Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

1 TB gratuit pe prepay

- - - - -
  • Please log in to reply
546 replies to this topic

#19
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 24.05.2010
Mesajul de la cine l-ai primit exact? Cat trebuie sa platesti dupa acel tb?

#20
thekat

thekat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,611
  • Înscris: 13.03.2005
Nu l-am primit eu. Offtopic: vad ca si cei de la Vodafone ofera 1 luna de net fara limita, acces 4G, pentru orice prepay care are activa o optiune de minim 6 EUR

#21
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 24.05.2010
Eu din wireless (adica gratuit) am scos 6.8 GB trafic pe telefon, si la tigara dau drumu la youtube, am facut update la telefon, am update la aplicatii active, facebook, site-uri.... Ce sa fac cu un TB?

Nu stiu cum sunt cei de la Telekom dar numerele de genul 1234 nu erau numere cu suprataxa? Mie imi pare inselatorie de asta am intrebat de unde ai sms. Daca e de la un numar e taca daca e de la Telekom .... vezi ce se intampla dupa cele 5 luni.

#22
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,990
  • Înscris: 18.12.2007
1234 e serviciul clienti, nu e cazul sa o dai in teoria conspiratiei :)
Probabil ca e mai de efect sa zica 1TB de date decat trafic nelimitat. Eu mai mult de 4Gb lunar n-am reusit sa fac de pe mobil. Oricum simul ala poate fi pus intr-un modem la o adica si poate fi folosit asa.

#23
tavitu

tavitu

    Minune: HE a început să emită facturile!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,598
  • Înscris: 16.02.2009
I got it! :D

#24
D3an

D3an

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.09.2006

View PostV_i_c_t_o_r, on 10 aprilie 2015 - 17:41, said:

Depinde si la ce viteza este acest tera... Daca iti stranguleaza viteza la 64 Kbps atunci este ca si inutil.
pai nu scrie acolo 4G ?

#25
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010

View Posttavitu, on 10 aprilie 2015 - 19:05, said:

I got it! Posted Image
Me 2!
O fi fake?
Nu cred ca se poate. Lol.

#26
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,127
  • Înscris: 10.07.2013

View PostYOUR_GOD, on 10 aprilie 2015 - 19:22, said:

Me 2!
O fi fake?
Nu cred ca se poate. Lol.

Acest mesaj chiar este pe bune?
1 Tera moka in Romania?Posted Image

Edited by xmanyacs77, 10 April 2015 - 19:36.


#27
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
Telekom vinde pielea ursului din padure si nu este singurul operator care taxeaza pentru servicii 4G doar pe harta, nu si in realitate.

Oferta este buna, acoperirea 4G inca slaba in Bucuresti si foarte slaba in Ilfov. Harta oficiala de acoperire 4G (calculata la modul ideal, outdoor, fara nici un obstacol) este o gluma, acoperirea reala (outdoor si indoor) este mult mai mica. Cine are 4G indoor si ar putea profita de oferta se va ciocni de asteriscuri. Imposibil sa nu existe ceva limitari, altfel cativa clienti pusi pe download masiv le-ar paraliza reteaua in anumite zone.

Telekom are mari probleme si cu acoperirea 2G si 3G, am fost obligat sa portez dupa ce un an am facut sesizari peste sesizari si carpelile nu au rezolvat nimic. De la 1234 mi s-a spus ca tehnicienii verifica si cer extinderea retelei dar sefii trebuie sa aprobe. Nu au respectat nici 30 de zile si nici maximul de 90 de zile pentru rezolvarea situatiilor semnalate. Inchid sesizarile si prefera sa dea reduceri o luna sau doua si apoi se revine in situatia initiala. Adica semnal slab si variabil si multi nervi.

Pana acum doar foarte multa publicitate, nu m-au surprins cu semnal puternic peste noapte. In era 4G spre 5G ajungi sa te rogi de Telekom sa iti dea 3G stabil si esti indrumat sa treci pe 2G, "poate functioneaza". Cu net pe EDGE sa stea ei. Alta "solutie" de la 1234 era sa ies in fata blocului, ca acolo este posibil sa am semnal 3G bun. Sa nu aveti niciodata parte de asa "experiente impreuna" cu Telekom!

#28
bbchip44

bbchip44

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 14.05.2008
Faci Tethering wireless si dai net la toata casa/biroul/hotelul si ai sa vezi ce repede se duce 1TB in cateva luni. AU spus 1TB sa nu se subintelegea vrajeala propagata de companii de la inceputurile netului pe mobil: nelimitat dar cu o steluta mica jos cu traficul "recomandat" si apoi viteza de edge sau deloc.

#29
Rao633

Rao633

    Setting the stage to ride into the sunset

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,935
  • Înscris: 21.10.2014
Exceptand situatia in care se vrea testarea rezistentei la stress a retelei, orice alta justificare pentru acest bonus tradeaza o decizie la fel de neinspirata a "profesionistilor" Telekom. Acest bonus exotic nu va aduce nici beneficii companiei, nici nu va spori satisfactia utilizatorilor.

Daca voiau sa schimbe ceva, trebuia umblat frumos la oferte, care sunt sub orice critica.

#30
tavitu

tavitu

    Minune: HE a început să emită facturile!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,598
  • Înscris: 16.02.2009

View PostYOUR_GOD, on 10 aprilie 2015 - 19:22, said:

Me 2!
O fi fake?
Nu cred ca se poate. Lol.


Nu cred că e fake, am descărcat o distribuție linux pe telefon ca să consum traficul din opțiunea activată și să văd dacă acest 1 TB de trafic e pe bune. Viteza nu a fost 4G, 5-6 Mbps, dar eu locuiesc cam în câmp.
Attached File  Screenshot (Apr 10, 2015 20_47_10).png   207.74K   306 downloads

Trafic am, acum viteză să îmi dea.

#31
obiectivsaunu

obiectivsaunu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 09.04.2015

View PostAllex, on 10 aprilie 2015 - 19:37, said:

Telekom vinde pielea ursului din padure si nu este singurul operator care taxeaza pentru servicii 4G doar pe harta, nu si in realitate.

Oferta este buna, acoperirea 4G inca slaba in Bucuresti si foarte slaba in Ilfov. Harta oficiala de acoperire 4G (calculata la modul ideal, outdoor, fara nici un obstacol) este o gluma, acoperirea reala (outdoor si indoor) este mult mai mica. Cine are 4G indoor si ar putea profita de oferta se va ciocni de asteriscuri. Imposibil sa nu existe ceva limitari, altfel cativa clienti pusi pe download masiv le-ar paraliza reteaua in anumite zone.

Telekom are mari probleme si cu acoperirea 2G si 3G, am fost obligat sa portez dupa ce un an am facut sesizari peste sesizari si carpelile nu au rezolvat nimic. De la 1234 mi s-a spus ca tehnicienii verifica si cer extinderea retelei dar sefii trebuie sa aprobe. Nu au respectat nici 30 de zile si nici maximul de 90 de zile pentru rezolvarea situatiilor semnalate. Inchid sesizarile si prefera sa dea reduceri o luna sau doua si apoi se revine in situatia initiala. Adica semnal slab si variabil si multi nervi.

Pana acum doar foarte multa publicitate, nu m-au surprins cu semnal puternic peste noapte. In era 4G spre 5G ajungi sa te rogi de Telekom sa iti dea 3G stabil si esti indrumat sa treci pe 2G, "poate functioneaza". Cu net pe EDGE sa stea ei. Alta "solutie" de la 1234 era sa ies in fata blocului, ca acolo este posibil sa am semnal 3G bun. Sa nu aveti niciodata parte de asa "experiente impreuna" cu Telekom!

Nu cred ca asta conteaza, sa fie neaparat 4G.. Intradevar pe Orange sunt extrem de multumit de 4G dar totusi 1TB chiar si pe 3G nu e de neglijat.

#32
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,127
  • Înscris: 10.07.2013

View Posttavitu, on 10 aprilie 2015 - 19:57, said:

Nu cred că e fake, am descărcat o distribuție linux pe telefon ca să consum traficul din opțiunea activată și să văd dacă acest 1 TB de trafic e pe bune. Viteza nu a fost 4G, 5-6 Mbps, dar eu locuiesc cam în câmp.
Attachment Screenshot (Apr 10, 2015 20_47_10).png

Trafic am, acum viteză să îmi dea.

Suna la 1234 sa dea drumul la viteza 4G!Posted Image

#33
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004
Daca nu va da, nu-i bine...cand va da, iara nu-i bine. Ba ca n-aveti ce face cu el, ba ca are stelute, ba ca nu-i acoperire 4g...cine sa va mai inteleaga. Daca dădeau altii...orgasm total era pe aria respectiva...

Edited by micutu82, 10 April 2015 - 20:25.


#34
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,192
  • Înscris: 22.03.2008

View PostAllex, on 10 aprilie 2015 - 19:37, said:

Telekom vinde pielea ursului din padure si nu este singurul operator care taxeaza pentru servicii 4G doar pe harta, nu si in realitate.

Oferta este buna, acoperirea 4G inca slaba in Bucuresti si foarte slaba in Ilfov. Harta oficiala de acoperire 4G (calculata la modul ideal, outdoor, fara nici un obstacol) este o gluma, acoperirea reala (outdoor si indoor) este mult mai mica. Cine are 4G indoor si ar putea profita de oferta se va ciocni de asteriscuri. Imposibil sa nu existe ceva limitari, altfel cativa clienti pusi pe download masiv le-ar paraliza reteaua in anumite zone.

Telekom are mari probleme si cu acoperirea 2G si 3G, am fost obligat sa portez dupa ce un an am facut sesizari peste sesizari si carpelile nu au rezolvat nimic. De la 1234 mi s-a spus ca tehnicienii verifica si cer extinderea retelei dar sefii trebuie sa aprobe. Nu au respectat nici 30 de zile si nici maximul de 90 de zile pentru rezolvarea situatiilor semnalate. Inchid sesizarile si prefera sa dea reduceri o luna sau doua si apoi se revine in situatia initiala. Adica semnal slab si variabil si multi nervi.

Pana acum doar foarte multa publicitate, nu m-au surprins cu semnal puternic peste noapte. In era 4G spre 5G ajungi sa te rogi de Telekom sa iti dea 3G stabil si esti indrumat sa treci pe 2G, "poate functioneaza". Cu net pe EDGE sa stea ei. Alta "solutie" de la 1234 era sa ies in fata blocului, ca acolo este posibil sa am semnal 3G bun. Sa nu aveti niciodata parte de asa "experiente impreuna" cu Telekom!
Hai ca deja exagerezi despre acoperirea Telekom. Eu la Vodafone nu aveam in Bucuresti nici semnal 2g ca sa pot vorbi, iar in afara localitatilor cel mai dezamagit am fost de Vodafone ( exceptand Digi care e alta poveste).

View Postmicutu82, on 10 aprilie 2015 - 20:25, said:

Daca nu va da, nu-i bine...cand va da, iara nu-i bine. Ba ca n-aveti ce face cu el, ba ca are stelute, ba ca nu-i acoperire 4g...cine sa va mai inteleaga. Daca dădeau altii...orgasm total era pe aria respectiva...
Perfect de acord!

#35
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010

View Posttavitu, on 10 aprilie 2015 - 19:57, said:

Ce numar ai aplelat ca sa vezi bonusul? Ca mie nu-mi apare deloc. Sau apare abia dupa consumarea traficului de date inclus in EO. Totusi, la tine vad ca mai apar si ceva mega peste 1023...

#36
woulfy

woulfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 11.12.2003
Foarte interesanta oferta.
Sper ca si concurenta va reactiona.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate