Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Furries?

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#37
long-forgotten-sense

long-forgotten-sense

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 09.04.2015

 sddan, on 19 aprilie 2015 - 22:36, said:

Doua intrebari am:

1. Scena din "The shining" in care un furry bear face sex oral are vreo treaba cu miscarea asta? Ii o scena pe care un  furry ar vrea sa o vada mai mult la TV? (nu neaparat sexul oral, dar asa, in general)

2. Sunt inclinati furries sa sustina legalizarea zoofiliei? In Romania din cate stiu e legala, dar in alte tari europene s-a interzis dupa ceva discutii.



1. The shining e un film horror. Foarte bun filmul, dar horror. In fandom ne bucuram de total opusul horror-ului...

2. A fi furry inseamna a avea o pasiune nu a face sex cu animale... Dar pan la urma, zoofilii exista oricum. Fandom-ul e liber, daca mai apar si zoofili, ii priveste. Noi nu promovam asa ceva, promovam exprimarea libera. Fiecare e liber sa se exprime asa cum vrea, sa isi exprime fantezia asa cum e ea... dar la fel de bine, fiecare viewer e liber sa isi aleaga continutul pe care vrea sa il vizualizeze, asa ca nici nu are rost sa deschidem subiectul sexului. Furry sau nu, oricine poate fi zoofil. E ceva ce il priveste pe fiecare individ in parte, noi nu judecam atractiile sexuale ale oamenilor. Dar repet pentru a mia oara in topic-ul asta. Promovam exprimarea libera nu sexul cu animale. E vorba despre o pasiune pe care unii oameni o au pentru caractere fanteziste. Iei pixul si desenezi ce vrei tu, poate scrii si o poveste pe care lumea o citeste, o continua, apar noi caractere, aventuri, fantezie, comedie, drama etc etc. Si ce daca in unele povesti mai exista si relatii sexuale intre caractere? lumea scrie ce vrea, apoi cei care sunt interesati in acel ceva vor citi, cei care nu sunt, nu vor citi. Simplu. Exista cate ceva pentru fiecare cand vine vorba de acest tip de fantezie. De asta e lumea atrasa de fandom...

Pentru toata lumea: Tot nu reusesc sa inteleg de unde si pana unde ati ajuns voi la concluzia ca furry inseamna a fi zoofil? E cale lunga de la furry la zoofil. In primul rand, Furry e o fantezie bazata pe personificare. Zoofilia e ceva real, adica doua lumi diferite. Nu inteleg ce fel de legatura faceti voi intre furry si zoofili? Si inca ceva, nu inteleg de ce conteaza orientarile sexuale ale oamenilor? Aveti posibilitatea sa evitati simtit ceea ce nu va place si oamenii pe care ii displaceti, cum ziceam, doar asa functioneaza exprimarea libera nu? Sau... va asteptati ca intr-un grup social unde toata lumea se exprima liber, sa nu gasiti nimic care sa vi se para ciudat? m-as mira, pentru ca asa ceva nu are sens...

Nu ma intelegeti gresit, nu sunt aici sa ma cert cu nimeni, doar ca mi-e tare greu sa inteleg la ce va referiti...



#38
long-forgotten-sense

long-forgotten-sense

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 09.04.2015
Exista oameni de toate varstele, care au mici fantezii pe care vor sa si le exprime. Cum ar fi, sa zicem persoana x, 40 ani, se juca la varsta de 3 ani cu un dinozaur. I-a placut acel dinozaur atat de mult incat nu a fost uitat, iar la unii oameni apare nevoia de exprimare. In fandom asta se face prin arta, (nu sex cu animale, doamne!) dar ca sa se exprime au nevoie si de audienta... eh, astfel de fantezii se exprima in grupuri sociale specifice. Fandomul e audienta, asa ca persoana x va lua un creion, va desena acel dinozaur asa cum doreste si il va face public. Eh, dar noua ne place sa fim creativi asa ca de cele mai multe ori, implicam caracterul intr-o poveste, de aventura de exemplu, iar cand persoana x isi va vedea caracterul prinzand viata, e posibil sa se implice si sa cunoasca mai multi oameni care inca mai gasesc o placere in a face asa ceva... e ceva frumos. Oamenii sunt placuti, prietenosi... Mai sunt si cei care trec la urmatorul nivel si construiesc costume reprezentand acele caractere, ca un semn al iubirii fata de fantezie, ca si cum acel caracter chiar ar exista. Asta e partea fandomului pe care o vedeti pe google imagini. Arta vizuala insa se afla peste tot pe internet, pe site-urile mari de arta, sau pe site-urile furry exclusive.

Furry in general vine de la caracterele care au blana, dar multe sunt concepte care nici macar nu exista in viata reala... Unor oameni inca le place asta, asa ca vrem sa ii gasim pe acestia, pentru ca la noi in tara fandomul este practic inexistent. De asta am deschis topicul.

Multumesc.

#39
StefanKtu

StefanKtu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 02.03.2014
Salutare dragi useri. :)
Navigand pe interneti, dau de aceasta chestie numita furry.
At the first glance, parea super cute, imi place mult acest trend datorita costumelor (fursuits) purtate de adeptii acestei miscari. Sunt simpatice:

[attachment=1894555:image.jpg]

Totusi am zis sa sap mai adanc si sa caut mai multe informatii referitoare la Furry, dar totul pare confuz. Nu inteleg mai nimic. Pe un site scrie ceva, pe altul altceva.
Ati putea va rog (cunoscatorii acestui fenomen) sa ma lamureasca care e treaba cu acesti Furry?
Si sunt curios daca printre voi se afla astfel de Furry.
Va multumesc anticipat.
Daca am postat in aria gresita, imi cer scuze de pe acum. Softpedia is HUGE! :))

Edited by StefanKtu, 14 June 2017 - 11:17.


#40
Hamdoulillah

Hamdoulillah

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,662
  • Înscris: 29.03.2017
Ai dat cumva peste asta: https://en.wikipedia...#Sexual_aspects ?

#41
StefanKtu

StefanKtu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 02.03.2014
Am specificat mai sus ca ce gasesc pe net e destul de confuz.
Am citit destule articole, inclusiv acela care mi l-ai sugerat.
Eu vreau pur si simplu niste explicatii de la un membru ce cunoaste fenomenul, explicatie redactata prin cuvintele lui.

Edited by StefanKtu, 14 June 2017 - 11:28.


#42
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
https://forum.softpe...014226-furries/

#43
StefanKtu

StefanKtu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 02.03.2014
Mersi, am sa citesc ce e acolo.

#44
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Multi dubiosi pe forum..

#45
StefanKtu

StefanKtu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 02.03.2014

 don_dannielo, on 14 iunie 2017 - 11:30, said:

Multi dubiosi pe forum..

De ce zici asta?

#46
Memeito

Memeito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 20.05.2017

 StefanKtu, on 14 iunie 2017 - 11:16, said:

Ati putea va rog (cunoscatorii acestui fenomen) sa ma lamureasca care e treaba cu acesti Furry?
Zoofili.

#47
StefanKtu

StefanKtu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 02.03.2014
Sa stii ca la ideea asta am ajuns si eu.
Totusi, sunt site-uri ce sustin cu tarie ca nu e asa, ci ca e o pasiune asemanatoare actoriei, in care adeptii curentului "joaca un rol".
Again, pe mine m-a atras datorita costumelor care, pare awesome.


L.E: Totusi:

 long-forgotten-sense, on 10 aprilie 2015 - 03:18, said:



Partea sexuala e ceva personal si individual. Asta depinde de oameni, e alegerea lor daca vor sa se implice sexual sau nu. Nu pot sa comentez din punctul asta de vedere... cum ziceam, asta depinde strict de indivizi. Atractii sexuale exista de toate felurile nu doar asta... altii sunt atrasi sexual de baloane de exemplu. Dar asta insa nu ma priveste pe mine...

In general vorbind, nu, nu prea se deschide subiectul sexului in fandom, cel putin in meeting-uri. Pe internet sau privat, e problema fiecaruia... sau daca aleg sa se intalneasca in privat... Fiecare cu fetish-urile lui, ca sa zic asa, iar sexul in sine se face normal. Nu ai cum sa faci sex in costume, e prea cald... si... nu ai cum xD Daca intelegi ce spun. Sexul se face normal daca se face, intre oameni, fara costume.

Multumesc.

Edited by StefanKtu, 14 June 2017 - 11:46.


#48
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

 StefanKtu, on 14 iunie 2017 - 11:16, said:

At the first glance, parea super cute, imi place mult acest trend datorita costumelor (fursuits) purtate de adeptii acestei miscari. Sunt simpatice:
[...]
Daca am postat in aria gresita, imi cer scuze de pe acum. Softpedia is HUGE! Posted Image)

 StefanKtu, on 14 iunie 2017 - 11:41, said:

Again, pe mine m-a atras datorita costumelor care, pare awesome.
Din cauza romglezei tale n-ai reusit sa pricepi.   Posted Image

Edited by Barboso, 14 June 2017 - 11:46.


#49
Memeito

Memeito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 20.05.2017

 StefanKtu, on 14 iunie 2017 - 11:41, said:

Totusi, sunt site-uri ce sustin cu tarie ca nu e asa, ci ca e o pasiune asemanatoare actoriei, in care adeptii curentului "joaca un rol".
Sa fim seriosi - oameni in toata firea se imbraca ca animalele din pasiune? E clar ca au anumite dereglari la mansarda si dorinte perverse.

#50
StefanKtu

StefanKtu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 02.03.2014
Sigur :)) @Barboso
Acum, va rog, postati cat se poate de serios.
Eu sunt aici in cautare din informatii, nimic mai mult.

 Memeito, on 14 iunie 2017 - 11:47, said:

Sa fim seriosi - oameni in toata firea se imbraca ca animalele din pasiune? E clar ca au anumite dereglari la mansarda si dorinte perverse.

Ai dreptate.
Totusi, daca ar fi fost o mana de oameni as fi fost de acord.
Gandeste-te ca acesta e un fenomen in plina dezvoltare. Tocmai de aceea sunt interesat sa aflu informatii referitoare la furries astia.

Edited by StefanKtu, 14 June 2017 - 11:48.


#51
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Fanii Bruce Lee au si ei fandom sau nu ?
Eu am in cartier un fandom pe baza de bere, aia o ard la coltul blocului. e fandom sau nu ?
Cu zoofilii nu stiu ca nu trag la mine.

#52
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Vad ca nu neaga zoofilia, cica zoofilii sunt liberi sa adere.
Ar trebui sa se constituie in ONG sa ia si bani de la stat.

#53
StefanKtu

StefanKtu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 02.03.2014
Din cate am inteles, acesti zoofili ar fi o mica partea a comunitatii.
In mare parte s-ar pune accent pe arta de a exprima admiratia (daca pot zice asa) pentru anumite personaje animaliere umane.

#54
Memeito

Memeito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 20.05.2017

 StefanKtu, on 14 iunie 2017 - 11:49, said:

Gandeste-te ca acesta e un fenomen in plina dezvoltare. Tocmai de aceea sunt interesat sa aflu informatii referitoare la furries astia.
Nu e chiar asa de raspandit, numai ca se face propaganda la greu in occident la toate perversiunile si la toti dezaxatii, in numele libertatii si a corectitudinii politice.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate