Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

BancPost - cardul de credit WizzAir

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
356 replies to this topic

#19
smcdali

smcdali

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.03.2008

View PostFlorin_Alex, on 13 iunie 2017 - 13:16, said:


Salut,

Este buna ideea, eu am mers cu reducere de mai multe ori (il am de ceva ani, inclusiv inainte cand era la BCR). La 1000 Lei cheltuiti ai 20 Lei puncte, iar la 1000 Lei cheltuiti pe site-ul WizzAir ai 40 lei puncte, astfel ca daca il folosesti pentru cumparaturile uzuale si pui banii la loc pe el poti strange banii de un bilet sau chiar mai multe daca le prinzi f ieftin, gen 150 dus-intors in cateva luni.
Salutare, caut dar nu gasesc, care este comisionul de conversie in cazul acestui card, pentru platile externe...adica se foloseste cursul mastercard plus un comision de conversie al bancii....acesta ma intereseaza. La alta banca aveam 1.5% comision conversie + curs mastercard... Astept un raspuns de la cei care detin acest card si au platit extern la comercianti. Va multumesc.

#20
Florin_Alex

Florin_Alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 14.12.2001
Nu stiu care este cursul, dar a fost un curs OK, comparativ cu ING.

#21
Patrick007

Patrick007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 30.04.2009
Am acest card de peste 2 ani! Este foarte ok si sunt multumit de punctele acumulate. Il folosesc la multe zboruri si chiar este un castig real acumularea de puncte. Cardul costa pe an cu 15 lei mai multa fata de cand am semnat. Au marit taxa intre timp la 60ron pe andar ai din start beneficiul de 1+5 la wizz care costa 269ron.

Este ok si il recomand. Primesti sms pentru orice tranzactie peste 200 ron (cel putin asa am eu). Toti ce cumperi pe wizz air are dublu ca si puncte acumulate.

#22
TravelAdventure

TravelAdventure

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 19.07.2015
Imi poate spune cineva care a facut transferul punctelor in contul wizz, sub ce forma se regasesc in contul wizz , ex : 100.000 puncte inseamna conform programului 1000 lei dar in contul wizz intra Euro mai exact 213.38  Euro
Asta inseamna la cursul fenomenal de 4.6864
In conditile in care cursul este 1 EURO = 4.5945 Lei

#23
boss79

boss79

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 18.04.2006
Punctele sunt transformate în contul Wizz în lei. Atunci când cumperi un bilet de avion în altă valută se face conversia din lei în valuta respectivă la cursul Wizz.

#24
zarnesteanu

zarnesteanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.01.2010
Stie cineva in noul meniu de la ALO Bancpost cum se transfera punctele catre contul WIZZ?

#25
zarnesteanu

zarnesteanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.01.2010
am aflat....1  1  2  3

#26
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
Salutare,
Daca sunt persoane care folosesc acest card si sunt foarte bine informate, pot informa prin intermediul acestui forum ce oferte avem la card (de tipul 24 rate la magazinul X, sau 12 rate la magazinul Y).
Asat daca nu sunt incalcate regulile forumului.

#27
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008

View PostDanielms, on 08 noiembrie 2017 - 09:29, said:

Salutare,
Daca sunt persoane care folosesc acest card si sunt foarte bine informate, pot informa prin intermediul acestui forum ce oferte avem la card (de tipul 24 rate la magazinul X, sau 12 rate la magazinul Y).
Asat daca nu sunt incalcate regulile forumului.
Cardul în sine nu-i rău, dar pentru că dă doar puncte Wizz are utilitate limitată. Dar dacă îl ai, primești gratis și un Visa Gold (dacă te încadrezi) care dă până la 1.5% înapoi la orice cumpărătură și rate fără dobândă opțional la orice cumpărătură peste 500 de lei. Ratele sunt valabile și cu cardul Wizz. Doar că dacă plătești în rate, nu mai primești puncte. Mai există rate speciale la anumite magazine lista găsești la ei pe site.

#28
Florin_Alex

Florin_Alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 14.12.2001

View Postblotunga, on 08 noiembrie 2017 - 11:23, said:

Cardul în sine nu-i rău, dar pentru că dă doar puncte Wizz are utilitate limitată. Dar dacă îl ai, primești gratis și un Visa Gold (dacă te încadrezi) care dă până la 1.5% înapoi la orice cumpărătură și rate fără dobândă opțional la orice cumpărătură peste 500 de lei. Ratele sunt valabile și cu cardul Wizz. Doar că dacă plătești în rate, nu mai primești puncte. Mai există rate speciale la anumite magazine lista găsești la ei pe site.

Nu iti da doar puncte, ai reducere la biletele de avion (care te-ar fi costat in jur de 200 Lei/ an altfel), plus acces la VIP lounge in OTP si Viena (asta nu l-am gasit in Viena) la orice calatorie (nu e cine stie ce,  dar poti bea ceva pana iti vine avionul), indiferent ca e cu Wizz sau alta companie. Pt 60 Lei/ an eu zic ca merita.

#29
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
Eu personal pentru Wizz l-am făcut, dar daca se poate profit și de ratele pe care le oferă la comercianți. Despre aceste rate întrebam. Dar am văzut că se știe în magazine oferta.

#30
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008

View PostFlorin_Alex, on 13 noiembrie 2017 - 11:21, said:


Nu iti da doar puncte, ai reducere la biletele de avion (care te-ar fi costat in jur de 200 Lei/ an altfel), plus acces la VIP lounge in OTP si Viena (asta nu l-am gasit in Viena) la orice calatorie (nu e cine stie ce,  dar poti bea ceva pana iti vine avionul), indiferent ca e cu Wizz sau alta companie. Pt 60 Lei/ an eu zic ca merita.
Ce să mai zici că primești un Visa Gold gratis (100 de lei/an altfel) și cu ăla poți intra tu + încă o persoană gratis la Business Lounge la Otopeni. Și da biletele sunt un pic mai ieftine. Combinație reușită oricum. Sunt curios ce va fi după achiziția BP de către BT.

#31
corneliu79

corneliu79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 01.05.2008

View Postblotunga, on 14 noiembrie 2017 - 18:52, said:

Ce să mai zici că primești un Visa Gold gratis (100 de lei/an altfel) și cu ăla poți intra tu + încă o persoană gratis la Business Lounge la Otopeni. Și da biletele sunt un pic mai ieftine. Combinație reușită oricum. Sunt curios ce va fi după achiziția BP de către BT.

Sa inteleg ca daca detii un card Wizz Bancpost MasterCard World poti primi si un card Visa Gold fara taxa de administrare?! Unde scrie asta?

#32
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008

View Postcorneliu79, on 09 decembrie 2017 - 21:15, said:



Sa inteleg ca daca detii un card Wizz Bancpost MasterCard World poti primi si un card Visa Gold fara taxa de administrare?! Unde scrie asta?
Dacă te încadrezi ca venit, da. Nu scrie, trebuie cerut la agenție. Eu sunt client vechi și mă știau... Înainte aveam un Visa Gold plătit și Amex Gold (150 Ron/an administrare în mod normal) gratis.

#33
nks14

nks14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 02.04.2005
pentru rambursarea creditului prin transfer bancar (de la alta banca) exista comisioane? aici este o discutie din care inteleg ca ar fi vorba de 6RON/ transfer. Poate confirma/ infirma cineva?

#34
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 23.10.2006
6 lei pentru sume de peste 500 lei si 3,5 lei pentru sume sub 500 si mai ai un comision de administrare cont de 3,5 lei pe luna.

#35
c_alecs

c_alecs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 925
  • Înscris: 23.04.2005
Alimentarea cardului wizz e comisionata doar de banca de la care faci transferul. Cont ING (costuri 0) transfer cont BancPost pt alimentare card wizz = comision 0.

#36
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,714
  • Înscris: 11.01.2005

View PostFlorin_Alex, on 13 noiembrie 2017 - 11:21, said:

... plus acces la VIP lounge in OTP si Viena (asta nu l-am gasit in Viena) la orice calatorie (nu e cine stie ce,  dar poti bea ceva pana iti vine avionul)
Acea bautura implica un cost de acces de 37 eur de persoana pe Otopeni si 29.90 eur la Viena in saloanele de asteptare. Tinand cont de faptul ca la inceput cardul Wizz permitea accesul gratuit impreuna cu un insotitor, beneficiul de 74 eur la fiecare vizita pe Otopeni era considerabil ...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate