Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Telekom România: C.A.M. C.I. +

- - - - -
  • Please log in to reply
264 replies to this topic

#163
misuovidiu

misuovidiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 21.02.2012
Salut...la modelele de televizoare compatibiile cu CI+ nu vad modelul de Samsung UE40KU6092U din 2016..nu il observ eu sau chiar nu este?Posted Image

#164
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,055
  • Înscris: 20.06.2009
Stai liniștit, e compatibil 100%.

#165
misuovidiu

misuovidiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 21.02.2012
Ok mersi

#166
catamafia

catamafia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 22.09.2011
Un angajat Telekom imi poate confirma daca mai sunt disponibile CAM-uri CI+ pentru Iasi? Tocmai ce am instalat CATV de la ei, toate bune si frumoase, si vreau sa trec de la decodorul lor la decodorul incorporat al TV-ului (TV-ul este pe lista aparatelor compatibile CI+). Multumesc anticipat!

Edited by catamafia, 23 September 2017 - 12:36.


#167
blondevil

blondevil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 27.12.2005

View Postcatamafia, on 23 septembrie 2017 - 12:36, said:

Un angajat Telekom imi poate confirma daca mai sunt disponibile CAM-uri CI+ pentru Iasi? Tocmai ce am instalat CATV de la ei, toate bune si frumoase, si vreau sa trec de la decodorul lor la decodorul incorporat al TV-ului (TV-ul este pe lista aparatelor compatibile CI+). Multumesc anticipat!
cei de la Telekom nu prea au probleme cu echpamentele, mai mult ca sigur gasesti. Nu e ca la RDS...

#168
blondevil

blondevil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 27.12.2005
Mai are cineva probleme cu sunetul pe unele canale. Am intreruperi de sunet pe trei televizoare, toate samsung, modele diferite.
Am crezut ca e de la cardul ci+ dar nu e. Cu cardul scos problema e la fel. Ma gandesc ca e de la modem, parca nu cred ca tevizoarele sunt asa proaste. Mai am un sony la care problemele cu sunetul sunt, dar sunt aproape insesizabile.  Nu stiu ce sa fac. Am scapat de reciverele de pe iptv ca nu vroiam 2 telecomenzi si erau prea multi bani si cabluri de retea, si am dat de alta belea. Am avut cablu de la rds si nu aveam probleme.
Am probleme pe protv hd, eurosport, utv hd, protv x dar si pe altele. Nu pe toate, foarte ciudat. Semnalul e foarte bun....nu stiu care e problema. Am sa sun maine la relatii clienti.

Edited by blondevil, 27 October 2017 - 21:20.


#169
simache_2004

simache_2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 17.04.2008
Si eu am/am avut o asemenea problema, dar pe un Sony cu mediabox. Nu mai stiu daca s-a remediat deoarece este intr-un dormitor si nu prea il folosesc, dar o sa verific. Pe tv-urile cu CI+ nu erau probleme.

#170
blondevil

blondevil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 27.12.2005

View Postsimache_2004, on 29 octombrie 2017 - 06:47, said:

Si eu am/am avut o asemenea problema, dar pe un Sony cu mediabox. Nu mai stiu daca s-a remediat deoarece este intr-un dormitor si nu prea il folosesc, dar o sa verific. Pe tv-urile cu CI+ nu erau probleme.
Eu credeam ca e de la televizoare. Poti verifica te rog daca mai ai probleme?

#171
simache_2004

simache_2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 17.04.2008
Chiar eram curios. Nu mai are problema cu sunetul, dar nu pot sa-ti spun când s-a rezolvat, căci despre cum, este clar ca a fost "de la ei", nu am făcut nimic in acest sens.

#172
blondevil

blondevil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 27.12.2005
Ok. Merci. Au fost la mine azi si mi-au comunicat ca e o problema pe intreaga zona. Acum sa vad daca si cum se rezolva.

#173
misuovidiu

misuovidiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 21.02.2012
Pro x HD nu este?  Sau nu e băgat în grila Telekom?

#174
blondevil

blondevil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 27.12.2005
Varianta hd nu e in grila telekom, din pacate.

#175
flaviuscr7

flaviuscr7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 05.05.2011
Salut, problema cu sunetul am observat-o si eu cam de 2 luni si sincer nu stiu ce sa-i fac. Mi-au schimbat toate cablurile, splitter-ul, cartela CI + si tot nu s-a rezolvat...  Problema este doar pe Digital, pe Analogic nu sunt aceste probleme. Testat pe 2 smart tv-uri Philips si Sony. Ce putem face?

#176
blondevil

blondevil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 27.12.2005

View Postflaviuscr7, on 19 noiembrie 2017 - 01:28, said:

Salut, problema cu sunetul am observat-o si eu cam de 2 luni si sincer nu stiu ce sa-i fac. Mi-au schimbat toate cablurile, splitter-ul, cartela CI + si tot nu s-a rezolvat...  Problema este doar pe Digital, pe Analogic nu sunt aceste probleme. Testat pe 2 smart tv-uri Philips si Sony. Ce putem face?
cam in situatia asta sunt si eu, mie mi-au spus ca la Iasi, in zona in care stau este acesta problema. De pe 28.10.2017, de cand am facut sesizarea, au fost 3 echipe si nu au rezolvat nimic. Am facut cerere de reziliere acum o saptamana pentru ca e clar ca e o problema pe care nu o pot rezolva. Inca nu m-a sunat nimeni. Urmeaza OPC-ul.
O solutie ar fi iptv-ul. Eu tocmai am renuntat la iptv din dorinta de scapa de recivere si din dorinta de a avea grila completa pe toate 4 televizoarele din casa. M-ar fi costat prea mult 4 recivere plus ca nu am cablu utp toata casa si nici nu vreau sa mai trag.
E clar ca sunt depasiti de situatie. Ultima echipa a filmat televizorul pentru a arata celor de la centru (Bucuresti) problema. Cei de la centru nu ii cred ca e o problema.
In concluzie: sunt incompetenti, pacat de grila...


#177
flaviuscr7

flaviuscr7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 05.05.2011
Pe TV-ul din living care e conectat la receiver nu sunt aceste probleme

#178
blondevil

blondevil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 27.12.2005
Nici la mine pe unul din cele 4 tv-uri...pe celelalte 3 in schimb am probleme...

#179
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Am in prezent, la ai mei, televiziune digitala prin cablu DVB-C (din FTTH) pe 2 televizoare, unul cu CI+ altul cu receiver digital si iesire pe SCART, ambele gratuite in contract.

As vrea sa adaug un al treilea TV, pe langa cele doua existente.

1.  Aveti idee cat costa un nou CAM CI+ si cartela, pe langa cele existente, pentru al 3-lea TV in casa,  eventual daca se poate plati integral sau lunar in factura?

2.  In caz ca fac rost de CI+ si cartela pentru al treilea TV - e vreo procedura de imperechere cu noul TV, trebuie sunat la relatii cu clientii, sa activeze noul card CI+, sau il bag in TV si functioneaza?

Multumesc

Edited by rosix, 15 December 2017 - 10:08.


#180
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,356
  • Înscris: 19.01.2015
Nu stiu de ce nu-mi functioneaza pe posturile codate din L si Maxpack cu CAM-ul CI+ de la Telekom.Attached File  uploadfromtaptalk1513422920413.jpg   357.78K   48 downloads

Tin sa mentionez ca in imagine am lasat televizorul deschis pe Telekom Info (care nu mi-l deschide cu CAM-ul), si a aparut acest mesaj pe TV in care scria sa sun Serviciul Clienti pentru activare, insa mi-au zis ca nu ma au in baza de date.

CAM-ul este SMiT_1660 cu seria cartelei 0001 0263 1306.Attached File  uploadfromtaptalk1513423671482.jpg   510.41K   50 downloads.Attached File  uploadfromtaptalk1513423473383.jpg   478.15K   48 downloadsAttached File  uploadfromtaptalk1513423851747.jpg   375.49K   46 downloadsAttached File  uploadfromtaptalk1513423899343.jpg   368.7K   39 downloads

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate