Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Vacanta in Grecia, dar unde?

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
2112 replies to this topic

#2089
raducanu969

raducanu969

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,402
  • Înscris: 30.06.2023
pt vulpoiul-jhon - nu suntem pretentiosi, conditii minime ( lenjerie curata, grup sanitar in camera )

pt adrianhh - drum direct, fara nici o oprire, nu ne deranjeaza statiune galagioasa sau linistita ( nu avem copilul atat de sensibil )

pt eiffel - la ce hotel ai fost pana acum?

pt BlueKing-69 - recomandare pentru cazare? nu suntem pretentiosi, doar sa aiba grup sanitar in camera


PS. va rog pentru cei care ma puteti ajuta si cu cateva nume de Hotel, Pensiune sau Inchiriere Apartament. de mers o sa mergem la relaxare, foarte putin vizitare si alte locatii, max 50 km daca e de vizita

Edited by raducanu969, 19 December 2023 - 15:22.


#2090
kerkyra

kerkyra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,517
  • Înscris: 14.03.2006
Nikiti, Halkidiki. Statiune in care ai faleza pentru plimbare, plaja cu multe taverne si baruri, supermarketuri, ai Old Nikiti, asezarea veche catre partea muntoasa si multe alte plaje frumoase in jur, la distanta mai mare sau mai mica.
Noi am stat aici acum ceva ani, apartament, parcare, pe faleza dar retras pe o alee, conditii bune, proprietara foarte de treaba.

E vorba de Georgoudi Apartments, nu stiu daca linkul se duce exact pe el.

Edited by kerkyra, 20 December 2023 - 09:12.


#2091
raducanu969

raducanu969

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,402
  • Înscris: 30.06.2023
Dupa cateva contre intre mine si sotie ( normal, ele au dreptate Posted Image ) si sa nu-mi prind urechile in ( despicatul firului in 4 ) ne-am hotarat sa ne orientam catre All Inclusiv, de aceea va rog sa imi recomandati un Hotel care ofera acest sistem. Max 1,000 KM de Bucuresti.

Edited by raducanu969, 12 January 2024 - 07:54.


#2092
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,871
  • Înscris: 25.01.2007
Aha, deci sotia vrea Bulgaria. Ca la greci all e o gluma proasta, in plus sa schimbi tavernele cu cantina de la hotel distruge o buna parte din farmecul greciei.

#2093
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 20.06.2005
Nope, all inclusive e un no go in Grecia, Turcia scrie pe voi, daca va place sa va legați de un hotel.

#2094
raducanu969

raducanu969

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,402
  • Înscris: 30.06.2023
pt slai - arata-mi una careia ii place sa se plimbe din restaurant in restaurant si sa nu strambe din nas. nu-ti zice nimic pe moment, ca o roade foamea dar dupa, habar nu avem cum ne face, de ne luam cu mainile de parul din cap :)

pt wolfydRg - am citit ca ar fi unul mai light, dar nu ca nu ai avea ce manca si ar vrea sa mai schimbe Bulgaria si Turcia

#2095
paultt

paultt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 05.08.2007
In niciun caz all inclusive in Grecia...

#2096
raducanu969

raducanu969

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,402
  • Înscris: 30.06.2023
pt paultt - Nu am incotro :) Vara asta scrie Grecia pe mine :)

ps. stai linistit ca nici la tine nu e viata roza, daca femeia zice acolo, acolo mergi ( cine stie, numai sa fie in toane bune, sa accepte oferta ta )

#2097
paultt

paultt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 05.08.2007
E foarte bine ca mergi in Grecia la vara, e o alegere excelenta, nu asta este problema. :)  Incearca totusi sa o convingi ca modelul all inclusive nu este ceea ce trebuie acolo. Daca mergeai in Turcia sau Bulgaria ar fi fost altceva.

#2098
Brainie

Brainie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,763
  • Înscris: 18.04.2007

View Postraducanu969, on 12 ianuarie 2024 - 08:36, said:

pt slai - arata-mi una careia ii place sa se plimbe din restaurant in restaurant si sa nu strambe din nas. nu-ti zice nimic pe moment, ca o roade foamea dar dupa, habar nu avem cum ne face, de ne luam cu mainile de parul din cap Posted Image
Același risc îl ai și la AI - dacă nu-i place restaurantul ? Cu ce schimbi ?

#2099
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,873
  • Înscris: 16.04.2007

View Postraducanu969, on 12 ianuarie 2024 - 07:54, said:

Dupa cateva contre intre mine si sotie ( normal, ele au dreptate Posted Image ) si sa nu-mi prind urechile in ( despicatul firului in 4 ) ne-am hotarat sa ne orientam catre All Inclusiv, de aceea va rog sa imi recomandati un Hotel care ofera acest sistem. Max 1,000 KM de Bucuresti.

Asa cum ti-au spus toti pana acum, uita de all inclusiv in Grecia.
Daca totusi sotia insista pentru varianta asta, las-o pe ea sa aleaga hotelul.
Nu de alta, dar sa nu te traga pe tine la raspundere pentru ca nu i-a placut acolo.

#2100
dcn

dcn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 19.10.2007
Era un banc cu doi soti care vor in vacanta. El vrea la munte la schi, ea vrea la mare.
Au facut un compromis: merg la mare si el are voie sa isi ia schiurile.
Happy wife, happy life.

#2101
raducanu969

raducanu969

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,402
  • Înscris: 30.06.2023
pt dcn - Aia zic, indiferent cat ai vrea, tot ca ele trebuie sa iasa, chiar daca fac alegerea " buna " niciodata nu o sa recunoasca. De aceea incerc sa aflu ce Hotel-uri sunt cu All Inclusive si sa i le prezint, si ea isi va alege.

#2102
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,873
  • Înscris: 16.04.2007
Poti sa te inspiri de aici. Nu trebuie sa iei de la ei, dar macar iti poti face o idee.

#2103
dcn

dcn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 19.10.2007
Daca nefasta e chitita sa se supere, se supara oricum.
Important e sa nu fie probleme foarte mari, adica mancare proasta sau conditii de cazare slabe.
Eu am noroc ca la noi ea da indicatiile generale si apoi merge pe mana mea, experientele anterioare ne-au adus aici. Suntem constienti ca probleme pot fi oricand si e mai important sa le rezolvi decat cine a fost de vina.
Sa speram ca prin martie nu renunta sotia dumneavoastra la ideea cu all-inclusive. Atunci ar fi un cosmar.

Ma alatur si eu colegilor care zic ca Grecia nu e potrivita pentru all-inclusive, are multe locuri de vizitat si multe optiuni de masa.

#2104
raducanu969

raducanu969

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,402
  • Înscris: 30.06.2023

View Postcristiany, on 12 ianuarie 2024 - 11:45, said:

Poti sa te inspiri de aici. Nu trebuie sa iei de la ei, dar macar iti poti face o idee.

Super, multumesc

#2105
zadada

zadada

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 23.03.2015
Aici au fist niste prieteni si s-au declarat multumiti:

https://platamoncron...nline.net/about

#2106
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,190
  • Înscris: 06.11.2008
Aproape de Romania sub 1000km, Sithonia, Halkidiky - https://www.portocar...rras-meliton-5/ Distracție plăcută!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate