Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...
 Plata cu cardul si bacsisul

Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...
 Renovare balcon

installation has failed there was...

Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...
 Sursa stereo -> amplif mono

Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya

Nume fetita - international dar c...
 

amețeli după alergat

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,185
  • Înscris: 09.01.2007
Daca esti mai gras e bine sa alergi intai pe o banda, in sala, cu amortizor. Pe asphalt iti vei nenoroci articulatiile. Cand mai slabesti eventual treci pe asphalt.

#20
Omule

Omule

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 23.04.2015

View Postthepunishmentofgod, on 07 mai 2015 - 23:26, said:

Eu alerg aproape in fiecare seara si vreau sa spun ca am avut simptomele pe care le reclami tu, dar asta mi se intampla atunci cand nu lasam sa treaca suficient timp dupa ce mancam. Daca nu astept macar 1 ora si jumatate simt ca imi vine mancarea inapoi si ma ia cu ameteli si greturi. Ma gandeam ca ar fi o posibilitate, in eventualitatea in care te regasesti in cele scrise mai sus, dar daca alergi dimineata, spre exemplu, pe stomacul gol, atunci se exclude ipoteza asta.

O alta cauza ar fi faptul ca te fortezi prea mult, avand in vedere ca in restul zilei esti sedentar. Consider ca 25-30 de minute de alergare continua sunt suficiente.
Am încercat și eu să alerg după mâncat și când am văzut că mi se întoarce mâncarea am renunțat. Ultima masă înainte de alergare e pe la ora 12 (eu alerg pe la 19).  Nu pot spune că alerg foarte mult. Alerg vreo 2.5 km și e destul de clar că nu alerg foarte tare din moment ce alerg această distanță fără să mă opresc (am 1.50m și vreo 65kg ca să îți faci o imagine mai clară a stării trupului meu). În cât timp fac distanța nu știu să îți spun deoarece nu am ceas cu mine când ies.

Edited by Omule, 08 May 2015 - 20:07.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate