Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Smartwatch compatibil Windows Phone

- - - - -
  • Please log in to reply
135 replies to this topic

#127
CristianH

CristianH

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 13.12.2006
Nu mai gasesc unde era anuntul cu vector 2.0 (mai sap). Deci ne-am luat adio de la imbunatatiri pentru Vector. Pacat, e destul de scump si puteau sa lucreze inca vreun an sau doi la el. Mai asteptam si curele originale anuntate pentru finele anului 2016. Sa ma gandesc oare ca e firma Romaneasca?

#128
CristianH

CristianH

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 13.12.2006
Raspuns oficial: "Stimate domnule *****,
Va multumim pentru mesajul dvs.!
Dorim sa va informam ca versiunea aplicatiei compatibila cu telefoanele ce ruleaza WP8.1 este cea pe care o aveti instalata in acest moment (v.1.0).
Daca doriti sa utilizati cea mai recenta versiune este necesar sa utilizati un telefon Android, iOS sau Windows10, fiind suportate doar versiunile oficiale de sistem de operare, nu si versiuni precum Insider Preview".
Deci ar trebui sa functioneze pe W10M oficial versiunea Vector 2.0.

"In privinta disponibilitatii curelelor Vector Watch, va aducem in vedere faptul ca nu comercializam curele individuale pentru ceasurile Vector.
In cazul in care doriti sa achizitionati o noua curea pentru ceasul dumneavoastra Vector, va indrumam sa apelati la serviciile unui magazin specializat, pentru a achizitiona o curea compatibila, dimensiunea fiind cea standard de 22 mm.
Va multumim pentru intelegere!
Cu stima",

Edited by CristianH, 30 March 2017 - 18:24.


#129
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Pacat. Desi nu ma mira prea tare ca suportul este slab, avand in vedere ca Vector Watch a fost cumparat de Fitbit (posibil ca sa il ingroape si sa isi vanda propriile produse)...

#130
CristianH

CristianH

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 13.12.2006
Bine spus, pacat. Ceasul arata foarte bine, face exact ce-mi doresc, ma asteptam sa evolueze in timp dar se pare ca a intrat pe un drum blocat, Asta e. Am facut o alegere gresita.

#131
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

Quote

The assumption is that we’ll see some sort of Pebble / Vector superwatch. After all, Fitbit has splashed that cash recently acquiring the two cult smartwatch companies. However, Wareable has spoken to people familiar with the matter from within both Pebble and Vector, who have stated that the Fitbit smartwatch may not be what’s expected.
“Everyone on Reddit is saying they're going to make the uber Pebble Vector watch and it couldn't be further from the truth. They have zero interest in that," said one Pebble source.

Sursa: Fitbit Has 'Zero Interest' In Building A Pebble Smartwatch

Tot caut un smartwatch cu display e-ink/ e-paper, rezistent la apa, autonomie ridicata si compatibilitate cu Windows 10 Mobile/ iOS, dar nu gasesc referiri decat la Pebble sau Vector care au fost inghititi de Fitbit ca sa se asigure ca nu sunt ingropati alaturi de miile de producatori de smartwatch-uri inutile pentru Android. Asta ignorand chinezismele de proasta calitate (evident compatibile cu Android - ca chinezii nu prea au auzit de altceva - plus o aplicatie de forma pentru iOS, dar inutilizabila) cum ar fi Evolio X-fit (clona a lui iSport W194 care, de fapt, este comercializat sub mai multe branduri).

#132
cristianraduca

cristianraduca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 24.01.2010
Tu cauți de 2 ani....

#133
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Caut mai demult...
Deocamdata folosesc un Pebble (primul model) si este foarte probabil ca imi voi cumpara un Pebble Time Steel inainte sa dispara de pe piata. Deocamdata nu exista alternativa mai buna. Poate doar Vector. Dar problema este ca Vector a murit inainte de a-si face prea multi fani. Pentru Pebble, datorita faptului ca are inca multi fani, probabil ca va exista un oarecare suport in continuare; macar neoficial. De exemplu, observasem nu demult o aplicatie noua (evident neoficiala) pentru Pebble care este compatibila cu Windows 10 Mobile (buildurile noi). In plus, chiar daca se inchide store-ul de aplicatii, pentru Pebble exista posibilitatea incarcarii de fete de ceas sau aplicatii prin sideloading.

Edited by _-_, 03 June 2017 - 14:24.


#134
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Si pentru ca tot mi-am dat singur ideea, iar QuickMobile are acum in promotie varianta Time Steel la 770 RON (impreuna cu un card holder cadou pentru protejarea cardurilor contactless), am facut o comanda pentru acest ceas:
https://www.quickmob...ro/brand/pebble

Observ ca si Altex are in promotie Vector Meridian la 662 RON: https://altex.ro/sma...-silicone-strap

Am stat un pic in cumpana daca sa cumpar Pebble-ul sau Vectorul (mi-as fi dorit Vectorul pentru autonomia mai ridicata si pentru faptul ca nemaidetinand un ceas Vector am ramas curios in ceea ce-l priveste), dar parca mai putin ma atrage varianta Meridian, iar celelalte variante au cam disparut de pe piata sau au preturi exagerate in putinele oferte care au mai ramas. Nici nu mai retin daca la Orange nu fusese chiar mai ieftin (poate undeva pe la 500 RON sau putin peste 500 RON, daca nu fac eu o confuzie). Time Steel-ul nu l-am vazut mai ieftin in vreo oferta (poate ca nici nu a fost). Fusese mai des in oferte speciale Pebble Time (varianta din plastic), dar vad ca nu mai sunt in prezent (probabil ca vor reveni, daca nu se epuizeaza stocurile).

Ma bazez pe faptul ca noul Pebble va fi compatibil cu Windows 10 Mobile, ca daca nu e, atunci chiar o sa ma zgarii pe ochi, mai ales ca unele aplicatii le-am cumparat pentru vechiul Pebble si deja am pierdut compatibilitatea cu unele din ele dupa migrarea de la Windows Phone 8.1 la Windows 10 Mobile sau dupa upgrade de firmware la Pebble.
Pebble Essentials (AkeilaApps) aparent este compatibil cu Pebble Time (presupun ca aici intra si Pebble Time Steel) si partial compatibil cu Pebble Time Round si Pebble Classic. Versiunea de firmware compatibila cu aplicatia este 3.X (pentru Pebble Time). Nu stiu care este versiunea curenta de firmware, dar daca este cazul, atunci se poate impiedica upgrade-ul de firmware peste versiunea 3.x. Vad ca aplicatia din link este redusa la 1 dolar pentru cateva zile (daca este cineva interesat).

Nu aveam neaparata nevoie de alt smartwatch (Pebble-ul meu inca functioneaza bine), dar mi-ar parea rau sa pierd Time Steel-ul pe care l-am urmarit dinainte de lansare. Nu se stie daca in viitor vom mai avea (prea curand) ceasuri cu o tehnologie asemanatoare. Se pare ca Fitbit are grija sa elimine aceste tehnologii de pe piata pentru a promova tehnologii inferioare (din punctul meu de vedere si al celor care nu au nevoie de display-uri de telefon pe un ceas ca sa faca pe un ecran mai mic ceea ce pot sa faca mai bine folosind chiar telefonul, sa se fereasca de apa, sa se fereasca de lumina soarelui ca sa poata vedea ceva pe ceas, sa priveasca aproape mereu la un display negru, sa stea cu incarcatorul mereu langa ei etc.).

#135
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Din pacate, nu am reusit o combinatie Windows 10 Mobile Creators Update - Pebble Time Steel via aplicatiile pe care le-am achizitionat anterior pentru Pebble classic.
Culmea este ca stersesem asocierea cu vechiul Pebble si a trebuit sa fac un reset la vechiul Pebble si sa instalez un firmware mai vechi ca sa il pot reutiliza cu telefonul Windows.

Noul Pebble nu am avut de ales decat sa-l asociez cu iPhone-ul. Si cum nu are rost sa umblu cu doua ceasuri dupa mine va trebui sa mut numarul principal pe iPhone si sa raman cu noul ceas care este chiar extraordinar. Acum am acces la unele aplicatii care nu functionau pe vechiul Pebble, plus ca se vede excelent ecranul color in lumina directa a Soarelui.
Noul Pebble permite scurtaturi pentru aplicatii pe toate butoanele (4 butoane), deci nu mai trebuie sa caut eu prin menu de fiecare data aplicatiile pe care le utilizez cel mai des. Acum am si telecomanda pe mana pentru becurile inteligente Hue. Pana acum foloseam un grup de tile-uri cu planuri presetate pe telefonul Windows ca sa controlez rapid becurile Hue.

#136
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Un nou smartwatch (premium) Xiaomi Huami AMAZFIT bip,
https://de.gearbest....5&lkid=12114324

Edited by breitner, 28 November 2017 - 11:03.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate