Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Alianta dintre Orange si Vodafone in rural are si consecinte negative

- - - - -
  • Please log in to reply
879 replies to this topic

#469
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,230
  • Înscris: 22.01.2004
Dupa cum vad ca evolueaza piata e clar ca batalia nu se mai da pe voce. E posibil in cativa ani ca standardul sa fie cu nelimitat voce in orice retea (asa cum acum aproape la toate abonamentele si optiunile sunt apeluri nelimitate in retea). Acum toti se pregatesc de batalie pe partea de date. E bine ca vodafoame isi testeaza reteaua ca sa nu pateasca cum a fost in australia acum cativa ani: au pierdut intr-un an aproape jumatate din clienti fiindca au fost luati prin surprindere de cerinta de trafic de date atunci cand a crescut masiv numarul de smartfoane si nu au mai putut sa mai tina reteaua in functiune. Orange are o retea mult mai stabila, nu are nevoie sa faca teste din astea live. Probabil vodafoame isi face un plan de actiune in ceea ce priveste dezvoltarea retelei iar testele de genul asta ii ajuta sa vada unde scartaie.

#470
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Noi îi așteptăm pe toți cu drag să ne dea net nelimitat la viteze mari, nu cu 128 kbps.

#471
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,230
  • Înscris: 22.01.2004
Nu cred ca ar fi o chestie buna sa dea nelimitat cu mai mult de 128k. Poate sa ieftineasca pachetele actuale si sa includa mai mult trafic, dar totusi trebuie mentinut si un venit constant. Mi-e teama ca un nelimitat la viteze mai mari ar pune retelele pe butuci... :(

#472
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View Postemanu900, on 20 mai 2015 - 11:35, said:

Mai erau unu-doi cu vreo cateva pagini in urma care ma umpleau de superficialitate
L-ai umplut de superficialitate, @Rao. Pai frumos e? Posted Image

#473
dan2014sv

dan2014sv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 24.07.2014
Sunt in plan poate si aliante pe rural si in jud Suceava? Stie cineva ceva?

#474
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Calitatea rețelei scade, dar Orange încheie contracte serioase:
http://economie.hotn...penitenciar.htm

#475
tassadar

tassadar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 17.02.2004

View Postvio73, on 21 mai 2015 - 06:06, said:

Calitatea rețelei scade, dar Orange ĂŽncheie contracte serioase:
http://economie.hotn...penitenciar.htm

La nevoie se folosesc amplificatoare de semnal indoor. Cunosc intr-o cladire de birouri din bucuresti unde nimeni nu are semnal sau este f prost chiar si la fereastra, orange a instalat amplificatoare de semnal si H+ are -45 dbi si viteze de 18-20 Mbps.



#476
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,360
  • Înscris: 03.04.2004
Pai na, ca pt puscarii... calitate mai 'din umbra' :)

#477
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009
Da, le am și eu la serviciu, dar e vorba de clienți business...

#478
dan2014sv

dan2014sv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 24.07.2014
Colaborare pe rural in jud Suceava pe cand?

#479
lucica78

lucica78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 16.08.2007
Eu sunt de părere că Orange poate să facă share la echipamentele lor și cu 10 rețele dacă vor, dar mai întâi să se asigure că, clienții actuali nu vor avea de suferit. Asta normal, în cazul în care le pasă cât de cât că noi am plătit la ei ani de zile.
   Trăim timpuri in care companiile mari se luptă pentru pentru cresterea vitezei și Orange ce face? O împarte... :)
   Dacă vrea să facă asemenea teste, o companie cu atâția abonați la serviciile ei, trebuia să anunțe ca vor apărea unele probleme și ca pe parcurs vor fi remediate. În schimb, când suni la tehnic se fac că plouă si că "funcționează in parametri normali" , adică nu avem noi habar ce am avut până acu pe telefoane la semnal!
     Nu rămâne decât să înțeleg că Abia de acum funcționează in parametri normali rețeaua Orange!  :D

#480
iDorin

iDorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,327
  • Înscris: 28.06.2010
Nu mai este ce a fost Orange în urmă cu doar o lună. Dacă nu vin cu oferte serioase din Iunie, reziliez tot și trec la Vodafone.

Edited by iDorin, 22 May 2015 - 15:42.


#481
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
De ce nu la Telekom sau Digi?

#482
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,230
  • Înscris: 22.01.2004
probabil ca la el in zona vodafone are cel mai bun semnal

#483
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010

View Postdanzi23, on 22 mai 2015 - 23:48, said:

De ce nu la Telekom sau Digi?

Păi tu ai trece la unii mai slabi?

#484
iDorin

iDorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,327
  • Înscris: 28.06.2010

View PostAlexis, on 23 mai 2015 - 00:32, said:

probabil ca la el in zona vodafone are cel mai bun semnal
Pe 3G au semnal mai bun decât cei de la Orange.Mai nou, de când cu ospitalitatea Orange.
La Vodafone pot avea internet fix nelimitat la 12 Euro, la Orange am 150 GB la 16 Euro. Abonamentele de voce, la fel, sunt mult mai accesibile la Vodafone și au resurse mult mai bune. De ce-aș mai rămâne la Orange ?

Edited by iDorin, 23 May 2015 - 08:31.


#485
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Ăsta este rezultatul alianței. Orange scade și Varzafone crește, dar nu cred să rămână așa.

Edited by vio73, 23 May 2015 - 08:30.


#486
lucica78

lucica78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 16.08.2007
Vio, varzafon cum îi spui tu, sau oricare altă varza-firmă de telefonie mobilă, nu se urcă ei călare pe antenele Orange asa că vor ei...o fac cu bunăvointa si de avari ce sunt cei de la Orange, care nu se mai gândeste la clienti ci la cum să le între lor bani mai multi.
    Varză sau nu, eu nu am mai stat să mă uit că am semnal 4G pe Orange si nu puteam trimit un amărât de sms, si m-am mutat la concurenta.
   Dacă am face mai multi asa o să-si de-a seama că clientul a cel de pe primul loc nu banul.
   Rusine Orange pentru cum tratează clientii în ultima vreme...halal alte firme care au si user chiar pe acest forum si ascultă părere si problemele clientilor săi!

Edited by lucica78, 23 May 2015 - 09:15.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate