Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Brown Residence Metalurgiei 2

- - - - -
  • Please log in to reply
169 replies to this topic

#37
octavian11

octavian11

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.07.2015
Va multumesc pentru promptitudine. O sa va anunt daca o sa devin vecinul nostru.

#38
black_dyamond_13

black_dyamond_13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 11.07.2015
Cu placere

http://premierimobil...ic-residence-3/


http://www.nemar-rez...ratorii-patriei

Edited by black_dyamond_13, 14 July 2015 - 23:16.


#39
SirDust

SirDust

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 11.05.2015
Tin sa va anunt ca am fost sunat si intrebat daca doresc modificari la compartimentare.  Deci in curand vor incepe cu zidurile.

#40
black_dyamond_13

black_dyamond_13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 11.07.2015

View PostSirDust, on 15 iulie 2015 - 01:28, said:

Tin sa va anunt ca am fost sunat si intrebat daca doresc modificari la compartimentare.  Deci in curand vor incepe cu zidurile.


Despre ce bloc vorbiti?

#41
black_dyamond_13

black_dyamond_13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 11.07.2015

View Postblack_dyamond_13, on 14 iulie 2015 - 22:14, said:

Di ce am inteles, in ziua aprobarii creditului se va da diferenta de bani. In functie de cum a fost evaluat cursul. Ori eu mai dau in plus, ori dezvoltatorul imi da inapoi diferenta

Rectific, am inteles gresit. Cursul ramane cel din ziua antecontractului , deci fixam in lei atunci pretul final.

Diferenta de bani era pentru intervalul rezervare apartament - antecontract

Edited by black_dyamond_13, 15 July 2015 - 05:58.


#42
SirDust

SirDust

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 11.05.2015

View Postblack_dyamond_13, on 15 iulie 2015 - 05:22, said:

Despre ce bloc vorbiti?

  Evident ca vorbesc despre blocul 1 din Brown Residence Metalurgiei 2.  De blocul 2 inca nu s-au apucat.

#43
emil87

emil87

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.07.2015
Salut!Astazi am semnat si eu antecontractul cu cei de la Brown pentru un ap cu 3 camere in bloc 1 Metalurgiei.

#44
SirDust

SirDust

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 11.05.2015

View Postemil87, on 24 iulie 2015 - 19:30, said:

Salut!Astazi am semnat si eu antecontractul cu cei de la Brown pentru un ap cu 3 camere in bloc 1 Metalurgiei.
Si...cum a fost?   Ati fost reprezentati de un avocat sau ati mers singuri?  
La noi au scos acea prevedere de plus 1 la suta din contractul de rezervare dar despagubirile in cazul in care ei nu-si respecta contractul sunt de 1500 ron, iar eu daca nu respect contractul, pierd avansul.
La ce etaj sunteti?, Noi la 2, ap 19.

Aaaaa,  cei de la Brown au depus cerere de autorizatie pentru inchis balcoane pentru cei care vor sa le inchida, sper ca o vor primi. In cazul asta cei care vor, or sa aibe balcoanele inchise in momentul vanzarii,  bine inteles va fi si o diferenta de pret de achitat.  Nu am inca toate detaliile.

Edited by SirDust, 25 July 2015 - 16:53.


#45
emil87

emil87

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.07.2015
Am mers singuri.In cazul in care nu respecta contractul ne dau toti banii pe care i-am dat plus o penalizare de 1515 lei.Noi la Et 4 Ap 36.Astazi am fost si am platit si avansul pt locul de parcare.Apropo de inchiderea balcoanelor, ni s-a spus ca ramane sa le inchidem noi, pt ca nu toti vor balcon inchis si nu primesc receptia pt darea in folosinta a imobilului.

#46
SirDust

SirDust

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 11.05.2015

View Postemil87, on 25 iulie 2015 - 17:27, said:

Am mers singuri.In cazul in care nu respecta contractul ne dau toti banii pe care i-am dat plus o penalizare de 1515 lei.Noi la Et 4 Ap 36.Astazi am fost si am platit si avansul pt locul de parcare.Apropo de inchiderea balcoanelor, ni s-a spus ca ramane sa le inchidem noi, pt ca nu toti vor balcon inchis si nu primesc receptia pt darea in folosinta a imobilului.

Pacat de balcoane...as fi renuntat la zidurile despartitoare dintre balcon si sufragerie respectiv dormitor.  Asa la intemperii, ploi ,zapada va fi mereu deranj.
Vad ca avem acelasi tip de apartament.  A trecut sotia azi pe acolo si vad ca s-au apucat de zidurile exterioare. La baie in imaginile de pe site-ul lor apar ferestre dreptunghiulare de lungimea celor de la camere, nu inteleg de ce nu le fac si in realitate asa si sper ca la baia din dormitor exista si in realitate nu doar in proiect in fotografia atasata nu se vede probabil din cauza unghiului din care a fost facuta.

Attached Files



#47
emil87

emil87

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.07.2015
Si eu am vrut sa renunt la ziduri dar daca au spus ca nu inchid balcoanele am sa imi fac eu modificarea mai tarziu.Si baia si grupul sanitar din dormitor au geam mic, ca am insistat pe treaba asta sa imi spuna sigur daca au.Cat despre forma geamurilor nu am nici o idee.

#48
SirDust

SirDust

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 11.05.2015
Cam asa ar fi trebuit sa arate... ma rever la ferestrele bailor...

Attached Files



#49
liliana79

liliana79

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.07.2015
Si noi am semnat contractul de rezervare luna aceasta, urmand ca pe 21 august sa semnam antecontractul. Teama noastra, pe langa acordarea creditului la BCR, este si suma la care se va ridica intretinerea viitoarei locuinte ( ma refer tot la blocul 1, et. 4, ap. 34 - 3 camere). Sper insa ca, asa cum mi s-a spus, apartamentele primului bloc sa fie vandute in proportie de 90 %.
In alta ordine de idei, am inteles ca in luna decembrie vor finaliza blocul. Intrebarea mea este: daca nu se va intampla in decembrie, ci in ian., feb., acei 1500 ron. vor acoperi toate cheltuielile cu actele care expira ?

#50
SirDust

SirDust

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 11.05.2015
Sa fie intr-un ceas bun liliana79.
Eu ma astep ca cheltuielie cu intretinerea sa nu fie mai mari ca la un bloc vechi din alte cartiere a Bucurestiului.
Nu cred ca acei 1500 de ron fac obiectul intarzierii receptiei de catre cumparator a apartamentului ci doar daca vanzarea nu mai are loc definitiv din vina vanzatorului.
Noi am apelat la consultanta Credit24 pentru obtinerea creditului. Te scutesc de drumuri si implicit cheltuieli si batai de cap pentru obtinerea lui.

Edited by SirDust, 27 July 2015 - 12:30.


#51
liliana79

liliana79

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.07.2015
Multumesc mult ! Iar comisionul pe care îl percep de cât este?

#52
SirDust

SirDust

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 11.05.2015
Te referi la comisionul celor de la Credit 24. in acest caz comisionul lor era cand i-am angajat noi de750 ron iar daca le mai aduceai clienti aveai o reducere de 50 de lei pentru fiecare client adus.

#53
SirDust

SirDust

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 11.05.2015
Am trimis un mail domnului Mihai, persoana care se ocupa de compartimentare de la Brown, intrebandu-l despre dimensiunea ferestrelor de la bai.  Nu am nici un raspuns, de aceea fac un apel catre cei de aici sa il pistonam pe acest subiect. Asta in cazul in care doriti ca designul exterior sa fie mai modern pentru ca in opinia mea ferestrele bailor asa cum le-au facut ei acum, arata comuniste si in plus va intra mai putina lumina.
Daca cerem mai multi acest lucru putem avea succes in a obtine ceva.

#54
emil87

emil87

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.07.2015
Salut! Ieri am fost la alegerea compartimentarii apartamentului, si l-am intrebat pe dl Mihai de geamurile de la baie si mi-a spus k asa vor arata (patrate mici), si l-am rugat sa vb cu constructorul dak poate sa le faca dreptunghiulare cum sunt in poza, a spus k ma anunta saptamana asta. Dak aflu ceva va anunt.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate