Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke
 Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare
 

Rezidential Aleea Mizil, nr. 55

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
StrRobert

StrRobert

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.09.2015
Pentru cei interesati sa achizitioneze un imobil pe Aleea Mizil,nr. 55,dezvoltator Keyhani.
In primul rand: nu va duceti la notara lor, Iulia Busuioc decat daca aveti prea multi bani si nu aveti ce face cu ei. Toti din bloc ne.am dus la ea crezand ca vom avea parte de preturi decente. Si asa a fost, dar doar la antecontract. De ajuns ca sa te duci cu incredere sa semnezi contractul tot la ea. Surpriza a aparut  cand, de curiozitate am solicitat o oferta la un alt notar. Diferenta la un ap cu 2 camere a fost de minim 800 ron. La inceput de drum chiar ai ce face cu acesti bani.
In al doilea rand: sa nu credeti ca aceasta constructie e cu mult mai buna decat alta constructie noua, oricata reclama v-ar face inginerul de pe santier. Dupa nici doua luni tragem linie si avem: canalizare care refuleaza, demisol indundat la prima ploaie, pereti crapati, instalatii sanitare care provoaca inundatii etc. Si asta pt ca nu lucreaza cu profesionisti. De aici si intarzieri semnificative in finalizarea constructiei.

#2
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
1) Fiecare notar are onorariul lui... E posibil sa existe in intelegere intre dezvolatator si notar, in sensul ca dezvoltatorul sa primeasca procent in fct de cati client ii aduce, si de aici diferenta de pret (onorariu mare).
2) Problemele semnalate de tine, sunt, desigur, neplacute, dar sa nu crezi ca in alta parte ar fi umbla caini cu covrigi in coada (adica ca ar fi altfel sau nu ar fi lipsite de probleme; desigur, exista si exceptii...
Ce sa zic, multumim pentru informare, nervi de otel si succes!

PS. Teoretic ar trebui ca acele probleme sa se resolve... repede, pe garantie! Se poate lasa si cu proces (dar asta e alta aventura/poveste... lunga). Poate un sfat: fa poze!

#3
StrRobert

StrRobert

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.09.2015
Sigur exista o intelegere intre ei si notar ca astfel nu se justifica diferentele mari de pret. Sper doar, ca viitorii locatari ai blocului pe care il construiesc langa cel existent, sa fie mai putin increzatori si sa nu mai accepte orice suma crezand ca e una de bun simt. Cat despre poze...Intr-adevar ar fi trebuit sa fac. Numai vineri seara a refulat din nou canalizarea inundand un ap locuit de la demisol:(

#4
robitu

robitu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.12.2015
Buna ziua.Sunt eu cum imi spune , Doamna Gina de la bloc.Problema care o invoca doamna de mai sus,intradevar a existat dar sa rezolvat imediat..Mi-a fost schimbata toata mobila care a fost deteriorata si in plus pentru deranjul care mi l-au facut am primit jumatate din pretul mobilei de la bucatarie si am fost trimisa in zilele respective la munte pe cheltuiala lor.
Eu stiu ca sistemul de canalizare nu are nici o legatura cu apartamentele de la etaj.Noi suntem la blocul acela ca o familie.
Iar in privinta notariatului;ei mi-au spus ca fac la notariatul asta ,dar mi-au dat dreptul sa intreb preturile de la alte notariate.

#5
justin99

justin99

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.01.2016
As vrea sa aud mai multe pareri daca se poate sau cat de rau poate fi  ?  multumiti , nemultumiti ?
Locatia este superba , foarte aproape de mijloacele de transport in comun  . Structura suficient de rezistenta ..
Calitatea  ( gen instalatii sanitare , centrala etc )  nu o pot cunoaste decat daca aud pareri de la cei care s-au mutat deja in primul bloc
Probleme la incept cu siguranta pot sa apara , ( dar fiind totul in garantie ) trebuie remediate de dezvoltator  si asigurat ca nu o sa se mai repete !

#6
Marysor23

Marysor23

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.03.2016
Buna ziua. Si eu am achizitionat o garsoniera prin Prima Casa si intr-adevar am platit mai mult la notar si chiar am fost foarte suparata. Am vorbit cu notara sa-mi explice detaliat ce am platit dar pana la urma am renuntat sa mai cer explicatii deoarece mi-am dat seama ca greseala a fost a mea: trebuia sa cer oferta de pret inainte sa achit factura, nu dupaPosted Image  Problemele mentionate de Robert au existat (stiu asta de la vecinii care s-au plans in cadrul unei sedinte) dar tot ei au revenit si au spus ca s-au rezolvat. Cat despre locuinta va pot spune ca este chiar ok. Orice problema am avut a fost remediata in timp util de catre inginerul Mihai care a raspuns in timp util solicitarilor si chiar s-a implicat in rezolvarea problemelor. Asa ca puteti apela cu incredere la elPosted Image  La capitolul ok mentionez izolatia cladirii, lucru reflectat asta iarna in factura la gazPosted Image

#7
tachere

tachere

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 18.06.2009
Buna ziua, doresc sa-mi cumpar o garsoniera in cel de -al 2-lea bloc. Cine este vanzatorul? Primul bloc s-a predat la temen? La ce etaj ma sfatuiti sa cumpar? Ce avans se plateste? Va multumesc.

#8
Buyersdefence

Buyersdefence

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 18.03.2016
Lasa ca v-a aranjat cu noile blocuri lipite, v-a luat toata lumina din baie si bucatarie

#9
Buyersdefence

Buyersdefence

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 18.03.2016
se pare ca e o moda in sectorul lui Negoita sa se construiasca fara autorizatie, aviz amatorilor de locuinte in zona
Attached File  Mizil 57.docx   658.87K   63 downloads

Edited by Buyersdefence, 03 October 2016 - 19:20.


#10
Buyersdefence

Buyersdefence

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 18.03.2016
Aviz amatorilor care vreti sa cumparati in Aleea Mizil nr. 57, sa nu aveti probleme la banca!

Attached Files



#11
bogdang06

bogdang06

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 31.05.2017
Ce mai stiti de acest imobil?

#12
Dizzy.exe

Dizzy.exe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 12.08.2003
Daca proprietar e Kehayian Garbis, fugiti cat mai puteti!

#13
bogdang06

bogdang06

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 31.05.2017

 Dizzy.exe, on 01 iunie 2017 - 10:20, said:

Daca proprietar e Kehayian Garbis, fugiti cat mai puteti!

Puteti fi mai specific de atat?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate