Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Info posturi TV cu emisie 4K (UHD) & 8K.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
990 replies to this topic

#109
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Meciul este free pe TRT 4K!
Testul de pe Hotbird a ramas test... vad ca nu transmite.

Attached Files


Edited by rz, 10 June 2016 - 20:22.


#110
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Incepand de joi, 30 iunie 2016, se transmite fotbal in 4K si pe Hotbird 13'E (codat Nagravision 3).
Canalul se deschide cu un card activ Tivusat

Attached Files


Edited by rz, 11 June 2016 - 14:05.


#111
cccrys

cccrys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 18.08.2005
Care este posibilitatea de a intarzia imaginea venita prin dvb-s cu cca 2sec?
Am incercat cu trt 4k la meci si cu titrare audio scoasa separat din stb  telekom cu pro tv hd (a fost cea mai apropiatata ca delay dar tot mare).

#112
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
In totdeauna la receptia prg. tv prin satelit exista o ''intarziere'' fata de receptia prg. tv terestre/cablu

#113
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009

Sky va oferi filme cu rezoluție 4K Ultra HD


Operatorul Sky din Marea Britanie va redenumi canalele sale de filme din Sky Movies in Sky Cinema. Sub noul nume, care va intra în vigoare pe 8 iulie 2016, va avea premiera in Marea Britanie cel mai recent film din seria James Bond: Spectre. Ca parte a relansarii, Sky precizează că va difuza câte o premiera in fiecare zi, mai degrabă decât patru premiere în fiecare week-end.

Attached File  Sky movies 4K.jpg   20.17K   19 downloads

Radiodifuzorul a precizat de asemenea că pentru Sky+HD si Sky Q a fost îmbunătățită calitatea imaginii HD, că se oferă un sunet mai bun pentru Video On Demand și că va introduce noi functii care vor ajuta la o găsire mai rapida si mai simpla a filmelor din biblioteca. Mai multe canale HD vor fi adăugate la abonamentele curente, fără cost suplimentar.

Desigur, cea mai importanta informatie este cea furnizata de către Ian Lewis, directorul Sky Cinema Europe, care a confirmat că operatorul va oferi filme cu rezolutie Ultra HD, până la sfârșitul anului 2016, iar strategia 4K a Sky va fi anunțata în săptămânile următoare.

Lewis a remarcat faptul că Sky Q este Ultra HD-ready: "Vom face un anunț în următoarele săptămâni cu privire la modul ]n care vom beneficia de aceasta caracterisitică. Vă pot spune este că vom avea o oferta de filme Ultra HD pe platformă, înainte de sfârșitul acestui an."

El a spus că oferta Sky Movies a evoluat și a inovat constant timp de 27 de ani, dar pentru prima dată este schimbata denumirea, impreuna cu oferirea unui nou set de funcții, o nouă abordare, inclusiv un număr foarte mare de noi premiere: "Unele dintre aceste inovații au venit de la colegii noștri din Germania și Italia. Astfel, ne vom sincroniza cu celelalte platforme prezente in cele cinci teritorii. Sky este în mod clar cel mai mare serviciu ce ofera televiziuni de filme în Europa. Suntem in negocieri cu partenerii noștri de la Hollywood. Avem o înțelegere cu Sony pentru toate teritoriile. Este pentru prima oară când cineva a făcut o înțelegere pan-europeană pentru filme premium. Vom prelungi de asemenea parteneriatele existente."

Oferta HD va fi prezentă in pachetele standard ale tuturor clienților Sky Cinema de pe platformele Sky și Virgin Media.

Sursa: https://hdsatelit.blogspot.ro/2016/06/sky-va-oferi-filme-cu-rezolutie-4k.html

#114
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Xite lansează un post 4 K în septembrie

http://www.broadband...-music-channel/

#115
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
In toamna va fi "boom-ul" 4K. La Ines o sa apara primul post 4K, daca nu si la UPC. Si cand te gandesti ca Antenele inca transmit 4:3....

#116
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
O sa avem Olimpiada din Brazilia in 4K... cica e criza si in Brazilia iar televiziunea publica nu e pregatita pt. 4K - au dat insa voie unui privat sa ridice semnal cu 4k la satelit deci vom avea competitia in Ultra HD !

Edited by rz, 25 June 2016 - 10:48.


#117
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Partidele programate pe RAI 4K

Attached Files



#118
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,882
  • Înscris: 28.11.2006
^ canalul 210 pe Tivusat, daca aveti card si receiver 4k

#119
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
+ pe TRT 4 K http://www.digitalfe...d.141054.0.html

#120
cccrys

cccrys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 18.08.2005
Are cineva posibilitatea sa incerce prin PIP sa vada daca imaginea de pe turksat e sincronizata cu rai 4k?sau care e inainte?

#121
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Nu pot sa verific pt. ca antena e pe motor... pana ajunge la Turksat trec cateva secunde bune.
Stiu ca Pro tv era in urma fata de turci

#122
cccrys

cccrys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 18.08.2005
Da pt ca am incercat sa sincronizez cu pro tv hd si sd de pe rcs si dupa telekom.De pe turksat vine inainte cu 2 sec.Eram curios cum e pe Rai 4k.

Edited by cccrys, 01 July 2016 - 21:53.


#123
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003

View Postpufonel, on 01 iulie 2016 - 20:48, said:

^ canalul 210 pe Tivusat, daca aveti card si receiver 4k

Este suficient un card + cam tivusat... toate tv-urile de generatie noua au slot pt. cam

#124
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Da, dar daca televizorul nu stie HEVC, ai nevoie de decodor...

#125
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,882
  • Înscris: 28.11.2006
Asta nu mai stiu. Eu am auzit informatia asta in promourile de pe Rai1 si am zis ca poate o fi de folos cuiva.

#126
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
A fost pe UPC un post 4K in teste, iar eu cu un TV de 1080p LG nu am putut sa vad imaginea... ci doar sunetul.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate