Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Sfat achizitie BMW Seria 3

- - - - -
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#55
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003

Quote

adica cu frana de mana mecanica
la mine asta-i un plus.


ffs lumea se plange ca limuzine de peste 1 tona jumate n-au handling-ul unui lotus elise. Posted Image

Edited by Pengoon, 01 June 2015 - 12:30.


#56
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QtT4JN9uZeg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#57
dagh

dagh

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 21.05.2015
Astazi intre Piatra Neamt - Targul Neamt, sat Baltatesti, ora 16 un nesimtit cu un Polo aragaz a indraznit sa mearga pe sensul regulamentar, unde  a incurcat un BMW 5xx.  Rezultatul a fost: sarut la prima intalnire.  Ora 19.30 la retur, cei doi iubitei se aflau intinsi pe iarba. Ma gandeam sa fac poze, dar curba extrem de periculoasa nu imi permitea sa parchez. De remarcat e ca Polo era mult mai afectat.

#58
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Un accident violent a avut loc luni seara pe bulevardul Independenţei din Iaşi, aproape de mănăstirea Golia, între un Logan şi un BMW.
http://www.ziaruldei...bmw--97350.html

Cei doi şoferi sunt începători.
Şoferul cu Logan circula pe lângă Golia şi vroia să facă stânga pe Independenţei. Cel cu BMW venea cu viteză foarte mare pe Independenţei dinspre Fundaţie. Impactul între cele două maşini a fost foarte puternic.
Incepator cu BMW! Combinatia ideala.

Edited by Kroghy, 01 June 2015 - 20:11.


#59
mufasa

mufasa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 02.12.2014

 Pengoon, on 31 mai 2015 - 19:23, said:

520d nu-i masina sport. Daca vrei masina sport ia una de 2locuri cum e Z4M cu motorul ala fantastic de 3200 aspirat.
Sau m3. Alea-s masini sport. La fel cum un combi e o masina pentru familisti. Sau pentru ultimul drum.

Nici n-am spus ca ar fi masina sport...ci marca considerata sportiva care iaca face si masini nesport.
Cine vrea o masina atat de sportiva cred ca ar trebui sa-si ia Porsche nu Z4M. Un Boxter cred ca iese chiar mai ieftin daca 911 este prea scump. Eu asa as face daca as fi pus in situatia asta.

 kleeblatt, on 31 mai 2015 - 22:06, said:

[ http://www.autospies.com/images/users/4wheelsfan/main/2011_bmw_520d_2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] ?????



Sunteti cumva evazionsti?

Iar incepi ? BTW lucrezi la ANAF ?

#60
TazCelRau

TazCelRau

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 956
  • Înscris: 28.06.2009
O fi cumparat ceva.

#61
cris26

cris26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 568
  • Înscris: 08.03.2015
Si eu care ma plimb in fiecare seara cu ficioru de 2 ani pe bdul Independentei, bine ca azi ca am fost in parc la teatru ...pe la ce h a fost?

#62
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003

Quote

Un Boxter cred ca iese chiar mai ieftin daca 911 este prea scump.
din perioada cand s-a facut Z4M nu este Boxster care sa se apropie ca motor de Z4M, S-ul avand la momentul respectiv 310 CP fata de 343 din M. ca pret M-ul era 58.000 fata de boxster S care era la 65.000, diferenta nesemnificativa.
911 e alta liga si alta categorie de pret. M-ul si boxster-ul sunt accesibile pentru o buna parte din "oamenii normali", 911-le mai putin.

Quote

Eu asa as face daca as fi pus in situatia asta.
987-le io il gasesc optic nereusit si ca masina plictisitor, spre deosebire de 981. ca si intretinere sunt aproximativ echivalente ca cost, idem asiguararea. ca si 2nd hand, M-ul e mai stabil ca valoare.

#63
kleeblatt

kleeblatt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 18.11.2014

 mufasa, on 01 iunie 2015 - 20:53, said:

Nici n-am spus ca ar fi masina sport...ci marca considerata sportiva care iaca face si masini nesport.
Cine vrea o masina atat de sportiva cred ca ar trebui sa-si ia Porsche nu Z4M. Un Boxter cred ca iese chiar mai ieftin daca 911 este prea scump. Eu asa as face daca as fi pus in situatia asta.



Iar incepi ? BTW lucrezi la ANAF ?
poate da poate nu. Eu sunt curios de unde aveti bani ca sa luati modele noi de limuzine din astea. Nu prea se poate din salariu si daca ai firma clar esti evazionist sau speli niste bani.

#64
mufasa

mufasa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 02.12.2014

 kleeblatt, on 02 iunie 2015 - 09:29, said:

poate da poate nu. Eu sunt curios de unde aveti bani ca sa luati modele noi de limuzine din astea. Nu prea se poate din salariu si daca ai firma clar esti evazionist sau speli niste bani.

Exista 3 variante castigatoare si 100% neevazioniste.
1. Masina de servici.
2. Masina pe care ti-o permiti sa ti-o cumperi din salariu.
3. Masina pe care ti-o permiti sa ti-o cumperi ca patron de firma.
Nu uita ca nu exista padure fara uscaturi, dar nici uscaturi fara pomi sanatosi. Ca la noi proportia e proasta, sunt de acord dar speram (cei de buna credinta) sa se schimbe, lucru care dupa cum se vede a inceput sa aiba un ritm bun.
Si daca lucrezi la ANAF, mai lasa forumurile si pune osul la traba ca d-aia iti platim salariu.

#65
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,780
  • Înscris: 01.12.2007

 Pengoon, on 02 iunie 2015 - 02:47, said:


din perioada cand s-a facut Z4M nu este Boxster care sa se apropie ca motor de Z4M, S-ul avand la momentul respectiv 310 CP fata de 343 din M. ca pret M-ul era 58.000 fata de boxster S care era la 65.000, diferenta nesemnificativa.
911 e alta liga si alta categorie de pret. M-ul si boxster-ul sunt accesibile pentru o buna parte din "oamenii normali", 911-le mai putin.

987-le io il gasesc optic nereusit si ca masina plictisitor, spre deosebire de 981. ca si intretinere sunt aproximativ echivalente ca cost, idem asiguararea. ca si 2nd hand, M-ul e mai stabil ca valoare.


Conteaza si cum sta oe drum, cum stai in scaun, calitatea interiorului, senzatia pe care ti-o ofera, feeling etc.

#66
mufasa

mufasa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 02.12.2014

 ionut_ionut, on 03 iunie 2015 - 09:57, said:

Conteaza si cum sta oe drum, cum stai in scaun, calitatea interiorului, senzatia pe care ti-o ofera, feeling etc.

Sper sa vina o zi sa cer si eu sfatul pentru genul asta de masini (Sh of course) ca pana acum nu am avut tangente cu aceasta categorie.

#67
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003

 ionut_ionut, on 03 iunie 2015 - 09:57, said:

Conteaza si cum sta oe drum, cum stai in scaun, calitatea interiorului, senzatia pe care ti-o ofera, feeling etc.
asta-i mai dificil de facut din experienta proprie, ca nu-i chiar asa multa lume care a mers suficient si cu un M si un Boxster S, ca nu vorbesc numai de test drive.
desi io, de ma duc la Porsche, nu prea am probleme sa capat test drive pentru boxster/gayman, dar dealerii nu prea au S-uri in curte pentru asa ceva, ci de regula boxster-ul mic. S-ul ar fi greu de gasit si atunci oricum nu ti-l da un weekend sa te plimbi 1000km. pe langa asta io nu ma duc la dealer si-mi bat joc de el daca n-am intentie clara de a cumpara.

#68
crouchot

crouchot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 03.12.2014

 underb, on 31 mai 2015 - 22:50, said:

Sportiv BMW dar depinde de sport. La coasta sau VTM e total nepotrivit. Si-o ia pe coaja de la masini mult mai slabe si cu tractiune fata. Serpentine in general.

Ii place mai mult la campie.

La campie, pe drum drept si uscat. Si de preferat, fara pomi sau alti prosti cu masini prin preajma.
Cel mai mult ma amuza idiotii care se infig cu ele pe plaja sau iarna, in zapada afanata, apoi stau si se uita ca boii. Cum, scula lui de valoros nu haleste nisipul si zapada de patruj'de cm?

#69
dorinpopa

dorinpopa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 752
  • Înscris: 13.06.2010
Quint, ignoră frustrările personale ale unora. BMW este o mașină foarte bună, din păcate cu o reputație proastă, datorată țiganilor și idioților care șicanează în trafc, fac accidente și se comportă ca niște maimuțe (pe șosea, nu pe forum).

Oferta de seria 3 e bogată, dar e nevoie de atenție și sânge rece, pentru că e o marcă predispusă la samsareală.

http://www.mobile.de...tscar!limousine

http://www.mobile.de...ousine,fwd:true

Documentează-te bine (de preferință pe bmwclub.ro) despre problemele fiecărui model înainte de a cumpăra una, pune pe hârtie costurile mașinii, reviziilor și eventualelor reparații, vezi dacă ți le permiți și nu ceda tentației de a-i da pedală prin oraș sau pe drumuri sătești.

PS: într-o zi, aveam un 5ar nou în testdrive, am lăsat geamul jos și i-am zis unui cocalar "șefu, vești bune, modelul ăsta nou are și semnalizator".

#70
dorinpopa

dorinpopa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 752
  • Înscris: 13.06.2010
http://stirileprotv....ent-tragic.html

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate