Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Sony Xperia Z3+

- - - - -
  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#1
Simi1

Simi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 11.12.2011
Deoarece in Japonia s-a lansat Sony Z4 insa care nu aducea multe lucruri noi, cei de la Sony au adus pentru restul lumii modelul Z3+ care este identic cu modelul Z4.

Iata si specificatiile
[ https://i.imgur.com/l3Ctj9Z.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Din ce am observat, este mai subtire, mai usor, alt hardware, insa bateria este o idee mai mica. Materialele ar parea mai ok din poze.

Ce parere aveti ?

Rog pe cineva sa editeze titlul si sa adauge Xperia ca am uitat.

#2
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,051
  • Înscris: 02.09.2005
nu merita trecerea de la z3

#3
sun_kid

sun_kid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 28.05.2012
merita trecerea. hardware imbunatatit. ecranul functioneaza si ud, porturile nu mai au flapsuri, interfata sony si mai rapida.

#4
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,051
  • Înscris: 02.09.2005
daca zici tu ca merita sa pierzi 10-15 milioane pentru niste mufe...

#5
sun_kid

sun_kid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 28.05.2012
nu e vorba de niste mufe... pe principiul tau telefoanele noi n-ar trebui sa se cumpere din cauza diferentelor mici fata de predecesoare.

#6
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,051
  • Înscris: 02.09.2005
exact... trecerea de la o generatie la alta (care la sony e din 6 in 6 luni) nu merita.
si nu e doar principiul meu.

#7
Simi1

Simi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 11.12.2011
Pai am inteles ca fiecare model SONY Z avea anumite probleme specifice. Nu le cunosc care erau pt fiecare, poate mi le puteti spune va rog, insa probabil la Z3+ au remediat problema. Stiu ca unul din ele se incalzea excesiv, Z1 parca avea multe bug-uri, si unul din ele iarasi avea ceva probleme.
Mie imi place SONY, am fost posesor de astfel de model, doar ca nu seria Z. Totusi la calitate ma dezamageste, ca se vad marginile laterale cum se imbina. [ https://i.imgur.com/WALAThs.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Parca nu-l puteau turna dintr-o bucata cum fac toti ceilalti producatori. E bine ca au scazut din greutate fiindca primul model mi se parea greu. E inconfortabil sa vorbesti la telefon mai mult timp.

Am vazut ca inca nu au aparut discutii in limba romana despre acest model si de asta am deschis acest topic.

#8
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,051
  • Înscris: 02.09.2005
colturile alea sunt pentru protectia la cazaturi.

#9
Simi1

Simi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 11.12.2011
Sunt total inestetice. Uitati-va cat de bine poate sa arate HTC M9, Iphone 6, Samsung S6, Huawei P8, ma dezamagesc "protectiile" lor.

#10
sun_kid

sun_kid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 28.05.2012
si totusi apple si samsung au avut la un moment dat imbunatatiri mai mici la modelele lor lansate la un an! si n-ai spus atunci ca nu merita.
@ simi1, nu stiu din ce cauza percepi tu alea ''total inestetice'' muchiile continua acelasi design diferenta o face doar luciul. mai inestetic mi se par antenele de la iphone si htc incastrate in aluminiul carcasei.

Edited by sun_kid, 08 June 2015 - 15:17.


#11
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013

View PostSimi1, on 08 iunie 2015 - 15:13, said:

Sunt total inestetice. Uitati-va cat de bine poate sa arate HTC M9, Iphone 6, Samsung S6, Huawei P8, ma dezamagesc "protectiile" lor.
Cand or fi si alea waterproof sau dust proof atunci voi fi si eu dezamagit de protectia sony.

#12
Simi1

Simi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 11.12.2011
E vorba ca exista spatiu care se observa intre acele delimitari. La Iphone totul e turnat. Iar antenele alea nu sunt deloc inestetice, de altfel nici nu aveau cum sa rezolve aceasta problema.

Carcasa la Z3/Z3+ este din aluminiu si sticla pe spate ? Caci la M2 parca este din plastic pe spate care da impresia de sticla, si la Z1 Compact tot asa mi-o zis un posesor (insa era foarte multumit de el).
Eu inca am ramas fan al modelului Z2 care n-are acele protectii si astept cu nerabdare modelul Z4. Oricum Z3+ este varianta cea mai buna in acest moment oferita de Sony.

#13
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,051
  • Înscris: 02.09.2005
e sticla pe spate

#14
Simi1

Simi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 11.12.2011
Am citit ca procesorul l-a facut la o frecventa mai redusa, deoarece modelul anterior se supraincalzea.

Tot reviewul il aveti aici: http://www.gsmarena....review-1257.php

#15
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014

View Postjericho, on 08 iunie 2015 - 14:19, said:

nu merita trecerea de la z3
Trecerea nu merită, așa e. Să vedem cum se comportă totuși bateria și supraîncălzirea dacă există.

Voi lua modelul negru deși îmi pare rău că vopsesc metalul și nu-l lasă nud.

Are câteva chestii care îmi plac. Ma gândesc să-l cumpăr nou de Crăciun cu noul accesoriu SWR12.

Dacă nu mă convinge, cred că iau Z2.



Așa fac upgrade la actualul ZL de care sunt mulțumit cu excepția bateriei și a camerei mediocre.

Edited by LeopardSurd, 08 June 2015 - 17:02.


#16
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,051
  • Înscris: 02.09.2005
https://www.youtube....er/btekt/videos
poftim, aveti aici o gramada de comparatii, opinii,teste  etc despre z3+

#17
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011

View PostSimi1, on 08 iunie 2015 - 16:16, said:

Am citit ca procesorul l-a facut la o frecventa mai redusa, deoarece modelul anterior se supraincalzea.

Tot reviewul il aveti aici: http://www.gsmarena....review-1257.php
Review-ul este facut pe un model cu soft nefinalizat.Au promis ca vor reveni dar,indiferent ce recenzii va primi z3+,nu cred ca va intra in top.Se promite un telefon functional % si cu o baterie de 2 zile.Vom vedea daca merita trecerea de la z1,z2,sau alt model z,la z3+.Mi-ar placea sa faca foarte bine ceea ce scrie ca face.

http://www.xperiablo...till-prevalent/

Edited by enku11, 08 June 2015 - 19:29.


#18
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
Eu vreau sa vad cum se comporta camera si ce setari ii poti face in modul manual. N-am vazut pe nicaieri.

Oricum, o buna parte din imbunatatirile software (ar fi frumos ca si imbunatatirea touch-ului care e software) vor veni si la celelalte telefoane. Sa speram ca vor veni toate :D. Iar ce e hardware e foarte okay. Imi place ca au umblat la detalii si au rezolvat unele probleme de la seriile trecute. Sper totusi sa nu se adevereasca zvonurile cu supraincalzirea ca o dau rau in bara.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate