Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Telekom România: C.A.M. C.I. +

- - - - -
  • Please log in to reply
264 replies to this topic

#199
blondevil

blondevil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 27.12.2005

 Alex_23, on 05 ianuarie 2018 - 13:04, said:

De notat ca pe viitor sa nu mai i-au samsung-uri
pe rds si upc nu am avut probleme, nu cred ca e de la televizoare, totusi...

#200
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,233
  • Înscris: 22.02.2017
Samsungu e mai rigid la CI+... eu am avut probleme mari cu autentificarea pe UPC cu el... LG-u merge brici fara probleme, la Samsung zilnic trebuia sa scot CI+-ul si sa il reintroduc...

#201
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,357
  • Înscris: 19.01.2015
La Samsung este o problema si cu semnalul pe DVB-C care oscileaza si o mare parte din posturi se vad cu macroblocuri fie ca sunt HD sau SD.

Pe LG-ul din 2016 nu am problema asta la UPC. Voi incerca eventual sa trag si cablu de Telekom la el si sa vad cum functioneaza HD-urile si digitalul pe el.

#202
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,343
  • Înscris: 01.09.2012
Ca si semnal nu am probleme
Calitate semnal 100%
Intensitate semnal intre 80 si 90 %

La inceput erau insesizabile intreruperile dar cu timpul au devenit enervante

#203
blondevil

blondevil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 27.12.2005
Nu e o problema de semnal, am pus televizorul exact langa sursa, cu cablu de un metru si face la fel. La mine au fost 3 echipe si cam degeaba. Ultimii au filmat televizoarele cu telefonul pentru a transmite problema la Bucuresti. Asta era in noiembrie, pe la inceput. Nu am niciun feed-back. Sunt nesimtiti....

#204
misuovidiu

misuovidiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 21.02.2012
Deci si voi aveti macroblocuri si cu CI+ si cu receiver? la tv samsung..

#205
tesia

tesia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 22.03.2010
Alta intrebare  ! Dar de ce la Digi televizoarele Samsung au sonorul ok, fara intreruperi ? Televizorul este cu Cam ul  introdus.  Si la Telekom aceleasi televizoare Samsung sonorul este cu intreruperi ?  Deci,,, problema nu este la Televizoarele Samsung. Problema este la Telekom.  Aviz tehnicului . Si problema sunetului nu este  numai la petarde low-cost. Problema este inclusiv la seria F 7000-8000 si 9000. Si la KS seriile 8000-9000. care sunt televizoare de top,pe piata romaneasca. Din pacate nu avem in Romania distribuitori pe cablu de top. Dar la pretul abonamentelor au pretentii de Germania.

Edited by tesia, 10 January 2018 - 19:08.


#206
blondevil

blondevil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 27.12.2005
Ai perfecta dreptate. Sunt niste incompetenti. Am revenit pe iptv. Stau pe rds cu cablu si iptv de la Telekom. Pe telekom am negociat: tv L, voce 0, internet 500 si doua recivere cu chirie 0  la 62 de lei. Oricum vroiam ambele companii pt telekom sport si digisport. In plus, decat sa dau inca 24 de lei pe inca doua recivere mai bine dau 24 de lei pe analogic la rds, unde am aproape toate canalele digitale gratis.

Edited by blondevil, 10 January 2018 - 20:14.


#207
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,343
  • Înscris: 01.09.2012
Incredibil cat de enervant poate sa devina problema asta cu sunetul pe Samsung , astia chia sunt prosti nu sunt in stare de nimic .
La unele posturi care au si sunet DD trebuie sa comut pe aceasta pista audio ca sa nu ma mai deranjeze intreruperile de sunet

#208
cibibikeru

cibibikeru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 17.10.2005
Sa inteleg ca nu are niciun rost sa trec de la iptv la dvb-c in ideea sa scap de reciever si telecomanda? Imi doresc foarte mult acest lucru si sunt dispus chiar sa trec la Digi daca serviciile cu card CI+ sunt mai bune la ei, ce ma sfatuiti? Am TV Samsung H6400

#209
blondevil

blondevil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 27.12.2005

 cibibikeru, on 26 ianuarie 2018 - 18:23, said:

Sa inteleg ca nu are niciun rost sa trec de la iptv la dvb-c in ideea sa scap de reciever si telecomanda? Imi doresc foarte mult acest lucru si sunt dispus chiar sa trec la Digi daca serviciile cu card CI+ sunt mai bune la ei, ce ma sfatuiti? Am TV Samsung H6400
eu  de la rds ci si merge perfect, pe ci la telekom am avut probleme. Daca nu tii la grila de la telekom, rds-ul are imaginea chiar mai buna pe ci

#210
zradu

zradu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 12.02.2011

 cibibikeru, on 26 ianuarie 2018 - 18:23, said:

... sunt dispus chiar sa trec la Digi ...

Din lac în puț. Posted Image

#211
cibibikeru

cibibikeru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 17.10.2005
Gasesc undeva o comparatie reala de grile programe telekom/digi ca am cautat dar fara succes? Intre iptv si dvb-c telekom difera grila?

#212
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,343
  • Înscris: 01.09.2012
Grila este aceeasi , pe iptv sunt  Eurosporturile 360

#213
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009

 cibibikeru, on 26 ianuarie 2018 - 21:33, said:

Gasesc undeva o comparatie reala de grile programe telekom/digi ca am cautat dar fara succes? Intre iptv si dvb-c telekom difera grila?
https://forum.softpe...0#entry22345548

#214
cibibikeru

cibibikeru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 17.10.2005
Observ ca digi sta cam rau cu discovery/animal planet/national geographic.. o sa cer la telekom sa-mi inlocuiasca iptv cu dvb-c cu card CI+ sa vad daca ma satisface.. multumesc!

Edited by cibibikeru, 27 January 2018 - 10:31.


#215
Antonov

Antonov

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 06.01.2008

 blondevil, on 09 iulie 2016 - 21:46, said:

De vreo doua zile am trecut de pe iptv pe dvb-c. Am identificat o problema la televizoarele samsung (am 2 samsung si un sony si la toate am ci+). Am remarcat la unele canale de muzica (vh1 sau vh1 classic, dar si la altele) si la alte canale generaliste, ca pe tv-urile samsung, apar intreruperi/caderi ale sunetului, parca pica si revine sunetul. Am crezut ca e de la semnal dar am verificat (am pus samsungul langa modem) si face la fel. Ciudat e ca pe sony nu am aceasta problema. Sunt curios daca si aveti si voi aceasta problema. Am vorbit cu un coleg de forum si mi-a confirmat ca are si el problema cu sunetul, tot la un samsung. Parerea mea ca e o problema de la cardurile ci+, de compatibilitate...sau nu stiu...
Salut, am si eu aceasi problema cu sunetul pe un tv Samsung an 2017 (32M) apar intreruperi/caderi ale sunetului, parca pica si revine sunetul. Au venit baietii de la tehnic si nu au gasit vre-o problema la "instalatie". In casa mai am 3 tv Samsung de generatie mai veche (4-5ani) si nu am astfel de probleme.
Mai exista cineva in situatia mea ?

#216
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,343
  • Înscris: 01.09.2012
Da eu cu un model 2014, probleme de semnal nu sunt, am verificat toata instalatia din casa cablurile sunt noi, splitere etc, foarte enervante aceste intreruperi

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate