Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Roaming Vodafone

- - - - -
  • Please log in to reply
1265 replies to this topic

#37
olyghinea

olyghinea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 19.02.2015
Da,multumesc pentru lamuriri,am fost la un centru vodafone si operatoarea mi-a spus ca daca activez roaming pe zi,pot folosi minutele incluse in abonament ca in tara,adica minutele nelimitate in toate retelele din tara.Deci fusesem indus in eroare,acum am inteles,nici macar daca activez roaming pe zi timp de o luna,nu am cum sa vorbesc decat din beneficiile incluse in abonament in roaming...ar trebui o oferta serioasa pentru cei aflati in roaming,de exemplu eu as fi dispus sa platesc 150 de euro pe luna sa pot suna nelimitat in tara,decat sa caut cartele locale si sa le schimb

#38
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Avem ceea ce doresti tu pe persoana juridica la un cost putin mai mic decat cel pe care l-ai indicat. Daca ai o firma sau vreo cunostinta ce administreaza portofoliul unei companii, poti ruga colegul alocat sa iti ofere mai multe informatii.

Edited by Vodafone, 28 October 2015 - 10:42.


#39
Otineu

Otineu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,331
  • Înscris: 08.02.2015
O cunoștință apropiată pleacă vreo 10 zile în Germania, Danemarca și Belgia. Care ar fi cea mai bună soluție de roaming de la Vodafone pentru această perioadă? Este interesată DOAR de apeluri din acea țară pe mobile din România.

#40
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

 Otineu, on 05 ianuarie 2016 - 13:26, said:

O cunoștință apropiată pleacă vreo 10 zile în Germania, Danemarca și Belgia. Care ar fi cea mai bună soluție de roaming de la Vodafone pentru această perioadă? Este interesată DOAR de apeluri din acea țară pe mobile din România.
Buna, Otineu!

In cazul in care numarul de telefon este abonament, informatii despre roaming gasesti aici: https://www.vodafone...aming/index.htm , exista 2 variante, roaming pe zi cu 2.99 euro/zi sau tarifele standard de roaming. In cazul in care numarul este cartela reincarcabila, informatii despre roaming  gasesti aici: https://www.vodafone...aming/index.htm , la fel ca si la abonament exista roaming pe zi cu 3,99 credit pe zi sau tarifele standar de roaming.

Multumesc.

#41
Otineu

Otineu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,331
  • Înscris: 08.02.2015
Am omis să fac precizarea că este vorba de o cartelă pe care este activă extraopţiunea Nelimitat 9 la 4 euro. El ar dori să aibe 2-5 convorbiri pe zi. Nu mai știu unde am citit că, dacă are convorbiri internaționale incluse în extraopțiune ar putea să consume din ele. Este adevărat?

Edited by Otineu, 05 January 2016 - 14:00.


#42
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

 Otineu, on 05 ianuarie 2016 - 13:58, said:

Am omis să fac precizarea că este vorba de o cartelă pe care este activă extraopţiunea Nelimitat 9 la 4 euro. El ar dori să aibe 2-5 convorbiri pe zi. Nu mai știu unde am citit că, dacă are convorbiri internaționale incluse în extraopțiune ar putea să consume din ele. Este adevărat?


Otineu, cu oferta promoţională Vodafone Roaming pe Zi ai acces la minutele, SMS-urile naționale și traficul de internet incluse în extraopțiune, cu 3,99€ credit/zi dacă pleci într-o țară din Europa. Daca nu se doreste oferta Roaming pe zi, varianta ar fi sa fie tarifat  la tarifele standart, care le gasesti aici: https://www.vodafone...index.htm#tab-2 Aceste 2 variante avem in cazul in care se doreste folosirea cartelei in roaming. Minute internationale din optiune nu sunt valabile si in roaming.

Multumesc.

#43
Otineu

Otineu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,331
  • Înscris: 08.02.2015
40 euro pentru această perioadă de 10 zile este foarte mult.
Pe de altă parte, dacă vorbește 3 minute pe zi x 0,19 € x 10 zile = 5,7 €.
A găsit și soluția de a vorbi 300 minute în limita a 6 €.
Alegerea este a lui. Mulțumesc tuturor pentru sfaturi.

#44
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
Am si eu o intrebare. am un RED 10 fara telefon in care am inclus 500 min/sms si 500 MB in roaming(doar cu Roaming pe zi activat).

Deci daca inteleg corect, eu am nevoie de roaming pentru 3 zile - platesc 2,99e x 3 = 8,97e si beneficiez de cele 500 min si 500 mb?

Eu stiam ca prin serviciul de Roaming pe zi, beneficiez in strainatate de abonamentul meu ca si cum as fi in tara. Nu era asa?

#45
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Salut, mynameismada!

Ofertele de roaming s-au schimbat de-alungul timpului. Te rog sa ne lasi numarul prin mesaj privat pentru a putea verifica exact ce oferta ai pe cont.

Multumesc!

#46
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,083
  • Înscris: 04.10.2005
La oferta cu nelimitat min/ sms nat beneficiezi de aceste resurse in straintatate daca activezi "roaming pe zi"?
Ms

#47
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Salutare,

Depinde de oferta  de roaming pe zi activa pe cont si daca este vorba despre cartela reincarcabila sau abonament. Ai un numar pentru care te intereseaza oferta de roaming pe zi? Ne poti lasa numarul prin mesaj privat?

Multumesc!

 khristian78, on 31 ianuarie 2016 - 10:44, said:

La oferta cu nelimitat min/ sms nat beneficiezi de aceste resurse in straintatate daca activezi "roaming pe zi"?
Ms


#48
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
Astept si eu pozitia userului Vodafone legat despre aceste preturi exorbitante pt Serbia...aviz amatorilor care calatoresc pe Severin Orsova aveti f mari sanse sa te trezesti pe roaming, inclusiv pe Balota la coborare ;)

Attached Files

  • Attached File  ser.jpg   284.69K   63 downloads


#49
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,083
  • Înscris: 04.10.2005
Serbia nu e in UE... Iar cum acestea nu-s reglementate se ajung la preturile astea...

#50
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013

 khristian78, on 28 februarie 2016 - 19:35, said:

Serbia nu e in UE... Iar cum acestea nu-s reglementate se ajung la preturile astea...
Totusi omule, sunt exorbitante ! 10 mb = 100 euro?
Pe bune? Au preturi de roaming nu pe Luna ci pe Marte !

Edited by xperia_ray, 28 February 2016 - 22:45.


#51
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012
Preturile nu le fac cei de la Vodafone ci operatorii din Serbia, daca te uiti cu respectiva tara la toti operatori e la fel.

#52
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,083
  • Înscris: 04.10.2005
Banii nu-s ceruti de operatorii din ro, ci cei la care esti in roaming, deci sarbi...
Si... Stai linistit ca si operatorii din ro cer ceva bani la clientii sarbi in roaming cu toate ca noi suntem in UE...

Si apropo de serbia... Vdf are cele mai mici preturi dintre operatorii din ro... Vb de abonamente...

#53
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Buna!

Tarifele de roming se stabilesc in functie de acordurile cu tara respectiva. Deoarece Serbia nu se afla in UE, tarifele sunt cele afisate pe site.

O zi frumoasa!

#54
balazscsaba

balazscsaba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 28.11.2009
Ce constructii de roaming se pot obtine mai nou? Am 2 buc de Red19 redus la 15€ cu optiunea Roaming de zi redus la 1.5€ cu Tva. Imi expira contractul peste 4 luni si pe linga ceva Red ma intereseaza si pastrarea beneficiilor pe partea de roaming. Nu folosesc in exces roamingul, dar imi convine 1.5€/ zi. Totodata vreau sa renunt la internetul de la Telekom in favoarea unui pachet nu net nelimitat Vdf. Numerele sunt pe persoana juridica.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate