Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Cancerul a fost infrint

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#37
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postwizardofoz, on 01 iunie 2015 - 22:59, said:

Poti sa rectifici, dar nu ma contrazici.
Eu nu...articolele de pe internet te contrazice.

#38
wizardofoz

wizardofoz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,626
  • Înscris: 15.01.2015
Eu n-am zis ma ca nu munesct 14 sau 16 ore! tu ce naiba discuti aici? ai probleme cu cititul a doua fraze?

#39
oak333

oak333

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 01.06.2015
Stirea despre acest tratament al cancerului, primul post din acest topic,
a fost lansata Duminica 31Mai 2015, la congresul ASCO-American
Society of Clinical Oncology. Probabil ca va fi reluata de ziare si TV.

#40
Sjukskoeterskas

Sjukskoeterskas

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 03.08.2015
Un tratament bun pentru cancer nu exista.. sau nu este dat publicului. Este doar o metoda de a controla populatia. La fel ca in cazul SIDA, tratamentul este patentat inca din 1997, dar nu se da publicului. Cine nu crede, pot trimite link. google 5,676,977

#41
wizardofoz

wizardofoz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,626
  • Înscris: 15.01.2015
Ce cacat mai maninca unii ... Patentele sint publice iar un patent din 97 e expirat ca tine vreo 14 sau 17 ani... Iar majoritatea patentelor (99%) sint aiureli inutile, nu "leacuri" sau evolutii tehnologice.
Daca SIDA si cancerul sint metode de a controla populatia ele sint facute de timpiti... mortalitatea din sida si cancer e minisucula, simbolica. De cancer se moare greu tare, majoritatea mor dupa 50-60 de ani. Cancerul sub 60 de ani e o raritate si nu o sa controleze in veci populatia.
Ce sa mai spunem de SIDA.

#42
Sjukskoeterskas

Sjukskoeterskas

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 03.08.2015
Moartea intervine diferit la fiecare persoana. Cineva poate muri foarte repede, altul mai tarziu. Este o situatie win-win, pt ca daca traiesti, vei cumpara medicamentele, promovand afacerea farmaceutica. Deschide-ti ochii inainte de a numi pe altii expirati

#43
wizardofoz

wizardofoz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,626
  • Înscris: 15.01.2015
Eu nu vorbesc de persoane, eu vorbesc de statistici ma! Cancerul e o boala a carei frecventa creste cu batrinetea. cancerul la oameni sub 50 de ani e destul de rar. Cancerul nu poate tine sub control populatia ca nu s emoare asa tare de la el, ca si SIDA.
Macar daca spuneai si tu de bolile de inima ca se moare mult, sau raceala sau gripa.. ca si pentru alea cumperi medicamente.

#44
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postwizardofoz, on 03 august 2015 - 22:29, said:

Eu nu vorbesc de persoane, eu vorbesc de statistici ma! Cancerul e o boala a carei frecventa creste cu batrinetea. cancerul la oameni sub 50 de ani e destul de rar. Cancerul nu poate tine sub control populatia ca nu s emoare asa tare de la el, ca si SIDA.
Macar daca spuneai si tu de bolile de inima ca se moare mult, sau raceala sau gripa.. ca si pentru alea cumperi medicamente.
Prietene te rog sa dai o tura pe la sectia de oncologie din orasul tau...doar asa pentru cultura ta generala.

Edited by I2O, 03 August 2015 - 23:19.


#45
wizardofoz

wizardofoz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,626
  • Înscris: 15.01.2015
Am dat, multumesc. Ie-te aici:
http://www.who.int/m...heets/fs310/en/

Nu e in top 10.
SIDA este dar la 1 milion de morti cind lumea are 7 mld nu prea e mare lucru. Ce control al populatiei mai e si asta?

#46
Marcel_P

Marcel_P

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,113
  • Înscris: 08.02.2013

View Postoak333, on 01 iunie 2015 - 19:38, said:

ASCO Ameeican Society of Clinical Oncology considera noile rezultate ca
revolutionare.

Ideea este de a combina Ipilinumab cu Nivolumab, care distrug proteina ce acopera
celulele canceroase astfel incit ele nu pot fi atacate de sistemul imunitar.

Rezultele sint spectaculoase.
.........................................................

Acela este tratamentul fals! Cancerul îl învingi doar cu marijuana!  Bolnavii nefumători trebuie să se apuce de fumat! Posted Image

Quote

   Institutul Național al Abuzului de Droguri din Statele Unite (sau NIDA) a recunoscut oficial capacitatea marijuana de a ucide diferite tipuri de celule canceroase, în urma unei ample cercetări, care a fost finanțată de guvernul SUA.
Studii recente pe animale au arătat că marijuana poate ucide anumite celule canceroase și reduce dimensiunea altora. Dovezile de la un studiu pe animale sugerează că substanțe extrase din planta de canabis pot reduce una dintre cele mai grave tipuri de tumori cerebrale. Cercetarea pe șoareci a arătat că aceste extracte, atunci când sunt folosite în paralel cu radioterapia,  duc la creșterea capacității radiațiilor de a ucide tumoarea canceroasă”, scriu experții NIDA pe site-ul institutului.
În urma acestor studii, cercetătorii de la NIDA au admis că trebuie să își revizuiască poziția exprimată până nu demult pe site-ul oficial cu privire la „marijuana medicinală” (după ce fuseseră făcute publice rezultatele unor cercetări pe substanțe canabinoide al unei echipe de oameni de știință de la Universitatea St. George din Londra.
.................................................................................................... Sursa : E oficial : Marijuana - drogul care ucide cancerul  


#47
oak333

oak333

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 01.06.2015
O noua cucerire in lupta impotriva cancerului: medicii dela Mayo Clinic
au descoperit cum celule canceroase pot fi transformate din nou in
celule normale. Este o noua biologie care furnizeaza software care
sa stopeze cancerul.

S-a descoperit ca proteinele adezive -liantul care leaga impreuna celulele-
interactioneaza cu un microprocessor biologic, important in productia de
molecule microRNAs (miRNAs). Un subset of miRNAs SUPRIMA genele care
promoveaza cresterea celulelor. Cind adeziuna este stricata in celulele canceroase,
miRNAs  nu mai functioneaza bine si celulele cresc in mod necontrolat.

Medicii au descoperit ca restaurarea nivelului normal de miRNAs poate REVERSA
cresterea aberanta a celulelor canceroase. PLEKHA7 este proteina care poate face
asta.

http://neurosciencen...ogramming-2491/

http://www.wired.co....icrorna-plekha7

#48
utbsj

utbsj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 13.04.2012
Cel mai bun tratament in cazul meu a fost un regim de munca sustinuta dublat de un regim alimentar normal fara excese de nici o natura,

#49
oak333

oak333

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 01.06.2015
Veninul unei viespi din Brazilia , polybia paulista, contine o toxina
care ataca celulele canceroase dar nu si pe cele normale.

Cercetarea este in stadiu incipient.

http://www.bbc.com/n...health-34115112

#50
Lemony

Lemony

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.01.2017
In cazul meu cel mai bun tratament a fost respectarea protocolului medical( radio+chimio+operatii), dragostea celor din jur si faptul ca m-am impacat cu soarta si m-am bucurat sa traiesc din plin zilele care ( credeam eu) imi ramasesera

#51
obreja_g

obreja_g

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 14.12.2015

View PostLemony, on 23 ianuarie 2017 - 20:03, said:

In cazul meu cel mai bun tratament a fost respectarea protocolului medical( radio+chimio+operatii), dragostea celor din jur si faptul ca m-am impacat cu soarta si m-am bucurat sa traiesc din plin zilele care ( credeam eu) imi ramasesera

Cat timp ai de cand ai fost diagnosticat si ce fel de cancer ai avut ?
Eu am fost operat de cancer rectal acum 2 ani si 9 luni. Am facut si radioterapie preoperator doza mare pe termen scurt.
Pana cum nu am avut recidive. In mai ma duc la controlul de 3 ani si sper sa ramana la fel.
Inainte de operatie si mie mi-a spus o farmacista sa nu ma operez si sa urmez tratamente naturiste ca altfel boala se imprastie.
Chiar daca se cunoaste putin despre aceasta boala e bine sa incercam sa profitam de acel putin care se cunoaste.
Poate ca pe viitor se va avansa si nu va mai fi nevoie de aceste operatii care mutileaza si ar fi bine daca s-ar gasi o metoda prin care sistemul imunitar sa poata sa recunoasca celulele canceroase ca fiind straine de organism.
De fapt si la oamenii sanatosi mii de celule canceroase sunt distruse zilnic de sistemul imunitar inainte de a apuca sa formeze tumori. La noi insa, ceva a determinat ca sistemul imunitar sa considere niste celule canceroase ca fiind ale organismului nostru. Important este de a descoperi ce a fost acel ceva.
Din pacate medicina moderna cu toate progresele facute inca merge pe tratarea bolii si nu a ceea ce a cauzat-o

#52
sygeplejersken

sygeplejersken

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 18.01.2010

View Postobreja_g, on 25 ianuarie 2017 - 14:33, said:

Eu am fost operat de cancer rectal acum 2 ani si 9 luni. Am facut si radioterapie preoperator doza mare pe termen scurt.
Pana cum nu am avut recidive. In mai ma duc la controlul de 3 ani si sper sa ramana la fel.
Inainte de operatie si mie mi-a spus o farmacista sa nu ma operez si sa urmez tratamente naturiste ca altfel boala se imprastie.

Farmacista aceea este saraca cu duhul sau vrea sa-ti vanda diverse ierburi...

#53
Lemony

Lemony

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.01.2017

View Postobreja_g, on 25 ianuarie 2017 - 14:33, said:


Cat timp ai de cand ai fost diagnosticat si ce fel de cancer ai avut ?
Eu am fost operat de cancer rectal acum 2 ani si 9 luni. Am facut si radioterapie preoperator doza mare pe termen scurt.
Pana cum nu am avut recidive. In mai ma duc la controlul de 3 ani si sper sa ramana la fel.
Inainte de operatie si mie mi-a spus o farmacista sa nu ma operez si sa urmez tratamente naturiste ca altfel boala se imprastie.
Chiar daca se cunoaste putin despre aceasta boala e bine sa incercam sa profitam de acel putin care se cunoaste.
Poate ca pe viitor se va avansa si nu va mai fi nevoie de aceste operatii care mutileaza si ar fi bine daca s-ar gasi o metoda prin care sistemul imunitar sa poata sa recunoasca celulele canceroase ca fiind straine de organism.
De fapt si la oamenii sanatosi mii de celule canceroase sunt distruse zilnic de sistemul imunitar inainte de a apuca sa formeze tumori. La noi insa, ceva a determinat ca sistemul imunitar sa considere niste celule canceroase ca fiind ale organismului nostru. Important este de a descoperi ce a fost acel ceva.
Din pacate medicina moderna cu toate progresele facute inca merge pe tratarea bolii si nu a ceea ce a cauzat-o
Pe 22 ianuarie am implinit 4 ani de la operatie.  A fost cancer colo-rectal gradul III, tumora era stenozanta si invadase si uterul.

#54
Lemony

Lemony

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.01.2017
Atunci cand am aflat ca am cancer am citit si eu si sotul meu tot ceea ce am gasit despre aceasta boala.  Ca o concluzie, de vina pentru declansarea bolii este creierul individului, constient sau inconstient.  O depresie, o trauma majora, etc. Respectarea protocolului ( care difera in functie de localizarea cancerului) si moralul pacientului cresc exponential  sansele de vindecare.  Sa va explic: esti fumator si stii ca fumatul dauneaza grav sanatatii, dar tie iti place sa fumezi.  Ai cancer si trebuie sa te lasi de fumat, dar stresul ar fi mai mare decat beneficiile asa ca continui sa fumezi sau alfel spus, oricum mai ai putin de trait asa ca traieste din plin cat ti-a ramas.  Asta nu inseamna ca e general valabil, dar in cazul meu a functionat.  M-am bucurat de tot, dar de tot ceea ce imi place!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate