Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intoleranța lactoza- vegan v...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 

The Hateful Eight (2015)

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
dmx85

dmx85

    antrenor dã jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,260
  • Înscris: 06.01.2009
Interesant film, tensionat, dialoguri savuroase, joc actoricesc bun/foarte bun, poveste interesant construita, insa prea multa violenta gratuita, nerealista as zice si mult prea mult sange. De asemenea, cred ca a fost lungit un pic inutil. Cred ca putea fi concentrata povestea si in 2 h - 2.15 h. Ce m-a amuzat e ca spre jumatea filmului vreo 10 insi au iesit din sala, iar o proasta in spatele meu care a rezistat pana la final se plangea ca a fost cel mai plictisitor film posibil. Intrebarea mea pt ei ar fi de ce plm vii sa vezi un film de Tarrantino daca tu esti fan Spiderman si Hobbit? Du-te coae si uita-te la pac-pac-uri daca-tu plac pac-pac-urile. Io de ce nu ma duc la cibema la filme cu Jason Statham, sau filme cu Ant-Man sau la Star Wars ca sa ies la jumatea filmului si sa ma plang in gura mare "vai ce film plictisitor!".

#20
"BandiT"

"BandiT"

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,226
  • Înscris: 24.07.2007
Azi l-am vazut si eu....
Sincer....mi-a placut mai mult decat The Revenant.
E mai inchegat, mai bine facut....coloana sonora e bestiala.
Mi-a placut foarte mult jocul actoricesc al fetei - Jenifer Jason Leigh.
Samuel L. Jackson e bun ca de obicei!
Kurt Russel joaca bine si el....
De fapt toti actorii joaca bine sau foarte bine.
Si Tarantino e Tarantino!

#21
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Daca si Leigh a jucat bine, e clar.
Madsen si englezu ala au fost praf. Goggins l-a jucat pe Boyd din Justified din nou. Apoi si-a iesit din personaj dupa ce l-a omorat negroteiu pe general pt. ca nu-i asa, tarantino e tarantino si consistenta personajelor nu-i importanta pt. asa un regizor.

#22
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
L-am vazut si eu. Din pacate am fost dezamagit de faptul ca a fost plictisitor si mult prea lung fara sens. A avut si cadre faine, unele dialoguri au fost reusite, muzica mi-a placut. Nu-l voi revedea iar asta pentru mine inseamna ca nu mi-a placut suficient de mult.

Edited by Mr. Incredible, 07 March 2016 - 22:13.


#23
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Nu stiu ce sa zic de filmul asta, n-am idee ce a vrut sa transmita, care a fost ideea generala. N-am inteles nici abundenta de violenta care s-a adunat pe final, o violenta sadica si inutila.

I-am dat 6 pentru ca e intr-adevar foarte bine realizat, cadre, actori, presupun ca si muzica dar eu l-am urmarit in surdina. Oricum eu nu urmaresc filme pentru muzica, si cine da nota mare pentru asa ceva e un snob, in opinia mea. Totul a fost ok, mai putin scenariul.
Eu nu prea mai am rabdare, in general, sa urmaresc filme, ma plictisesc la ele. Dar asta a reusit sa-mi mentina interesul chiar daca a durat vreo doua ore jumate, insa dupa ce s-a terminat am ramas dezgustat si dezamagit. Cred ca ce i-a plictisit pe unii au fost dialogurile in numar mare, pana la urma actiunea are loc intr-o singura incapere. Mie mi-au parut inteligente si inspirate.

Ca satisfactie i-as fi dat nota 5.

Edited by Mizu, 24 August 2016 - 23:26.


#24
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,535
  • Înscris: 30.10.2003
L-am vazut si eu in sfarsit. Bun film. Am inteles cu greu ce ziceau ca aveau un accent imposibil. Totusi la final a fost prea multa sangereta pentru gustul meu.
Nu stiu de ce se incapataneaza sa tot bage sange in exces in filmele lui. I s-a mai reprosat asta.

#25
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Pentru ca ala e brand-u lui.....

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate