Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Metalurgiei Park Residence

* * * * - 1 votes
  • Please log in to reply
1256 replies to this topic

#1243
Septimus

Septimus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 30.03.2008
Care este blocul 12, ce complex ?

#1244
val18

val18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 09.04.2007
Uite in poza blocul 12 de la Viva residence
Este doar o groapa cu ceva lemne in ea si la anul pe vremea asta e gata ca si 9, 10 si 11 care sunt aproape terminate
Acum ai avantajul ca poti sa ai parcare in parterul blocului si o boxa la preturi cu tva 19 % iar apartamentul cu 5%

Attached Files


Edited by val18, 22 September 2020 - 12:27.


#1245
val18

val18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 09.04.2007
Iata si o noutate pentru acest topic. Un al doilea Lidl si langa el noii parteneri
Stie Lidl de ce ...hehe

Attached Files



#1246
val18

val18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 09.04.2007
Blocul 12 viva fundatie 6 etaje parcari la parter

Attached Files


Edited by val18, 20 October 2020 - 11:40.


#1247
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Si eu ma gandeam ca la mine in Metropolitan la Dimitrie Leonida este spatiul mic intre blocuri.
Nu ma mai gandesc-)).
Construiesc astia in Metalurgiei si pe ultimul petec de pamant.
Cartierul geaman cu Popesti!

#1248
val18

val18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 09.04.2007
Da asta este standardul in zona asta, intre blocuri de 5-6 etaje exista un spatiu de 20 metri
Acesta este folosit pentru parcari in general la 2/3k Euro tva inclus pt 12,5 mp
-intre timp astia de la viva vad ca vor sa termine si blocul 12

Attached Files



#1249
fase

fase

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 20.01.2014
Salut, stie cineva ceva de noul complex construit pe Drumul Binelui la Venus Residence 3?

Ma intereseaza un apartament acolo doar ca nu stiu sigur cum o sa fie cu acele terase mari de la etajul 3 pt cei ce stau sub ele.

M-ar interesa oricum pareri generale daca stiti ceva sau de la celelalte blocuri de la Venus.

#1250
AlexMarius9592

AlexMarius9592

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 05.11.2017
Salutare.

Am achizitionat un apartamen in Venus 2 de pe Drumul Jilavei. Sincer, nu recomand absolut deloc. Pe langa faptul ca s-a intarziat cu predarea 6 luni (inteleg, a fost pandemie) finisajele sunt absolut execrabile: toate prizele montate stramb, peretii si tavanul pline de zgarieturi, greseia de pe balcon ciobita in multe locuri, usa de la intrare zgariata etc. Unele din ele au mai incercat sa le rezolve (dupa ce am tras zilinic de ei inca o luna) dar la multe din ele mi-au zis ca nu se mai poate face nimic si asa raman (prizele, gresia, usa).
Sfatul meu este sa te orientezi catre alti dezvoltatoti din zona respectiva.

#1251
fase

fase

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 20.01.2014

View PostAlexMarius9592, on 05 noiembrie 2020 - 09:55, said:

Salutare.

Am achizitionat un apartamen in Venus 2 de pe Drumul Jilavei. Sincer, nu recomand absolut deloc. Pe langa faptul ca s-a intarziat cu predarea 6 luni (inteleg, a fost pandemie) finisajele sunt absolut execrabile: toate prizele montate stramb, peretii si tavanul pline de zgarieturi, greseia de pe balcon ciobita in multe locuri, usa de la intrare zgariata etc. Unele din ele au mai incercat sa le rezolve (dupa ce am tras zilinic de ei inca o luna) dar la multe din ele mi-au zis ca nu se mai poate face nimic si asa raman (prizele, gresia, usa).
Sfatul meu este sa te orientezi catre alti dezvoltatoti din zona respectiva.

Ok, mersi de info. Ma uitam si la complexul acela de la Dimitrie Leonida, Kreisstadt. Am fost putin pe acolo si din ce am observat este construit din BCA, diferit fata de mare parte din blocurile din zona care sunt facute din caramida. Ce parere aveti de aceste blocuri din BCA?

#1252
AlexMarius9592

AlexMarius9592

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 05.11.2017
Si la Venus 2 tot din BCA sunt facute compartimentarile. Nu ma pricep sa iti zic daca este mai bine sau nu din BCA dar din ce m-am interesat nu ar fi nicio problema. Am locuit si in bloc la care s-a folosit caramida si nu am constatat nicio diferenta pana acum.

#1253
val18

val18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 09.04.2007
Nu BCA / caramida este important ci structura de rezistenta, adica
Calitatea betonului ....ar fi bine sa fie b400
Calitatea fierului care ar fi bine sa aiba elasticitate cat mai mare si diametru cat ma gros
Din pacate nu o sa afli niciodata aceste aspecte

#1254
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,549
  • Înscris: 09.09.2017
Dezvoltatorul Nica de care vorbiți e cel de aici? https://stirileprotv...i-cotizezi.html

#1255
Scorpion83

Scorpion83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 512
  • Înscris: 09.02.2021
Arata foarte bine zona, totul nou, mult mai bine decât zone centrale cu clădiri vechi.
Se vede că s-au coordonat bine cu primăria care a refăcut bordurile, spatiile verzi, etc.
Daca se va construi și parcul Tudor Arghezi ai cam tot ce îți trebuie in zona.

 Groh, on 20 octombrie 2020 - 16:38, said:

Si eu ma gandeam ca la mine in Metropolitan la Dimitrie Leonida este spatiul mic intre blocuri.
Nu ma mai gandesc-)).
Construiesc astia in Metalurgiei si pe ultimul petec de pamant.
Cartierul geaman cu Popesti!


In Metalurgiei sunt și blocuri unde e distanta ceva mai mare, totul e să îți meargă mintea să citești un desen al blocurilor din zona. Mai important e sa te uiți pe plan sa vezi ce blocuri ai in jurul balconului, unde sunt drumurile de acces, pe ce punct cardinal e, nu ce culoare are gresia din baie.

#1256
val18

val18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 09.04.2007
Iata si structura de la blocul 12 viva, este gata, s-a inceput si blocul 13,  a luat autorizatie si 14 stradal in  Dr. Binelui

Attached Files


Edited by val18, 29 April 2021 - 15:00.


#1257
val18

val18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 09.04.2007
Se pare ca Viva incepe alt ansamblu pe Jilavei 40 deorece cel de pe Binelui, 14 blocuri, sunt aproape vandute 100%
Intrebarea este ca langa JOY, pe Binelui 14, au inceput sa sape si nu stiu cine sunt? ....banuiesc ca tot ei :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate