Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

LG Nexus 5X - discutii generale

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
5012 replies to this topic

#3853
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 07.08.2008
Daca Google nu vrea, asta nu inseamna ca tot nu va avea Posted Image Pentru 6P deja e ceva:
https://forum.xda-de...62&postcount=42

#3854
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Nice! Sa vedem cum/daca va merge și pe DP4.... :)

#3855
danieliankoo

danieliankoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,796
  • Înscris: 23.01.2005
După update de iulie de consuma bateria in 6h. Chiar urmează un iPhone. M-am săturat de probleme...

#3856
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Dialer cu localizare la apelul de urgență.
[ https://1.bp.blogspot.com/-yDsz64qE4Kw/WW70MvSeVrI/AAAAAAAAVM8/l9iRyanTjCgwVR7xoTB-OsmNDbqI0ACPQCLcBGAs/s640/911.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3857
stephanatsea

stephanatsea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,469
  • Înscris: 04.05.2006
A crăpat si 5x-ul meu dupa nici un an. L-am trimis la garanție. Sunt curios sa vad daca-l repară.
Ce s-a mai intamplat in cazuri similare in garanție?

Edited by stephanatsea, 19 July 2017 - 16:13.


#3858
nknwn666

nknwn666

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,364
  • Înscris: 27.09.2007
Caută în topic după cuvintele garantie, repar, crapat.

#3859
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 07.08.2008
Hai sa facem un mic sondaj, baieti... sunt un pic curios.
Cine s-a trezit cu telefonul mort din senin sa raspunda la 3 intrebari:
- era pe stock sau rom custom?
- ce versiune de soft a rulat in acel moment(inclusiv pe ce patch de securitate)?
- la aproximativ cat timp dupa ultima actualizare de stock a murit? Aici intra si daca erati pe rom custom si ati actualizat stock-ul partial pentru a putea actualiza rom-ul custom.
Sa vedem ce iese :) mersi :)

#3860
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006

Quote

Cine s-a trezit cu telefonul mort din senin sa raspunda la 3 intrebari:
- era pe stock sau rom custom?
Tocmai trecusem pe ROM custom: Pixel Dust

Quote

- ce versiune de soft a rulat in acel moment(inclusiv pe ce patch de securitate)?
Am stat aproape o zi pe ODP2 (cred) cu care se misca in reluare. Am zis ca nu este optimizat, sau ca O(reo) este prea mult pentru 5X si am "fugit" pe ROM-ul de mai sus. Pe asta tot in reluare s-a miscat (asta cred ca a fost semnul care imi anunta bootloop-ul) si seara a sucombat... Patch de securitate al ROM-ului custom? Probabil versiunea de aprilie 2017 a 7.1.2-ului.

Quote

- la aproximativ cat timp dupa ultima actualizare de stock a murit? Aici intra si daca erati pe rom custom si ati actualizat stock-ul partial pentru a putea actualiza rom-ul custom.
Cam la 24 ore de la instalarea ODP2-ului, dar nu as da vina pe asta. Cred ca as fi patit la fel, chiar daca as fi stat pe stock de 7.1.2.

#3861
DjScorpyon

DjScorpyon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 779
  • Înscris: 14.08.2007
Sunt pe stock 7.1.2, update-uri la zi. Are agatari din ce in ce mai dese. Ori e de vina memoria, ori crapa cat de curand. Zic asta pentru ca are momente cand se blocheaza si numai un restart il ajuta sa fie iar smooth. Nu am alte aplicatii puse in afara de ce aveam in ultimele luni. Sunt resemnat cu ideea, backup la poze se face constant (asta era cel mai important). Acum stau asa.. si astept :))

#3862
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Sunt curios dacă măcar lunar primesc și ele un Wipe Cache Partition?
Eu îi dau cu încredere…
[ https://s3-us-west-2.amazonaws.com/androidexplained.com/wp-content/uploads/2015/10/23123906/Nexus_5X_Factory_Reset.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3863
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Folosiți AMP(Accelerated Mobile Pages)?
[ https://www.androidpolice.com/wp-content/uploads/2017/07/nexus2cee_Screenshot_20170715-122118.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3864
BlueHazard

BlueHazard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,347
  • Înscris: 18.06.2010
Al meu sta bine, inca. Astept sa-i cant si eu prohodul, desi sunt constient ca voi plange amarnic dupa camera. :(

#3865
Gabrielistrate

Gabrielistrate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 25.05.2013
Pai si in total, cati membri ai acestui forum posesori de N5X au avut de suferit din cauza infamului " bootloop " ? Eu am 2 bucati N5 X, culori diferite, unul cumparat in iulie 2016 de la emag, si unul in Octombrie 2016 de pa PC Garage. Deocamdata sunt ok amandoua, am folosit doar soft stock, venit prin OTA
.Sa ma astept in curand la..... ?

#3866
stephanatsea

stephanatsea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,469
  • Înscris: 04.05.2006
Al meu a inceput cu bootloop la aprox 10 luni de la cumparare. Soft nemodificat,  versiunea  7.1.2. Momentan la service.

#3867
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Motion Stills — Now on Android.
[ https://1.bp.blogspot.com/-3Hmo4l1R0VI/WW_LXHAhM2I/AAAAAAAAB58/ydva3TlHsrM1jT4KMxODDCXltBFLoC94gCLcBGAs/s640/image3.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3868
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View PostDjScorpyon, on 20 iulie 2017 - 10:22, said:

Sunt pe stock 7.1.2, update-uri la zi. Are agatari din ce in ce mai dese. Ori e de vina memoria, ori crapa cat de curand. Zic asta pentru ca are momente cand se blocheaza si numai un restart il ajuta sa fie iar smooth. Nu am alte aplicatii puse in afara de ce aveam in ultimele luni. Sunt resemnat cu ideea, backup la poze se face constant (asta era cel mai important). Acum stau asa.. si astept Posted Image)


Pai nu nexusurile ar trebui sa fie "iphoneul androidelor" ? Posted Image)
Am impresia ca LG face telefoane de cacao incepand de pe la LG G4 (cu g3 doar au incercat sa esueze).

Edited by TruculMagic, 22 July 2017 - 10:16.


#3869
cristianraduca

cristianraduca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 24.01.2010
Al nevestei inca merge brici. Dar neatins deloc.

#3870
Catalinrgb

Catalinrgb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 02.06.2014
Și al meu era neatins, era stock, doar cu update-urile de le primeam în fiecare luna

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate