si dai o friptura celui care iti da lucrari (te recomanda).
Daca vrei sa dezvolti o afacere, iti faci un site. Site, nu blog. Cu cat mai profesional, cu atat mai bine. SEO si Ad words la el si vin lucrarile.
Apoi, promovare (de unde poti agata ceva clienti, mai multi sau mai putini, in functie de "noroc" pe bizoo.ro (ceva gen 50 euro/luna), clubafaceri.ro (aprox 200 euro/an), afacerist,ro (50 lei/luna, doar ca l-au tot modificat de l-au facut varza acum). Si de pe olx.ro mai vin clienti, mai putin ce-i drept.
Daca bugetul iti permite, faci niste flyere si iti iei o bicicleta si te plimbi prin zonele unde se construiesc case/vile. Daca reusesti sa stai de vorba cu proprietarul e minunat, deja ii castigi increderea mai mult decat daca ai vorbi la telefon. Daca nu, faci rost de numarul lui, il suni si ii intrebi daca are nevoie de asemenea servicii (montaj). Daca esti mai timid, lasi un flyer (o carte de vizita) la unul din muncitori si il rogi sa i-o dea proprietarului (dezvoltatorului).
Pentru montaj ai nevoie de un furnizor de parchet bun. Multi din clienti doresc ca tu sa le oferi solutia completa (material-parchet, montaj, raschetare, lacuire/baituire, etc). De asemenea ai nevoie de un furnizor bun de produse finisaj (lacuri, grunduri, baituri, impregnanti, adezivi, etc).

Edited by Venboteam, 24 September 2015 - 15:24.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate