Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke
 Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare
 

Orange România nu are chef să ofere net fix nelimitat ca și Vodafone, cu acces la 4g și ip fix

- - - - -
  • Please log in to reply
151 replies to this topic

#1
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010
Deschid acest topic în semn de protest la refuzul Orange Romania la a-mi da acces la 4g pe un net fix în rural, chiar dacă sunt clientul lor pe toată linia. Mi s-a spus că acest tip de abonament nici nu este conceput să fie trecut la 4g. Probabil Orange dorește să vin eu și să-i fac aceste configurații sau nu are specialiștii necesari? De ip fix nici nu mai zic, că probabil Orange ar dori să fac mătănii la ușa lor pentru așa ceva.

Poate nu au citit domnii de la Orange și le recomand să citească pe aici:
http://forum.softped...mobil-fix-2014/

Edited by vio73, 07 June 2015 - 17:19.


#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,733
  • Înscris: 07.02.2003
Iti dai seama ca asteapta sa-ti faci un upgrade :)

#3
IonutzRO

IonutzRO

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 04.06.2011
Sa le fie de bine, inseamna ca au prea multi clienti si nu mai au nevoie. Daca VDF are ce vrei tu, de ce nu te muti la ei?

#4
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
hai ma... tu vorbesti serios???
n-are ei chef... si protestezi deschizand topic... aha... da, da, da...
pai ce ma astepti?!? muta-te la vodafone!
gizăs...

Edited by Nero-d, 07 June 2015 - 17:20.


#5
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Orange a slabit mult, o sa ajunga in ritmul asta in situatia celor de la Vodafone, care au pierdut enorm de multi clienti.

#6
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Ce sa faci vio treci la concurenta.

#7
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010

View PostNero-d, on 07 iunie 2015 - 17:19, said:

hai ma... tu vorbesti serios???
n-are ei chef... si protestezi deschizand topic... aha... da, da, da...
pai ce ma astepti?!? muta-te la vodafone!
gizăs...

Dacă n-aș avea și contracte la aștia, da, aș face-o. Dar cred că dacă o țin tot așa, reușesc să mă convingă să semnez în paralel.

View PostDaian95, on 07 iunie 2015 - 17:20, said:

Orange a slabit mult, o sa ajunga in ritmul asta in situatia celor de la Vodafone, care au pierdut enorm de multi clienti.

Doamne ajută! Așa merită!

Edited by vio73, 07 June 2015 - 17:23.


#8
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Il mai astept pe popascu sa urle :P

#9
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

View Postvio73, on 07 iunie 2015 - 17:22, said:



Doamne ajută! Așa merită!

RCS-ul vine foarte tare din urma, in cativa ani ajunge cel mai mare operator de pe piata.

#10
thekat

thekat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,642
  • Înscris: 13.03.2005

View Postvio73, on 07 iunie 2015 - 17:22, said:

Dacă n-aș avea și contracte la aștia, da, aș face-o.

Poti sa o faci deja, doar stii ca sunt clauze abuzive in contracte

#11
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010

View Postandreic, on 07 iunie 2015 - 17:17, said:

Iti dai seama ca asteapta sa-ti faci un upgrade Posted Image

Îi doare la bască. M-am rugat de ei destul și răspunsul e mereu același, citez: ,,abonamentul Net Fix nu ofera acces la viteze 4G si nu poate fi migrat catre un alt abonament din oferta curenta pentru a beneficia de viteze mai mari, fiind singurul abonament din aceasta gama.
Acest tip de abonament, din punct de vedere tehnic, nu a fost conceput pentru acces la tehnologia 4G."
Deci ei fac abonamente fără cap și după aia trebuie să te rogi de ei să remedieze problemele, dar o țin tot pe a lor. Probabil că s-au gândit că la țară nu trebuie 4g!

De anul ăsta au devenit obraznici (așa îi văd eu) și încearcă mereu să explice ce tari sunt ei, când încep să fie din ce în ce mai slabi! Cel puțin așa văd eu la mine în zonă, unde Vodafone a apărut cu 4g ( așa cum spuneam), iar Orange cu laudele. O să se ducă de râpă, dar ce-și face omul cu mâna lui...

Edited by vio73, 07 June 2015 - 17:32.


#12
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Iauzi ma au ajunsi astia rosii pe la tine.Ai observat ca au scos beneficiile in roaming?

#13
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,140
  • Înscris: 10.07.2013
Cei de la Orange, nu mi-au dat nimic la retentie (dupa 8 ani) si acum un an am portat 3 abonamente la Digi!Posted Image

Edited by xmanyacs77, 07 June 2015 - 17:39.


#14
joseph_lacroix

joseph_lacroix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,299
  • Înscris: 17.09.2013
Pe orange de o bucata de vreme ii doare fix in kuuuuuuuuuuur pur si simplu nu ii mai intereseaza, LA orange TV suntem prostii europei, numai in Romania nu ofera CAM, la  telefonie, nu mai au o oferta  buna demult e mult mai avantajos la cartela cat despre net, sunt perioade cand cu toate ca esti conectat  nu poti sa vizualizezi pagini web si abia dupa un timp functioneaza, iar vitezele ... sunt locuri in speta zona de munte unde acoperirea este praf, ca sa reusesti sa vb trebuie sa fii acrobat sau alpinist, sa te cateri prin copaci ca maimutele.
Anul trecut incercand o noua scurtatura dinspre Targu Secuiesc la Constanta am luato pe drumul Ojdula Focsani , mi  s-a stricat masina si a trebuit sa fac 4 km pe jos ca sa gasesc semnal, de atunci am mai luat o cartelea de Cosmote pe care o folosesc, ba mai mult cand imi expira abonamentul  o sa caut un alt furnizor( cu toate ca sunt la ei de 14 ani.)

Edited by joseph_lacroix, 07 June 2015 - 17:40.


#15
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010

View PostZIGZAG20, on 07 iunie 2015 - 17:33, said:

Iauzi ma au ajunsi astia rosii pe la tine.Ai observat ca au scos beneficiile in roaming?

Anul trecut și până de curând erau praf și pe 2g/3g, dar acum au și 4g. Nu mă interesează alte aspecte, decât că Orange au reușit să mă scoată din pepeni cu refuzurile lor idioate!

#16
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013

View Postjoseph_lacroix, on 07 iunie 2015 - 17:37, said:

Pe orange de o bucata de vreme ii doare fix in kuuuuuuuuuuur pur si simplu nu ii mai intereseaza, LA orange TV suntem prostii europei, numai in Romania nu ofera CAM, la  telefonie, nu mai au o oferta  buna demult e mult mai avantajos la cartela cat despre net, sunt perioade cand cu toate ca esti conectat  nu poti sa vizualizezi pagini web si abia dupa un timp functioneaza, iar vitezele  sunt locuri in speta zona de munte unde acoperirea este praf, ca sa reusesti sa vb trebuie sa fii acrobat sau alpinist, sa te cateri prin copaci ca maimutele.
Anul trecut incercand o noua scurtatura dinspre Targu Secuyiesc lA constanta am luato pe drumul OJdula FOcsani , mi  s-a stricat masina si a trebuit sa fac 4 km pe jos ca sa gasesc semnal, de atunci am mai luat o cartelea de Cosmote pe care o folosesc, ba mai mult cand imi expira abonamentul  o sa caut un alt furnizor( cu toate ca sunt la ei de 14 ani.)
Si limitarile alea proaste la cartela 30/15 ...

#17
mandrku

mandrku

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,989
  • Înscris: 31.12.2007
Scopul oricarei afaceri este sa faci profit.
De ce sa dai ceva moca ?
Inseamna ca acel produs nu are valoare, deci nu este bun.
Sau inseamna ca o iei rau de tot in jos si incerci sa opresti cumva asta.

Nu exista MOCA... totul are o valoare. Fie ca el costa 1€ sau 14€. Trebuie sa aiba o valoare.

#18
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

View Postvio73, on 07 iunie 2015 - 17:27, said:

M-am rugat de ei destul și răspunsul e mereu același, citez: ,,abonamentul Net Fix nu ofera acces la viteze 4G si nu poate fi migrat catre un alt abonament din oferta curenta pentru a beneficia de viteze mai mari, fiind singurul abonament din aceasta gama.
Acest tip de abonament, din punct de vedere tehnic, nu a fost conceput pentru acces la tehnologia 4G."
Deci ei fac abonamente fără cap și după aia trebuie să te rogi de ei să remedieze problemele, dar o țin tot pe a lor. Probabil că s-au gândit că la țară nu trebuie 4g!

De anul ăsta au devenit obraznici (așa îi văd eu) și încearcă mereu să explice ce tari sunt ei, când încep să fie din ce în ce mai slabi! Cel puțin așa văd eu la mine în zonă, unde Vodafone a apărut cu 4g ( așa cum spuneam), iar Orange cu laudele. O să se ducă de râpă, dar ce-și face omul cu mâna lui...

Orange au reușit să mă scoată din pepeni cu refuzurile lor idioate!
Ia-ti inima in dinti si rezilieaza toate contractele cu Orange.
Si daca au tupeul sa te intrebe de ce doresti rezilierea contractului, le zici ca ei nu pot sa iti ofere serviciile dorite de tine  Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate