Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

The Hateful Eight (2015)

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
By Tarantino

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gnRbXn4-Yis?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by don_dannielo, 12 August 2015 - 23:12.


#2
borreddog

borreddog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 28.03.2005
S U P E R B trailer. ma duc sa plang si dupa-aia mai si lesin un pic.


serios acuma, abia astept. imi vine sa-l dau in judecata ca nu face filme mai des.

#3
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

View Postdon_dannielo, on 12 august 2015 - 23:11, said:

By Tarantino
Destul de apropiat ca Django... previzibil.

Edited by andreic, 13 August 2015 - 00:39.


#4
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008
Vad ca insista pe tema westernurilor desi precedentul, Django Unchained, n-a fost cine stie ce...

#5
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Parerea ta.
Chiar si criticii de pe rottentomatoes l-au apreciat asa de mult incat are un scor de 88%.

Edited by Hider141, 13 August 2015 - 07:06.


#6
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 12.02.2008
Muzica lui Ennio MorriconePosted Image

#7
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,273
  • Înscris: 14.11.2006

View Postrickysyv, on 13 august 2015 - 00:39, said:

Vad ca insista pe tema westernurilor desi precedentul, Django Unchained, n-a fost cine stie ce...

Probabil mai are ceva de spus în lumea westernului.
Imi pare rau ca nu ai vazut primul Django, cu Franco Nero, poate ti-ai fi schimbat impresia despre Django Unchained.

#8
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008
Nu ma intelege gresit, n-am zis ca Django Unchained a fost un film rau, departe de mine gandul. Dar la ora actuala e greu sa mai faci un western de succes, epoca lor a trecut, genul a fost epuizat la maxim. Dupa mine ultimele westernuri s-au incheiat odata cu Bud Spencer si Terrence Hill...

#9
dmx85

dmx85

    antrenor dã jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,260
  • Înscris: 06.01.2009
Abia astept sa apara. Nu stiu daca Christoph Waltz e in distributie, dar mi-ar placea tare mult sa fie. Tarrantino+Waltz = ceva divin.

#10
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

View Postrickysyv, on 13 august 2015 - 16:57, said:

Nu ma intelege gresit, n-am zis ca Django Unchained a fost un film rau, departe de mine gandul. Dar la ora actuala e greu sa mai faci un western de succes, epoca lor a trecut, genul a fost epuizat la maxim. Dupa mine ultimele westernuri s-au incheiat odata cu Bud Spencer si Terrence Hill...

Lol. Tarantino nu e pt oricine. Ramai la filmele cu Bud Spencer si Terrence Hill.

#11
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,537
  • Înscris: 30.10.2003

View Postdmx85, on 30 noiembrie 2015 - 14:44, said:

Abia astept sa apara. Nu stiu daca Christoph Waltz e in distributie, dar mi-ar placea tare mult sa fie. Tarrantino+Waltz = ceva divin.
Nu-i Waltz, dar e Samuel L. Jackson si am impresie ca va face pereche buna cu Kurt Russell.

In Django, Samuel L. Jackson si-a jucat asa de bine rolul, ca dupa 2 minute il uram de moarte :lol:

Edited by Bursul, 30 December 2015 - 16:07.


#12
zircon

zircon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,718
  • Înscris: 05.03.2004
Se pare ca Tarantino a furat caciula altuia in Django Unchained. Urat!

#13
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
De aproximativ o ora am iesit de la film si da, trebuie sa recunosc, e plin de Tarantino...poate ca prea mult totusi...Cinematografia in filmul acesta atinge cele mai inalte cote, muzica este superba, mai toti actorii joaca excelent cu Jennifer Jason Leigh peste toti.Tehnic filmul exceleaza, dar povestea are probleme, se insista foarte, foarte mult pe cadre care nu aduc nici un plus filmului si asta o spun ca fan Tarantino si fan Western, nici dezvoltarea caracterelor nu a fost una extraordinara, la fel si numele alese personajelor, ideea e ca se putea mai bine, mult mai bine, pacat ca au irosit in asa fel muzica lui Morricone, eram pregatit pentru un film western facut de Tarantino si am primit in foarte putin momente ce am asteptat...

#14
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Mi-a placut, la fel de mult ca oricare dintre filmele lui Tarantino. Muzica, filmarea, dialogurile amuzante si jocul actorilor sunt foarte bune. Pentru amatorii de actiune si de filme facute pe fuga poate parea un film lent, plictisitor. Desi sunt si momente de actiune, dialogurile savuroase si jocul personajelor fac ca acest film sa fie bun.

#15
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Cel mai prost film din 2015 la concurenta cu Insurgent. Crapantino nu doar ca-si umple filmele de cruzime de cel mai prost gust posibil de te intrebi daca nu cumva e membru ISIS sau ceva, dar mai nou toate filmele sale exploateaza radicalismul sonat si criminal al negrilor impotriva albilor care e la moda acum in Amerika.

1/10 cu multa ... era sa zic io ceva.... indulgenta

#16
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
E un comentariu pe imdb "Don't believe the 1's and 2's or the 9's and 10's", ti se potriveste.

#17
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014
Tarantino e supraevaluat la greu. Doar Inglorious Basterds il apreciez. In rest toate filmele lui sunt niste kkturi (inclusiv Pulp Fiction, Kill Bill si Django dezlantuit).

#18
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Filmul chiar  te tine in suspans, duce a piesa de teatru, personal mi se pare reusit insa o idee mai slabutz decat Django sau Inglourious basterds.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate