Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 

Schimbare permis UK in permis RO

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,873
  • Înscris: 25.01.2007

View Posttsunnami, on 07 iulie 2015 - 12:13, said:

daca vi se pare greu, nu va obliga nimeni sa schimbati permisul, dar sa vedeti cat dureaza in cazul in care permisul ala e retinut de autoritatile romane care-l vor trimite celui care l-a eliberat.
atunci nu mai exista dovada de circulatie..
bine, cu exceptia ta, nu?
ca tie ti l-ar da in 4 ore, trimis special cu o cursa charter, stim...

#20
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009
e posibil sa existe o alta lege pentru tarile EU
al meu era de canada

si mi s-a eliberat permis cu categoriile pe care le aveam inainte de a parasi Romania, deci mi s-a luat in considerare permisul dobandit aici

#21
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003

View Posttsunnami, on 07 iulie 2015 - 12:03, said:

Intarzierea are loc pe axa de comunicatii dintre autoritatile romane si cele ale altui stat.
dupa vreo 2 luni jumate (cca 10 saptamani) am trimis un mail la aia de la permise cu un wtf. au raspuns relativ prompt ca inca asteapta raspunsul pozitiv de la autoritatile romane cum ca permisul meu e pi buni.
dupa alte 2 sapt. mi-a venit scrisoare sa-l ridic.

cand se pierde/fura p-aci, procedura dureaza 2-3 saptamani pana la replacement. este o taxa de urgenta de vreo 20 euro care accelereaza procesul la 48-72 ore.

Edited by Pengoon, 07 July 2015 - 12:37.


#22
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009
Hai sa incheiem ca nu ajungem nicaieri. Exemple pot continua si de o parte si de cealalta.
Eu unul recomand schimbarea permisului intr-unul romanesc, daca individul va trai in Romania.
Despre asta e vorba

#23
cstrifu

cstrifu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 08.05.2008

View Posttsunnami, on 07 iulie 2015 - 12:45, said:

Hai sa incheiem ca nu ajungem nicaieri. Exemple pot continua si de o parte si de cealalta.
Eu unul recomand schimbarea permisului intr-unul romanesc, daca individul va trai in Romania.
Despre asta e vorba
tsunnami , si eu m am intors din canada acum catva timp si am reobtinut permisul romanesc (dar tu si eu defapt nu ma schimbat permisul canadian cu cel romanmesc ci doar ai reobtinut permisul romanesc) mai naspa este daca vrem sa ne intoarcem in ca-eu am fost in qc si pentru a reavea permisul dupa 4 ani (de cand sunt eu in ro) trebuie sa dau din nou examen la saq .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate