Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 

Probleme conectare DVR la aplicatie/telefon

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
SpargatorulDeVise

SpargatorulDeVise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 441
  • Înscris: 03.07.2009
Conectare prin aplicatia android NVSIP ...

https://play.google....vsip.temp&hl=ro

Schimba parola de urgenta ! Ai cam multi indivizi clandestini in DVR

Attached Files



#20
Cristi-jxt

Cristi-jxt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 17.02.2015
un program pt pc? ca pe tel nu ma lasa. adica spune ca nu se poate face setarile pe tel ci de pe un PC. Si nu gasesc acel program... [un link? :D]

Edited by Cristi-jxt, 14 September 2015 - 11:42.


#21
SpargatorulDeVise

SpargatorulDeVise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 441
  • Înscris: 03.07.2009

View PostCristi-jxt, on 14 septembrie 2015 - 11:41, said:

un program pt pc? ca pe tel nu ma lasa. adica spune ca nu se poate face setarile pe tel ci de pe un PC. Si nu gasesc acel program... [un link? :D]

Ai PM !

#22
cosmindaniel1978

cosmindaniel1978

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 16.07.2008
Salut, ma chinui sa pun un DVR ORION OSD1600 pe net....am facut toate setarile posibile si imposibile cred eu....nu il vad pe nici o aplicatie ded android....Un dahua l-am facut sa mearga dar are mai multe setari de retea.... asta e cam chel si pace nu-l vad......are cineva o idee...sau defapt nu merge pe net...decat in retea locala.
Multumesc

Attached Files



#23
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Problema nu tine de dvr in mod special ci de ISP si router.
-In DVR trebuie doar sa definesti un port si sa setezi sa-si ia IP automat prin DHCP de la router.
-Pe router trebuie sa-i rezervi pe baza de MAC(al dvr-ului) un IP local fix.
-Pentru acel IP definit trebuie sa faci port forward la portul setat pe DVR.
-Ca sa poti accesa din exterior trebuie ca IP-ul oferit de furnizor sa fie public.
Daca este privat(cum e la netul prin GSM) doar configurarea unui server VPN pe router te mai scapa.
-Daca IP-ul este dinamic(cum e la majoritatea furnizorilor) ai nevoie de activarea unui serviciu DDNS.
Spor!

Edited by geo123, 02 June 2018 - 20:26.


#24
cosmindaniel1978

cosmindaniel1978

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 16.07.2008
Cred ca am facut toate setarile de mai sus...tot nu pot sa-l accesez.....e al draku de special....iar ca si documentatie se specifica a ar trebui sa mearga....poate doar in china ca la noi nu.Nu mai stiu ce sa-i mai fac.

#25
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
De la ce isp ai netul?
De pe un pc din exterior poti sa accesezi dvr?

#26
DANNYCRUDU

DANNYCRUDU

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.07.2023
Bună, am un sistem de supraveghere marca JORTAN ce conține un NVR și 4 camere pe TV funcționează, pot vedea Olive și pot vedea și ce a înregistrat însă pe telefon nu funcționează. Are aplicația DANALE, însă nu merge deloc, sunt abonat la Digi și am un router model HG6544C. Nu sunt expert în configurări dar am încercat multe variante fără rezultat din păcate. Cineva de la Digi a spus să montez un router în plus apoi să conectez NVR-ul la el deoarece aparatul pe care îl dețin nu are funcție de router. Dacă mă puteți ajuta cu vreun sfat vă sunt recunoscător. Mulțumesc anticipat pentru ajutor.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate