Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 

Nvidia Shield Pro

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
1110 replies to this topic

#937
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,478
  • Înscris: 17.09.2007

View Postadiatric, on 16 iunie 2018 - 15:33, said:

Cum se mai prezintă geforcenow speed test?
Bandwidth>50Mbps, Frame loss 0%, Jitter 16ms (recomandat sub 40), ping 35ms (recomandat sub 40).
Am jucat de banc Hitman, cu exceptia incarcarii initiale foaaarte grele (probabil datorita creditelor, si pe un PC nou/f bun dureaza enorm incarcarea initiala la un joc original) in rest nu se simte deloc nici un delay.
Setarile in game sunt pe ultra.

Acum cat o dura perioada gratuita nimeni nu stie.

View Postsansiro, on 17 iunie 2018 - 18:05, said:

Salutare,
m-ar interesa sa achiz un nvidia shield numai pt. a viziona filme format .mkv sau .M2TS 4K HDR ATMOS sau DTSX; l-ati folosit careva in aceasta varianta? Face passthrough corect pt. ATMOS si DTSX impreuna cu 4K HDR? Ce variante mai exista pt. ce as vrea eu? EGREAT sau altceva?
Multumesc.
100% face din SPMC https://github.com/k...nd-AV-Receivers

Nu am Atmos/DTS:X, pentru acest format mie receiverul imi primeste truehd si DTS-HD Master.

#938
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 08.08.2002
Din pacate evolutia GeForce Now a fost in declin de 3 ani incoace si foarte probabil si numarul de abonati. Aceasta miscare este practic confirmarea falimentului (deocamdata doar a conceptului actual) GeForce Now.



SPMC-ul fork-ul dedicat Nvidia Shield din pacate este mort, koying dupa cum stiti a preferat sa migreze catre un fork pentru Apple TV.
Merge Dolby Atmos (DTS-X n-am testat) si din Kodi, dar era parca un pic altfel cand exista o versiune dedicata (actualizata) pentru Shield si Android TV.

Edited by MD, 18 June 2018 - 09:19.


#939
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 09.05.2018
In sfarsit a aparut si pt publicul larg - Upgrade 7.0/Oreo

#940
spikje

spikje

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 25.12.2004
de unde se mai poate comanda in RO shield-ul? ca vad ca pe meleagurile autohtone nimic....

#941
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postspikje, on 01 iulie 2018 - 14:24, said:

de unde se mai poate comanda in RO shield-ul? ca vad ca pe meleagurile autohtone nimic....
Din pacate de nicaieri.
Erau 2 firme de la care am luat, dar nici una nu mai are in oferta produsul.
De pe amazon.

#942
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 08.08.2002
Tot ce s-a importat in RO, Shiled-uri, aveau un adaos comercial mare si deci un pret ft. mare vs. amazon (plus ca pe amazon mai sunt si reduceri).
Nu inteleg de ce emag-ul nu a adus Shield in RO, iar Altex-ul doar versiunea Pro (o perioada scurta) si nici macar o firma mai mica care mai importa diverse de pe piata gri gen QM sau Evomag nu au avut si nu au in oferta Shield-ul.  Toate acestea au facut ca Shield TV-ul sa fie un produs putin popular in RO .

Edited by MD, 07 July 2018 - 08:45.


#943
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 09.05.2018
Profitul prea mic pt ei , fata de alte chinezarii din acest domeniu
Sau poate NU s-au inteles la pret ( cu producatorul ) si atunci au adus prin alte cai

#944
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 09.05.2018
Unde gasesc si eu launcherul pt chrome ?
Inainte il gaseam in store , acum insa........
Culmea este ca nici cu aplicatia TV Reppo....... nu imi creaza shortcut pe ecran
Si mie peste mana sa tot deschid intai BDTool si apoi browserul

#945
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 09.05.2018
Din cauza la foarte multe raspunsuri primite aici , am reusit sa imi rezolv singur prb
A  aparut un nou upgrade ( 7.1 ) , insa deocamdata doar pt beta testeri nefiind accesibil si publicului larg/detinatorilor de shield-uri tv

#946
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,478
  • Înscris: 17.09.2007
Ca noutati la Geforce Now, acum apar mult mai multe servere, inclusiv in Europa nu e doar unul.
Continutul free are perioada de expirare, acum cateva luni ma apucasem sa ma joc Hitman si a disparut.
Ma cam enerveaza ca in modul sleep nu se opreste ventilatorul (nu ca s-ar auzi dar se uzeaza in timp).

#947
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 09.05.2018
Aseara am instalat upgrade-ul 7.1 , insa nu prea am observat cine stie ce imbunatari
Pt mine cele mai bune imbunatatiri sunt aparitia functiilor - Reset/Power Off - la setings , asta ca sa numai cobor pana la - About - si apoi - Reset sau Power Off

#948
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 08.08.2002
A venit si 7.2

Quote

More Ways to Control SHIELD Using Google Home
    Control SHIELD with Alexa and Amazon Echo
    Amazon Music support
    The latest monthly Android™ security updates
    Adds customizable Quick Settings (Settings > System > Customize Quick Settings)
    Adds option to auto-upgrade SHIELD (Settings > About > System upgrade > Auto-upgrade)
    Adds support for SMBv3 when mounting network storage (NAS or PC) to SHIELD
    Automatically sets color mode when playing Rec. 709 content
    Adds option to sleep idle USB drives (Settings > Storage & reset > Sleep drives when idle)
    Fixes BT remote pairing issues (disable Settings > Security & restrictions > Bluetooth LE Privacy)
    Adds ability to control soundbar power on/off via IR (Settings > Display & Sound > Power Control)
    Adds network link speed when connected via Ethernet (Settings > Network > Connected)
    [SHIELD 2015 and Pro] Adds notification to migrate app data from SD Card to internal storage
    Adds ability to control TV/AVR volume over HDMI-CEC from Amazon Echo
    Adds option to disconnect Bluetooth audio devices
    Improves responsiveness of SHIELD TV mobile app when connected over Wi-Fi


#949
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 09.05.2018
Cum pot vizualiza prg tv de pe un DM920 cu ProgTV pe shield ?

Multumesc anticipat de raspunsuri/indrumari

#950
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 09.05.2018
Se pare ca numai exista asa mare interes pt acest device pe acest forum , am rezolvat tot singur
Nu de alta , dar la cat v-ati inghesuit sa imi raspundeti......

#951
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Când utilizezi chestii exotice îți asumi faptul va trebui sa faci singur debug.
Sau to consideri ca e vina utilizatorilor softpedia ca nu ți-a răspuns nimeni?

Edited by ro_explorer, 16 December 2018 - 20:08.


#952
logo_xxl

logo_xxl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 24.06.2005
Aseara am reusit sa brick uiesc shield ul. :(
Eram de vreo 2 ani bine mersi pe marshmallow, si am zis hai cu update ul la oreo.
Toate bune si frumoase, am descarcat recovery image de 7.1, prin fastboot am urmat pasii, toate au fost ok.

Insa la boot, eram blocat in animatie, si am zis sa reiau pasii. Doar ca de data asta, eroare cand flash uiam system.img. Apoi no signal la TV, nu mai vede hdmi, si nici usb (pe pc).
Cum nu mai pot intra in fastboot, am reusit sa fiu posesorul unei caramizi in toata regula.

#953
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 09.05.2018
Pacat , eu il de peste doi ani si inca functioneaza , chiar ieri i-am facut ultimul update la 7.2.1
Eu as vrea sa ii schimb hdd-ul , dar cum nimeni de pe aici......merg in continuare cu cel vechi

Edited by wather, 21 December 2018 - 20:51.


#954
logo_xxl

logo_xxl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 24.06.2005
Vezi ca merge. Dar e destul de delicat. Daca ai timp, eu zic ca-l rezolvi. Ar fi super in primul rand ca ai avea backup pe cel vechi in caz de problema de update/brick uit sau in caz ca moare ssd.
Dar iti tre' un ssd de fix 500gb si n-o sa mai stai cu hex editor ul. Un evo de 500 ar fi minunat cred pe shield.

https://forums.gefor...-with-an-ssd/6/
https://forum.xda-de...tv-pro-t3440195
https://forum.xda-de...t3402580/page49

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate