Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Mihai Bravu Residence Gradinarilor 48A

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
lidia2015

lidia2015

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 04.09.2015
:( da, m-am razgandit. Multumesc de ajutor!

#20
al-bundy21

al-bundy21

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 09.06.2015

View Postlidia2015, on 15 septembrie 2015 - 12:41, said:

Posted Image da, m-am razgandit. Multumesc de ajutor!

Ne bucuram ca te-am putut ajuta in luarea unei decizii.
Asteptam ca dezvoltatorul sa posteze si sub alte nume, pareri de bine din perspectiva unui cumparator Posted Image
Si mai asteptam sa ne zica precum ca toti cei care comenteaza impotriva lor, de fapt, ii denigreaza Posted Image
https://topinvestrom...s.com/tzepe-noi
http://mansarda-bloc.blogspot.ro/

Edited by al-bundy21, 16 September 2015 - 10:31.


#21
marius_mnm

marius_mnm

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.01.2015
Am sunat si eu astazi la ei, la numarul de pe site, sa ma interesez de un apartament cu plata cash. A raspuns un tip care parea destul de deranjat de intrebarile mele.  Am intrebat care e diferenta intre cel de 49.000 si cel de 53.000 deoarece schitele sunt identice pe site. A mormait ceva de genul ca e diferenta doar de 3 mp si de aia au pus aceeasi schita. Am intrebat de locul de parcare si am primit niste raspunsuri in doi peri: evident ca nu au supraterane, altfel le punea la vanzare si pe alea, ca daca citeam mai bine pe site nu mai aveam atatea nelamuriri.
WTF, cred ca duduie imobiliarele daca astia asa vorbesc cu un potential client.

Daca tot a venit vorba de informatiile de pe site, sunt foarte mici apartamentele, pe site afiseaza suprafete construite, cu tot cu balcon. Daca adunati suprafetele din schite, altele sunt calculele.
Despre constructie, nu stiu, dar vad ca e un post anterior destul de amplu pe tema asta, iar userul pare ca se pricepe si stie ce spune.

#22
al-bundy21

al-bundy21

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 09.06.2015
@marius_mnm

Raspunsurile in doi peri au fost ca asta in 3 peri de aici ale aceluiasi dezvoltator Posted Image
http://forum.softped...or/page__st__72
post #79

Posted Image

#23
al-bundy21

al-bundy21

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 09.06.2015
@Lidia

Stii ce am observat?
Am observat ca acesti dezvoltatori sunt singurii din tara care au site-uri dedicate facute de oameni cu care ei au intrat in contact si care le arata adevarata lor fata. Site-uri care vorbesc despre cat de praf sunt constructiile lor.
Sunt unici ! :)

#24
marius_mnm

marius_mnm

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.01.2015
Oricum, se pare ca degeaba se agita unii pe forumuri, se vand ca painea calda. Blocul e vandut aproape integral. E plin de oameni care ard de nerabdare sa se imprunute pe viata pentru niste cutii de chibrituri. Mai ales acum cand sunt dobanzile atat de mici. Pentru ca e logic sa te imprumuti cand sunt dobanzi mici, e super oferta. Au inceput sa ia credite cei care la criza din 2007 erau prea mici ca sa inteleaga ceva. Acum au intrat in campul muncii si pot sa ia credite. Din pacate, pentru ei, o sa invete pe pielea lor cum e cu crizele, bulele imobiliare..

In alta ordine de idei, parerea mea e ca, dupa urmatorul cutremur, dezvoltatorii de azi or sa fie puscariasii de maine..

#25
al-bundy21

al-bundy21

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 09.06.2015
Nu te lua dupa ce zic sau dupa ce au vazut pe site-ul lor.
Vandut, vandut, rezervat, etc. Este o abureala de vanzator dintr-un bazar din Mumbai Posted Image

Atitudinea pe care au avut-o cu tine la telefon se datoreaza urmatorului lucru:
gandeste-te si intelege-i pe acesti dezvoltatori care sunt expusi in internet in cele mai mici detalii.
O posibila explicatie pentru atitudinea lor, ar putea fi nenumaratele contramandari ale vizionarilor programate. Oamenii sunau, se programau si apoi cautau pe net informatii despre acestia.
Inevitabil gaseau siteurile si forumurile despre ei si despre constructiile lor si nu se mai duceau.

Acesti dezvoltatori nu au nici acum notiuni minime de marketing si de pshihologie - nici in acest domeniu, al constructiilor. In domeniul constructiilor, poti sa iti faci reclama in 99% din site-uri. Daca se gaseste un comentariu negativ pe undeva, pierzi garantat cumparatori. Deci managementul, daca exista, este la pamant.
Si nu dureaza mult pana cand Joakin practic le demoleaza constructia, metaforic vorbind, prin argumentele tehnice pe care, inca o data, dezvoltatorul nu le combate absolut deloc.
Pentru mine ramane o mare necunoscuta cine cumpara de la ei.

Ce profil de cumpartor trebuie sa ai? Profilul de individ care nu ai acces la net? Sau individ masochist care vrea sa isi ia ceva prost?
Nu vad ce solutii ar fi pentru acest dezvoltator de a vinde, pe langa demolarea blocurilor si refacea lor. Refacerea blorilor sa nu fie facuta tot de ei :)

PS: cand i-ai sunat, trebuia sa ii intrebi cu cine ai avut onoarea? Posted Image

Edited by al-bundy21, 17 November 2015 - 12:58.


#26
pexic

pexic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,332
  • Înscris: 29.05.2004

View Postmarius_mnm, on 13 noiembrie 2015 - 13:22, said:

Oricum, se pare ca degeaba se agita unii pe forumuri, se vand ca painea calda. Blocul e vandut aproape integral. E plin de oameni care ard de nerabdare sa se imprunute pe viata pentru niste cutii de chibrituri. Mai ales acum cand sunt dobanzile atat de mici. Pentru ca e logic sa te imprumuti cand sunt dobanzi mici, e super oferta. Au inceput sa ia credite cei care la criza din 2007 erau prea mici ca sa inteleaga ceva. Acum au intrat in campul muncii si pot sa ia credite. Din pacate, pentru ei, o sa invete pe pielea lor cum e cu crizele, bulele imobiliare..

In alta ordine de idei, parerea mea e ca, dupa urmatorul cutremur, dezvoltatorii de azi or sa fie puscariasii de maine..


Nu se agita degeaba, unora li se deschid ochii, altii cumpara oricum... ce se scrie pe aici ajuta la "selectia naturala"  ;)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate