Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardu si bacsisu
 Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon
 installation has failed there was...

Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono
 Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya

Nume fetita - international dar c...

A fost lansat MX Linux 23.3
 

Arestari la FIFA

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
64 replies to this topic

#55
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007

View Posttoto_riina, on 02 iunie 2015 - 18:51, said:

Hahaha, Sepp a demisionat in direct la CNN...

Pe bune ??

#56
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,890
  • Înscris: 01.09.2006

View Postsylvius, on 02 iunie 2015 - 21:05, said:


Pe bune ??

Dap, eu am vazut la digi in direct pe la 8

#57
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Sunt curios cine va fi noul presedinte, presimt ceva nume exotic :)

#58
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostDaian95, on 02 iunie 2015 - 21:33, said:

Sunt curios cine va fi noul presedinte, presimt ceva nume exotic Posted Image

Printul Iordaniei, cine ?

#59
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

View Postvio69a, on 02 iunie 2015 - 21:37, said:


Printul Iordaniei, cine ?

Al Qatarului era cel care a candidat, dar s-a retras. Poate va mai baga o fisa, oricum va fi interesant.

#60
Fumatorul

Fumatorul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,945
  • Înscris: 18.01.2009

View PostDaian95, on 02 iunie 2015 - 21:40, said:


Al Qatarului era cel care a candidat, dar s-a retras. Poate va mai baga o fisa, oricum va fi interesant.

Al Iordaniei, unu', Ali.

#61
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostFumatorul, on 02 iunie 2015 - 21:41, said:

Al Iordaniei, unu', Ali.

Desi e baiat frumos....vreau sa vad mutra lui Sofica, daca va fi ales....!!!!


Oricum iordanezii erau suparati pe cine a votat impotriva, precum Ragiub, palestinianul care a votat impotriva printului

Edited by vio69a, 02 June 2015 - 21:45.


#62
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

View PostFumatorul, on 02 iunie 2015 - 21:41, said:


Al Iordaniei, unu', Ali.

Dar nu era si unul din Qatar?

#63
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,577
  • Înscris: 20.08.2014
Nu inteleg de ce a mai incurcat treburile si a mai candidat, daca tot avea de gand sa-si dea demisia? Adica nu putea sa se retraga vineri si termina balciul? Ca banuiesc ca stia inca de atunci acuzatiile, nu le-a aflat in astea ultimele 3-4 zile...Barem ce mai incurca treaba, si-asa am inteles ca sta "interimar" pana in decembrie...Cred ca pana atunci vrea sa traga sforile, sa-si puna omul lui care sa-i duca mai departe "opera", altfel nu se explica de ce n-a demisionat vineri, de ce a mai candidat inca o data daca tot avea de gand sa demisioneze!
Ca presiuni erau si pana vineri si din partea justitiei (care oricum se apropiase de oamenii lui) si din partea membrilor FIFA, care multi nu-l mai vroiau...

#64
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Posttoto_riina, on 03 iunie 2015 - 06:53, said:

Nu inteleg de ce a mai incurcat treburile si a mai candidat, daca tot avea de gand sa-si dea demisia? Adica nu putea sa se retraga vineri si termina balciul? Ca banuiesc ca stia inca de atunci acuzatiile, nu le-a aflat in astea ultimele 3-4 zile...Barem ce mai incurca treaba, si-asa am inteles ca sta "interimar" pana in decembrie...Cred ca pana atunci vrea sa traga sforile, sa-si puna omul lui care sa-i duca mai departe "opera", altfel nu se explica de ce n-a demisionat vineri, de ce a mai candidat inca o data daca tot avea de gand sa demisioneze!
Ca presiuni erau si pana vineri si din partea justitiei (care oricum se apropiase de oamenii lui) si din partea membrilor FIFA, care multi nu-l mai vroiau...

Este ultima zvacnire a dictatorului.
Care crede ca poate arata ca :"Da, sunt problem, dar lumea tot pe mine ma vrea"

#65
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Scandalul nu numai continua dar se adanceste, alti oficiali sunt banuit de diverse aranjamente, traffic de influenta coruptie pe toata linia

Unul dintre fiii lui Jack Warner, fost oficial al FIFA, a fost inculpat pentru vânzare ilegală de bilete pentru ediţiile din 2006 şi din 2020 ale Cupei Mondiale
Împreună cu alte persoane, am cumpărat bilete pentru Cupa Mondială din 2006 şi pentru CM din 2010 şi le-am revâdut, obţinând un profit substanţial", a declarat el, conform procesului verbal al audierii, dat publicităţii vineri. "Pentru 2006, am cumpărat biletele direct de la FIFA şi am făcut FIFA să creadă că asociatul meu pentru revânzarea tichetelor nu era implicat, deoarece mă temeam că FIFA nu mi le va vinde dacă ştia de implicare. În 2010, am cumpărat biletele de la alte persoane, pentru a păcăli FIFA că nu am primit biletele, deoarece mă temeam că nu îmi va mai vinde direct", a adăugat Daryan Warner.

Warner, care acţiona din Miami, a recunoscut şi că a depus peste 100.000 de dolari în conturi bancare din SUA, în tranşe de 10.000 de dolari, pentru a evita plata taxelor pentru tranzacţiile respective.


---------------
Salariul mediu anual de la FIFA este de 242.000 de dolari, sumă care le depăşeşte pe cele plătite de alte foruri sportive internaţionale angajaţilor lor
În cazul angajaţilor UEFA, salariul mediu anual este de 177.000 de dolari. La Uniunea Ciclistă Internaţională, media este de 108.000 de dolari, iar la Federaţia Internaţională de Tenis este de 100.000 de dolari.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate