Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Metalurgiei Park Residence

* * * * - 1 votes
  • Please log in to reply
1256 replies to this topic

#1225
val18

val18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 09.04.2007
Soseaua Drumul Binelui s-a modernizat si prelungit pana in soseaua de centura. De aici se poate continua pana in Jilava..1Decembrie...Giurgiu/ Ruse.
Astazi s-a dat la apa si autobuzul 241 cu capat la Vista rez. ->Jilavei -> Aparatorii Patriei




#1226
Baltaci

Baltaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 28.04.2007
Am vazut ca demoleaza si restul serelor din zona. E nevoie neaparat de o gradinita+scoala in zona

#1227
dedes777

dedes777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 31.03.2007
Te referi la cele de pe partea cu Lidl?

#1228
TheShen

TheShen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 25.02.2008
Ce mizerii ordinare cu 0 spatii verzi ori terenuri de sport.

Cum va veti creste copiii acolo? Ce copilarie trista vor avea, printre masini si blocuri.

#1229
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,567
  • Înscris: 09.09.2017

View PostTheShen, on 08 septembrie 2020 - 19:49, said:

Ce mizerii ordinare cu 0 spatii verzi ori terenuri de sport.

Cum va veti creste copiii acolo? Ce copilarie trista vor avea, printre masini si blocuri.
La fel ca in 90% din blocurile bucurestene, crezi ca in mizeriile de blocuri comuniste situatia e diferita?

Majoritatea gradinilor de bloc comunist sunt pamant sterp, generator de praf.
Masini peste masini, parcate claie peste gramada.
Asa ca despre ce vorbim?

E aceeasi Marie, cu alta palarie.

#1230
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Da, dar macar la blocurile comuniste mai ai niste verdeata, boscheti, pomi pe alei

#1231
mirc2003

mirc2003

    Emo biliar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,609
  • Înscris: 16.03.2008
Cartierele cu blocuri vechi ies in castig la spatiul verde alocat GRATIS.

#1232
AlleXyS1

AlleXyS1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 05.05.2010
Nu poti sa compari Metalurgiei cu blocurile vechi, ingradite (cu pamant cum spui tu, sau iarba si copaci), cu distanta decenta intre ele.

singura diferenta intre metalurgiei si blocurile astea de mai jos (china) este ca metalurgie nu s-a dus atat de mult in sus. In rest, doar beton si masini. Fa abstractie de copacii din imagine, in metalurgiei lipsesc. plus ca de aici a inceput regalul imobiliar in bucuresti, fara legi, spagi la greu, produse ieftine, oameni multumiti pentru ca in alta parte nu au avut posibilitati financiare. s-or fi schimbat multe fata de acum 3 4 ani, dar constructiile vechi raman. dar, fiecare face ce vrea, nu? Posted Image

[ https://image.stirileprotv.ro/media/images/680xX/Nov2010/60455460.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by AlleXyS1, 09 September 2020 - 10:10.


#1233
Septimus

Septimus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 30.03.2008
Am fost si eu ieri prin complex, am vizionat cateva apartamente din mai multe ansambluri impreuna cu o doamna de la Sud Rezidential. Ce mi-a atras atentia a fost un apartament de 3 camere din Top House faza 2, ce as putea mentiona ca plusuri (din ce am putut sa vad of course):

- spatii decente intre blocuri, nu sunt lipite intre ele, nici nu dai mana cu vecinul de peste drum;
- compartimentare ok, caramida intre apartamente si intre camere, suprafete generoase;
- infrastructura e gandita ceva mai bine decat in alte zone din Bucuresti unde se construieste masiv - in special comparativ cu Pallady - Titanul Nou, unde lipsesc asfaltul, semafoarele etc, aici e ok

Ca minusuri, pentru mine cel putin, lipsa parcarilor la subteran si balconul de dimensiuni reduse.

Ultimul termen de finalizare e mai 2021, nu stiu cat se va mai intinde, iau totusi in considerare o rezervare aici.

Daca mai aveti informatii care pot ajuta cu privire la acest complex, fie de bine sau rau, pls share :)

#1234
val18

val18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 09.04.2007
ViVa Residence Binelui nr 23 Blocul 12 se pregateste
-cu parcari la parterul blocului +boxe

Attached Files



#1235
Baltaci

Baltaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 28.04.2007
Inca o promisiune alde "acolo o sa faca un parculet pentru copii, cum sa faca blocuri" calcata in picioare

Edited by Baltaci, 15 September 2020 - 17:22.


#1236
Gica_03

Gica_03

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 12.12.2019
Pai si asa Covid, distantare sociala, bla bla. Ce sa faca in parcuri? Acasa si la scoala...
Mai bine un bloc. Oricum e destul spatiu verde ceva mai incolo, in camp.

#1237
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,567
  • Înscris: 09.09.2017
Ce sa faca copiii in camp, sa se joace printre balarii cu rahatii de caini vagabonzi si sa admire cocenii??

#1238
Gica_03

Gica_03

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 12.12.2019
Eram ironic...

#1239
djsherban

djsherban

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.12.2015
Eu am rezervat un apartament in Metalurgiei Park Blocul 12.

#1240
XtremePWN

XtremePWN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 739
  • Înscris: 26.11.2019
Mentionat in acest reportaj din nou legaturile clanului Sportivilor cu Metalurgiei Park Residence: " În gruparea constructorilor dominată de Nica, John se ocupa atunci cu aranjamente la primăria condusă de Piedone. Intermedia autorizații și avize. Una dintre firmele sale (Studio Plus Residence) ridică blocuri în Metalurgiei Park, împreună cu Bogdan Vîlceanu, un personaj finanțat în trecut de Clanul Cămătarilor" https://www.riseproj...ratiunea-caine/

Numai oameni de calitate dezvolta in zona: clanul sportivilor, clanul camatarilor

#1241
AlexMarius9592

AlexMarius9592

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 05.11.2017

View Postdjsherban, on 16 septembrie 2020 - 17:32, said:

Eu am rezervat un apartament in Metalurgiei Park Blocul 12.
Buna ziua! Cum sunt preturile in blocul 12 fata de blocul 11? Au mai crescut? Stiu ca in blocul 11 preturile au crescut cu aproximativ 1500-2000 de euro fata de blocul 10.
Multumesc!

#1242
djsherban

djsherban

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.12.2015
Salut Alex.
Am un prieten care a achiziționat 2 camere in blocul 10 și într-adevăr cei de la Viva au crescut prețul fata de acea perioadă. Prețul apartamentelor din blocul 12 a rămas acelasi ca șI la blocul 11. Din ce știu eu au crescut cu 500 de euro doar prețul locului de parcare. Un loc de parcare acoperit pentru blocul 12 este 4500 euro respectiv 64500 euro pentru apartamentul de 2 camere cu 70.20mp suprafața totală, 55.60mp suprafata utila.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate