Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 

Telekom România: C.A.M. C.I. +

- - - - -
  • Please log in to reply
264 replies to this topic

#217
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,353
  • Înscris: 19.01.2015

View Postcibibikeru, on 27 ianuarie 2018 - 10:30, said:

Observ ca digi sta cam rau cu discovery/animal planet/national geographic.. o sa cer la telekom sa-mi inlocuiasca iptv cu dvb-c cu card CI+ sa vad daca ma satisface.. multumesc!
Digi sta rau doar cu Discovery, cu National Geographic din cate stiu Telekom statea rau cu ei, iar cu Viasat cei de la UPC mai stateau rau in perioada 2009 - 2012.

#218
LordulCapdeMort

LordulCapdeMort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 11.04.2007
intreb si eu , daca nu sunt abonat Telekom , care ar fi producerea de achizitionare a unui card CI+ , am verificat si televizorul are slot CI+

#219
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
Comanda o faci în call center.

#220
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
Dacă este cineva interesat de frecventele Dvb-c.
https://forum.softpe.../#entry22588720

#221
Brados70

Brados70

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.03.2018
O intrebare de necunoscator. Va rog sa-mi spuneti daca pot lua semnal analog din ruterul telekom ftth daca am doar internet si telefonie pe fibra si tv pe satelit

#222
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008

View PostBrados70, on 16 martie 2018 - 23:51, said:

O intrebare de necunoscator. Va rog sa-mi spuneti daca pot lua semnal analog din ruterul telekom ftth daca am doar internet si telefonie pe fibra si tv pe satelit
Nu se poate,  semnalul CATV este oprit.

#223
Brados70

Brados70

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.03.2018
Multumesc

#224
cibibikeru

cibibikeru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 17.10.2005

View PostRobert201, on 29 ianuarie 2018 - 20:15, said:

Digi sta rau doar cu Discovery, cu National Geographic din cate stiu Telekom statea rau cu ei, iar cu Viasat cei de la UPC mai stateau rau in perioada 2009 - 2012.

La Digi lipseste Nat Geo People, pe langa Discovery IDx, Discovery Science, Discovery World, ID Investigation Discovery.

Edited by cibibikeru, 31 March 2018 - 17:26.


#225
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,834
  • Înscris: 07.07.2009

View Postcibibikeru, on 31 martie 2018 - 17:24, said:

La Digi lipseste Nat Geo People, pe langa Discovery IDx, Discovery Science, Discovery World, ID Investigation Discovery.
Cele 2 nu mai există în România.

#226
snaky_2004

snaky_2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 01.11.2007
Salut,
Am doua tv-uri Samsung, card ci de la Telekom și ambele au microblocuri. De când am făcut instalarea am sesizat problema la ei și degeaba. Mi-au schimbat ont-ul huawei cu Sagecom dar fără rezultat. Din cât am citit pe thread, cred ca Samsung are probleme pe partea asta.
I-am bazați de vreo 5 ori sa rezolvam cumva problema și astăzi mi-a apărut eroarea 4. Numai luni au timp de mine și mie nu îmi merge nici un program hd, mai bine zis aproape toate. Cred ca i-am supărat :)

#227
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,513
  • Înscris: 16.12.2006
Nu ai ce sa faci, in sensul ca nu ai cum sa rezolvi simplu. Ai doar 2 variante:

1) Renunti la cardul CI+ si treci pe STB (receiver HD de la Telekom).

2) Schimbi TV-ul, da nu vad de ce ai renunta la Tv-urile Samsung ce ar functiona fara probleme pe reteaua RCS sau UPC.

In concluzie, doar sa renunti la CAM CI+ si sa treci pe receiver HD oferit de Telekom.

#228
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,218
  • Înscris: 22.02.2017
Mai e si a 3-a rezolvare , cea mai buna : Te muti la un alt operator. RCS sau UPC. Posted Image

RCS dau CAM-uri care merg si pe televizoare care au doar CI fara plus, iar astia nu sunt in stare de nimic...

Edited by ronuquet, 12 August 2018 - 12:41.


#229
snaky_2004

snaky_2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 01.11.2007
Din pacate nu am alta optiune de furnizor. Sunt blocuri noi si nu a venit decat telekom-ul in zona...

Cu receiver-ul telekom nu ar trebui sa mai apara macroblocuri?

#230
misuovidiu

misuovidiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 21.02.2012
Dar chiar nu sunt in stare astia de la telekom sa rezolve problema asta? ca deja au devenit enervanti

#231
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
Buna ziua. Aveti idee cum scap si eu de mesajul asta? I am dat Da, scaneaza, gaseste programele, le pun in ordine, la urmatoarea deschidere a tv ului, apare din nou. Ii dau Nu, apare de 3 ori apoi ma lasa in pace pana la redeschiderea tv.ului.

Attached Files



#232
raduadrianb

raduadrianb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 12.08.2007
Oare de la ce ar putea fi aceasta problema cu macroblogurile? Ma gandesc sa nu fie prea puternic semnalul si sa trebuiasca instalat un atenuator de semnal. La mine puterea semnalului este la 100 si calitatea tot la 100, pe doua tv LG, iar pe un tv Samsung, model mai vechi, semnaul 100  si eroarea de biti la 0.

#233
misuovidiu

misuovidiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 21.02.2012

View Postraduadrianb, on 11 decembrie 2018 - 15:34, said:

Oare de la ce ar putea fi aceasta problema cu macroblogurile? Ma gandesc sa nu fie prea puternic semnalul si sa trebuiasca instalat un atenuator de semnal. La mine puterea semnalului este la 100 si calitatea tot la 100, pe doua tv LG, iar pe un tv Samsung, model mai vechi, semnaul 100  si eroarea de biti la 0.
Si pe amebele tv-uri iti face?

#234
raduadrianb

raduadrianb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 12.08.2007

View Postmisuovidiu, on 14 decembrie 2018 - 17:36, said:

Si pe amebele tv-uri iti face?
Da, pe toate 3. Doua LG si unul Samsung.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate