Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

geamuri glisante balcon pareri, sfaturi

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,809
  • Înscris: 03.02.2007
Nu, eu am montat doar tâmplăria de PVC. Fac și armonice, cu și fără barieră termică, dar el a dorit un sistem mai simplu, pe care eu nu îl produc.

#20
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 06.03.2005
Digix mi-a montat tamplaria PVC pentru 2 apartamente foarte bine unul in 2014 altul in 2015, geamurile glisante de la balconul de la ultimul apartament sunt facute de alta firma.

#21
red_cosmin

red_cosmin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.04.2008
Esti multumit de sistemul de la ult ap? Care zici ca e mai ok pvc sau de la ult ap? Firma care ti l-a instalat e din buc?

#22
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 06.03.2005
Cum am scris Digix mi-a montat toate ferestrele termopan de la ambele apartamente, profil Veka de care sunt foarte multumit.
La balcon sunt geamuri securizate glisante, nu termopan, montate de Valedo din Bucuresti, foarte multumit si de astea.Geamurile astea glisante nu sunt complet etanse, nu iti intra apa, zapada si nu bate vantul dar aer intra, au perii la partea inferioara si superioara unde gliseaza.Izolatia termica banuiesc ca este undeva la maxim 40% din cat ar fi pe termopan simplu.

#23
CDD81

CDD81

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.04.2017

 Digix, on 01 iunie 2015 - 13:12, said:

Eu fac din astea:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/v8CnG9m4OL0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cred că nu e reclamă, că deja am link-ul Ă®n semnătură.

 Digix, on 01 iunie 2015 - 20:36, said:

Facem, dar nu din lemn.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QB87-90MQbg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

La Baia Mare din păcate, mai greu. Poate doar dacă ai nevoie pentru o casă mai mare de făcut tâmplărie.
Pentru două-trei rame Ă®ți dai seama că e nerentabil dpdv economic.

 Digix, on 01 iunie 2015 - 13:12, said:

Eu fac din astea:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/v8CnG9m4OL0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cred că nu e reclamă, că deja am link-ul Ă®n semnătură.

Buna ziua,

Cât m-ar costa 7ml pentru balconul atașat in poza? Nu stiu înălțimea din păcate!

Ma interesează sa fie închis cu geamuri termopane oscilo-culisante, care păstrează caldura in interior pe timpul iernii!

Astept răspunsul Dvs!

Mulțumesc anticipat!

Edited by CDD81, 15 April 2017 - 14:03.


#24
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,809
  • Înscris: 03.02.2007
Sorry, eu de-abia aum am văzut mesajul ăsta. Bănuiesc, nu mai e de actualitate.

#25
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,670
  • Înscris: 26.11.2001
Hm... m-am uitat acum pt un perete terasa de 372 x 222 cm

Attached File  geam.jpg   78.17K   140 downloads

Imi da cu virgula rau.

Edited by Courage, 04 May 2020 - 15:07.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate