Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Masina noua, buget 10000e.

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
59 răspunsuri în acest subiect

#55
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.468
  • Înscris: 04.10.2002
@xrowx: nici nu ți-aș recomanda Sandero, decât ca alternativă la Fabia, care mi se pare cea mai proastă alegere din toate cele enumerate.
Propunerea lui Cata mi se pare excelentă. Fă-ți un top 3, apoi test-drive.

Dacă aș fi în situația ta, aș băga în top-ul respectiv Yaris, Fiesta și Peugeot 208.
La SH, aș merge pe Focus, Corolla, Peugeot 308.

În ambele cazuri aș merge pe triada Ford / Toyota / Peugeot.  Aș uita de VAG - la VW sunt probleme de fiabilitate în ultima vreme, Skoda nu merită banii decât dacă ești fan înrăit de VW și nu-ți permiți unul.  Renault e ieftin la achiziție, al dracului de scump la întreținere. Oricât de apetisantă ți se pare garanția, reviziile te vor usca.

Părere strict personală de șofer amator.

#56
xrowx

xrowx

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 12
  • Înscris: 02.07.2015
Nu stiu ce sa zic de Fabia, n-am condus-o, am fost doar pasager si-mi pare o masina inchegata. Problema este ca nu prea se incadreaza in buget.
Nici nu vreau motoarele alea de 60 si 75 de cp. Nu cred ca e o masina slaba, din contra.

Am fost la dealer Renault. Oferta pentru un megan 1.6 16 v echipare Expression 11.300 euro plus 400 vopsea metalizata.
Sau modelul din 2014 la 10.800 plus vopsea. Varianta disel este deja prea mult, undeva la 12500 +vp. Am sa fac un test drive saptamana viitoare cu motorul pe benzina.

Inca nu pot sa-mi iau gandul de la i20 varianata black line. Imi place foarte mult cum arata.

Plus ca am vazut si prezentarea lui Robert Adam   https://www.youtube....PoAuTL-Y[/media]

O sa-l vad saptamana viitoare in showroom...

Editat de xrowx, 03 iulie 2015 - 21:12.


#57
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.154
  • Înscris: 08.12.2008
Nu uita un lucru: masina o iei pentru tine. Si oricare ar fi propunerile noastre, alegerea ta conteaza cel mai mult. Daca tie iti place i20... atunci asta sa fie, nu stiu. Si daca vei avea grija de ea sinea va avea grija de tine. Motiv pentru care o vei iubi si mai mult. Chiar daca eu as alege Megane, la cum pui problema nu conteaza. :)

Editat de LauCalin, 03 iulie 2015 - 22:16.


#58
Derekk

Derekk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 25
  • Înscris: 06.06.2008
Am facut drive test cu un i20 84 cai si mi a placut mult, daca nu as fi avut nevoie de spatiu as fi luat o, dar asa am luat i30.

#59
nelu1086

nelu1086

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 603
  • Înscris: 08.08.2014

 xrowx, on 03 iulie 2015 - 14:03, said:

Nu am luat Clio in calcul pana acum, dar vad ca in jur de 10000 pot sa iau chiar dci-ul de 90cp.
O sa fac o programare pentru test drive. asa vad si ce ofert are dealer-ul.

Poate chiar megan.
Vad oferta la NOUL Megane PRO 1.6 16V 110 CP  10.250e

Vei fi dezamagit, dar te rog sa constati ca un Logan editia limitata "10 ani" pleaca de la 9400 euro cu TVA pe benzina, iar cel pe motorina incepe cu 11300 euro cu TVA.
(aer conditionat mono-zona, ceva airbaguri, bluetooth, fara navi)

Un Megane 3 echipat rezonabil nu poti lua sub 15.000 euro cu TVA inclus..... Pretul asta este fara reducerea data de programul Rabla.
In cazul meu, Megane-ul 3 pe care-l am este versiunea Privilege 1,4 TCe 130 CP Sport Tourer alb si a costat 16500 euro cu TVA inclus in Mai 2013 dupa toate discounturile. Si pretul initial era 19025 euro cu TVA inclus, dupa cum se vede in poza... Posted Image

- Aer conditionat cu reglare automata bi-zona  
- faruri de zi cu led
- Bare de acoperis cu aspect crom satinat  
- Card acces/demaraj "Maini Libere"  
- Functia HSA, asistenta urcare panta
- 4 Jante de aluminiu  16"  
- Oglinzi retrovizoare rabatabile electric  
- Oglinda retrovizoare interioara electrocrom  
- Pack Siguranta: Airbag-uri laterale cap pentru locurile din fata si din spate + SBR pasager fata si spate (atentionare necuplare centura siguranta)  
- Senzor lumina si ploaie  
- Scaun pasager fata cu spatar rabatabil  
- Tapiterie material textil/piele ecologica de culoare  "gri carbon"  
- VISIO SYSTEM, sistem avertizare depasire linie continua, schimbare automata a luminii blocurilor optice faza scurta/lunga
- Tempomat si limitator viteza
- Volan reglabil pe inaltime si in profunzime  
- Radio CD 4X20 W cu MP3, satelit comanda volan, Bluetooth, USB
- ESP, ASR etc.

Fișiere atașate


Editat de nelu1086, 04 iulie 2015 - 18:23.


#60
floo1987

floo1987

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.098
  • Înscris: 12.01.2011
@nelu1086: Tu ai Megane x95, el vorbeste de Megane B32. Aka al tau e Megane si celalalt e un Megane replica.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate