Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Trafic mare venituri mici

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
Xme

Xme

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 16.12.2006
Salutare,

Are cineva o idee despre ce se intampla minunatul si frumosul internet ?

Am un website care are un trafic de 3-4 mii de vizitatori pe zi si in ultima perioada au scazut incasarile la jumatate. Numarul de vizitatori nu s-a modificat.
S-au modificat PPC-ul ? Care ar fi cauzele ?

#2
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,567
  • Înscris: 10.01.2012
Ai bifat setarea din ggl analytics sa ignore crawlerele ?

#3
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,239
  • Înscris: 24.02.2007
Evita lumea sa dea click pe reclame, sau le ascunde cu totul?

#4
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Impresiile bannerelor conteaza, nu vizitatorii.

#5
Xme

Xme

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 16.12.2006
Eu ma gandesc ca nu da lumea click, am acelasi nr de vizitatori si click-urile sunt la jumatate. Paginile sunt aceleasi. N-am umblat in setari.

#6
Scaraosky

Scaraosky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 07.04.2015

View PostXme, on 13 mai 2015 - 20:16, said:

Eu ma gandesc ca nu da lumea click, am acelasi nr de vizitatori si click-urile sunt la jumatate. Paginile sunt aceleasi. N-am umblat in setari.

Da-mi si mie sa vad site-ul. Poate este vorba de altceva mai grav, cine stie.

#7
Xme

Xme

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 16.12.2006
Site-ul se numeste Toateanimalele si este inregistrat in Romania.
L-am scris asa ca nu am voie sa dau link, sa nu fac reclama ..

Se misca bine, sunt oameni online, nu stiu ce sa zic ..

Edited by Xme, 13 May 2015 - 20:43.


#8
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 07.08.2008
Incearca sa il faci si responsive daca vrei sa te vada Goagal in continuare la fel de bine. Si cum rezisti in cautari fara ca sa ai meta description? Posted Image

#9
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Mobilegeddon

#10
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 24.05.2010
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/W37nQmFsGqM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Asta e site-ul tau vazut de mine.

Nu am unde sa dau click si nici nu ma intereseaza acest lucru. (Ma refer la reclame). Si sincer, arata ca un site de acum 10 ani, google tine la aspecte de genul.

Edited by MooF2010, 14 May 2015 - 16:14.


#11
inius

inius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 02.02.2011
Ce ți-a scăzut, mai precis? Numărul de clickuri, sau încasările pe click?

#12
zyxxx

zyxxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 09.06.2008
Posibil ca vizitatorii tai sa se fi schimbat si acum sa ai mai multi vizitatori care folosesc ***** sau sa te fi penalizat google pentru ca nu ai site-ul responsive.
Oricum ar fi, trebuie sa verifici ce au zis si domnii de mai sus: numarul de afisari ale reclamelor in comparatie cu numarul de afisari de pagina si numarul de click-uri actual in comparatie cu o perioada in care incasarile erau mai mari.

PS: Pe pagina "Sunetele animalelor" scrie ca in curand o sa ne arati cum fac dinozaurii. Te rog da-mi un PM cand faci rost de acea inregistrare :D (nu stiu daca e greseala sau ai pus intentionat dar m-a amuzat sa vad Dinozauri in acea lista.)
PS2: Desi n-ai cel mai stralucit design, imi place site-ul tau ca si informatie disponibila. Congrats.

#13
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 07.08.2008

View PostMooF2010, on 14 mai 2015 - 16:13, said:

Nu am unde sa dau click si nici nu ma intereseaza acest lucru. (Ma refer la reclame).
Pai tu ai blocate reclamele in browser Posted Image

#14
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011
Poate că uitilizatorii au realizat că mare parte din conținut este copiat și s-au decis să te penalizeze. :D

#15
Xme

Xme

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 16.12.2006
Neur0, neuronul meu m-a ferit de acest lucru. Posibil cateva pagini sa aibe si texte din alte site-uri cele la care au participat voluntari, in rest este original.
Nu cred ca google tine la aspect, nu are cum sa vada daca un website este frumos sau nu. Important este sa fie practic, sa genereze, trafic, sa-si multumeasca vizitatorii prin diferite metode, sa aibe un bounce cat mai mic, o incarcare in pagina cat mai rapida, etc.

Aveti dreptate, responsive m-a lovit destul de tare, am incercat sa fac unele modificari (schimbarea unor pagini in html5 responsive cu mici modificari)dar fara succes.  

As vrea sa-i fac un upgrade la html5 css3 responsive si eventual usor imbunatatit grafic sa fie bine sa nu fie rau. Daca ma poate ajuta cineva cu un css si cateva pagini html5 ne putem intelege. Nu ma grabesc cu site-ul.

Daca stiti pe cineva care poate face acest lucru la un pret rezonabil ma poate contacta pe mail: [email protected]

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate