Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

catia user interface style

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
miticagrigore

miticagrigore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 07.01.2012
Salutare

Imi poate spune cineva care e treaba cu cele trei stiluri de afisare din Catia, P1, P2 si P3?
Eu lucrez in P2, am incercat P3-ul dar desi arata bine nu reusesc sa imi pun toate barele de instrumente de care am nevoie si cred ca am mai intalnit niste inconveniente pe care nu mi le amintesc acum, iar P1 nu l-am incercat niciodata...

Multumesc.

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
pai dupa cum ai si pus titlul, iti schimba tipul de interfata. are 3 predefinite, folosesti care iti este mai util.

cred ca 95% din utilizatori folosesc P2 pt ca este cel mai practic.

realizezi ca totul este subiectiv, nu? fiecare se impace cu ce crede si cu ce ii place.

#3
miticagrigore

miticagrigore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 07.01.2012
avantaje / dezavantaje pentru celelalte doua?

#4
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
Incearca-le pe toate timp de cateva zile. In functie de ceea ce lucrezi, vei prefera un stil sau altul. Degeaba iti spunem noi de avantaje si dezavantaje, pt ca parerile sunt influentate de activitatea desfasurata de fiecare in parte.

#5
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
corect lowrider, asta i-am spus si eu mai sus, totul este subiectiv, fiecare cu parerea lui in functie de ceea ce foloseste si ii este mai la indemana.

dar dupa cum insista, cred ca e novice in domeniu si nu stie de fapt ce este sau nu la indemana, pt ca nu stie ce sa foloseasca mai intai.

#6
miticagrigore

miticagrigore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 07.01.2012
Intr-adevar sunt novice, de aia si apelez la niste seniori. :P
Daca le-as sti pe toate nu as mai intreba ci as scrie carti, ca sa invete si altii de la mine.
Pana la urma o sa studiez si o sa experimentez singur...
Multumesc oricum pentru deranj.

#7
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
Uite aici o explicatie pe larg:
The three CATIA V5 platforms (P1, P2, and P3) make it the most scalable solution for product creation. CATIA V5 P1 users benefit from PLM productivity in an affordable way with the security of potential growth. They can conduct associative product engineering based on CATIA V5 product design-in-context, product knowledge reuse, end-to-end associativity, product validation, and collaborative change management capabilities.
CATIA V5 P2 users can optimize their PLM processes through knowledge integration, process accelerators, and customized tools. They can drive generative product engineering based on the largest application portfolio. They can perform "design-to-target," extensively capture and re-use knowledge, and stimulate collaborative innovation.
CATIA V5 P3 users access the highest productivity for specific advanced processes with focused solutions. They can lead expert engineering and advanced innovation, relying on unique and very specialized applications that integrate product and process expertise.
The CATIA V5 world is fully scalable because the P1, P2 and P3 platforms operate on the same data model, methodology, and management schemes. By enabling users to install P2 applications on top of P1 seats and by standardizing graphical user interfaces across platforms, P1 users can immediately do collaborative design within their extended enterprise with P2 users and later grow with P2 and P3 platforms as their business grows.

#8
ionut76

ionut76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,371
  • Înscris: 05.04.2006
Nu-i usor de scris carti  ;)

#9
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
ionut stie cel mai bine. tot respectul pt munca lui.

#10
miticagrigore

miticagrigore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 07.01.2012
Pai la tine ma gandeam Ionut cand am scris asta Posted Image
Merci Lowrider

Edited by miticagrigore, 18 July 2015 - 09:10.


#11
ionut76

ionut76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,371
  • Înscris: 05.04.2006
Multumesc si eu !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate