Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Hipersexualizarea copiilor

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
435 replies to this topic

#55
Noian

Noian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,519
  • Înscris: 26.09.2014
Îmi pare rău că trebuie scriu aceste lucruri.

Trăim timpurile orbelii spirituale când omul NORMAL este considerat înapoiat, în viitor chiar nebun...
timpuri în care se promovează unirea liberă („iubirea” necondiționată), homosexualismul și... on topic,
se coboară intenționat vârsta sexuală la copii. Omul este animalizat și dus spre extreme, de la resemnarea generată de lehamitea neputinței, la violența indusă de „cauze” prefabricate
precum feminismul sau gaura de ozon ori „eliberarea” de bănci, corporații, masoni & stuff... femeia e tratată în fapt ca obiect sexual, iar în drept i se clamează „egalități”, omului de rând, turmei, i se inoculează pe diverse căi că este liber și democrat,
în timp ce lațul controlului se tot strânge. Aceste lucruri se vor accentua, încât, omul va fi mulțumit cu o „cușcă”, iar pedofilia, incestul, dar și aberațiile împotriva firii își vor găsi justificări, acestea din urmă fiind deja recomandate ca alternativă la normal. Globalizarea merge în pas condiționat cu spălarea creierelor,
încă o generație două și haosul își va cere „drepturile”.
Să mă înșel îmi doresc, să fiu contrazis de o anume trezire a oamenilor, să se amâne mult aceste lucruri care vin peste noi nepoftite. De ce le doresc unii?... e o întrebare care are răspuns.
Posted Image

Edited by Noian, 06 April 2015 - 00:18.


#56
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014

View Postglitter, on 05 aprilie 2015 - 23:14, said:

@Purpura, imi pare rau, dar din raspunsurile tale deduc ca m-ai inteles gresit.
Si cum a decurs acel joc de a mama si tata cu papusile?Cine era mama, tata, copilul? Ce faceati practic cand v-ati asumat diferite roluri?Este foarte important de punctat ce anume a implicat acel joc de a mama si tata la gradinita ca sa determin daca ati facut ceva acceptabil varstei sau ati facut lucruri neadecvate acelei varste.

Deci, concluzia ta ca acea indeletnicire era complet nepotrivita dupa logica pe care o folosesesc eu, este total nejustificabila. Tu ai incercat sa expui parerea ta, atribuindumi-o mie.Gresita abordare.

Ce faceam? Mimam sexul (sau ce credeam noi ca inseamna sexul), imi bagam o papusa sub tricou, ca sa fiu insarcinata, o nasteam si o alaptam.

Pe bune, parca nu esti contemporan cu noi. N-am auzit de niciun copil care sa nu se fi jucat asa, adecvat sau nu.

Copilul invata prin joc si prin imitatie. Ne dadeam silinta sa fim cat mai aproape de model cu putinta.

View PostNoian, on 05 aprilie 2015 - 23:49, said:

Îmi pare rău că trebuie scriu aceste lucruri.

Trăim timpurile orbelii spirituale când omul NORMAL este considerat înapoiat, în viitor chiar nebun...
timpuri în care se promovează unirea liberă („iubirea” necondiționată), homosexualismul și... on topic,
se coboară intenționat vârsta sexuală la copii. Omul este animalizat și dus spre extreme, de la resemnarea generată de lehamitea neputinței, la violența indusă de „cauze” prefabricate
precum feminismul sau gaura de ozon ori eliberarea de bănci, corporații, masoni & stuff... femeia e tratată în fapt ca obiect sexual, iar în drept i se clamează „egalități”, omului de rând, turmei, i se inoculează pe diverse căi că este liber și democrat,
în timp ce lațul controlului se tot strânge. Aceste lucruri se vor accentua, încât, omul va fi mulțumit cu o „cușcă”, iar pedofilia, incestul, dar și aberațiile împotriva firii își vor găsi justificări, acestea din urmă fiind deja recomandate ca alternativă la normal. Globalizarea merge în pas condiționat cu spălarea creierelor, încă o generație două și haosul își va cere „drepturile”.
Să mă înșel îmi doresc, să fiu contrazis de o anume trezire a oamenilor, să se amâne mult aceste lucruri care vin peste noi nepoftite. De ce le doresc unii?... e o întrebare care are răspuns.
Posted Image

Eu te sfatuiesc prieteneste sa pui mana pe o carte de istorie. Pana acum 100 de ani, o fata maritata la 14-16 ani era normal. Pana acum 200 de ani varsta maritisului era de 12-13.

In momentul de fata, copilaria are cea mai mare durata din istoria umanitatii.

#57
glitter

glitter

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,642
  • Înscris: 15.03.2015
@ Noian, din pacate ai dreptate: asa stau lucrurile cum ai descris. Raul a prins radacini adanci si noi nu-l putem starpi oricat de mult ne dorim acest lucru. Doua alternative exista: ori stai/ mergi in rand cu lumea debusolata fiind de acord cu toate aberatiile care sunt si care vor mai fi,  ori "iesi" din lume si atragi asupra ta "supararea" ei...

#58
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007

View PostPurpura, on 05 aprilie 2015 - 23:59, said:


Ce faceam? Mimam sexul (sau ce credeam noi ca inseamna sexul), imi bagam o papusa sub tricou, ca sa fiu insarcinata, o nasteam si o alaptam.
Purpura, deci joaca ta era sexualizată încă din grădiniță! Din jocurile tale, deduc că la maturitate ai ajuns să faci sex! Poate oi fi făcut și vreun copil, dacă așa joacă matură aveai tu. (Am glumit, desigur, dat ție nu cred că e cazul să-ți menționez). Totuși, poate că nu e chiar cum interpretez eu. Cine sunt eu să judec ce jocuri sunt adecvate cărei vârste? Alții știu mai bine ca mine ce e acceptabil și ce nu, după criterii ori greu de cunoscut, ori, mai degrabă, după adevărul absolut.

View Postglitter, on 05 aprilie 2015 - 23:14, said:

Este foarte important de punctat ce anume a implicat acel joc de a mama si tata la gradinita ca sa determin daca ati facut ceva acceptabil varstei sau ati facut lucruri neadecvate acelei varste.


#59
glitter

glitter

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,642
  • Înscris: 15.03.2015

View PostPurpura, on 05 aprilie 2015 - 23:59, said:

Ce faceam? Mimam sexul (sau ce credeam noi ca inseamna sexul), imi bagam o papusa sub tricou, ca sa fiu insarcinata, o nasteam si o alaptam.

Pe bune, parca nu esti contemporan cu noi. N-am auzit de niciun copil care sa nu se fi jucat asa, adecvat sau nu.

Copilul invata prin joc si prin imitatie. Ne dadeam silinta sa fim cat mai aproape de model cu putinta.

Eu nu m-am jucat in felul acesta. Am o curiozitate: educatoarea de la gradi va incuraja acest joc?

View PostPurpura, on 05 aprilie 2015 - 23:59, said:

Eu te sfatuiesc prieteneste sa pui mana pe o carte de istorie. Pana acum 100 de ani, o fata maritata la 14-16 ani era normal. Pana acum 200 de ani varsta maritisului era de 12-13.
Si ce vrei sa spui cu asta, ca doresti ca acele timpuri aberante sa revina? Cine a hotarat ca acele fete sa se marite la asa varste fragede cu niste barbati mult mai in varsta decat ele?

Edited by glitter, 06 April 2015 - 00:15.


#60
Noian

Noian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,519
  • Înscris: 26.09.2014

View PostPurpura, on 05 aprilie 2015 - 23:59, said:


Eu te sfatuiesc prieteneste sa pui mana pe o carte de istorie. Pana acum 100 de ani, o fata maritata la 14-16 ani era normal. Pana acum 200 de ani varsta maritisului era de 12-13.
In momentul de fata, copilaria are cea mai mare durata din istoria umanitatii.
Îți răspund așa, amical, îmi este indiferent ce crezi sau cum percepi
pentru că nu țin de mine aceste lucruri ale tale. Ai o problemă, dar e a ta.
Sigur că-ți sunt alături... :)
„Istoria” sau această sintagmă nu se oprește unde vrei tu,
ea merge până în trecutul îndepărtat, în grote... și peșteri... până la facerea lumii.
Nu poți să ignori progresul venind cu comparații ce sar peste timp.
Cum ar spune un user simpatic, nu dau nume, corelarea ta e în craci. :)

View Postglitter, on 06 aprilie 2015 - 00:06, said:

@ Noian, din pacate ai dreptate: asa stau lucrurile cum ai descris. Raul a prins radacini adanci si noi nu-l putem starpi oricat de mult ne dorim acest lucru. Doua alternative exista: ori stai/ mergi in rand cu lumea debusolata fiind de acord cu toate aberatiile care sunt si care vor mai fi,  ori "iesi" din lume si atragi asupra ta "supararea" ei...
Te salut și mă bucur că ai revenit pe aici. :)
Mai fuga întrevăd o alternativă: să nu ne eschivăm/izolăm... și să ne rugăm pentru noi și pentru ei.
.... și să comunicăm, să arătăm... să încercăm.

#61
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014

View Postglitter, on 06 aprilie 2015 - 00:13, said:

Eu nu m-am jucat in felul acesta. Am o curiozitate: educatoarea de la gradi va incuraja acest joc?


Si ce vrei sa spui cu asta, ca doresti ca acele timpuri aberante sa revina?

1. Eram constienti ca adultii nu ar fi fost de acord cu jocurile astea, asa ca ne ascundeam. La tara si urmaream animalele cum se imperecheaza, stiu ca ma preocupa intens problema penisului cocosului, in sensul ca nu stiam daca poseda, ceea ce-mi dadea peste cap cunostintele acumulate despre reproducerea animalelor.

2. Nu eu sunt cea care are nostagiile trecutului pur.

View PostCazimi, on 06 aprilie 2015 - 00:07, said:

Purpura, deci joaca ta era sexualizată încă din grădiniță! Din jocurile tale, deduc că la maturitate ai ajuns să faci sex! Poate oi fi făcut și vreun copil, dacă așa joacă matură aveai tu. (Am glumit, desigur, dat ție nu cred că e cazul să-ți menționez). Totuși, poate că nu e chiar cum interpretez eu. Cine sunt eu să judec ce jocuri sunt adecvate cărei vârste? Alții știu mai bine ca mine ce e acceptabil și ce nu, după criterii ori greu de cunoscut, ori, mai degrabă, după adevărul absolut.

Vezi, daca nu m-as fi jucat in copilarie, as fi avut o sansa sa nu fac sex ca adult. Asta e.

#62
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007

View Postglitter, on 06 aprilie 2015 - 00:06, said:

Doua alternative exista: ori stai/ mergi in rand cu lumea debusolata fiind de acord cu toate aberatiile care sunt si care vor mai fi,  ori "iesi" din lume si atragi asupra ta "supararea" ei...
Și cum rezolvă oricare dintre aceste două soluții problema, că mie nu îmi rezultă. Adică să faci, concret, ce anume?

#63
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014

View PostNoian, on 06 aprilie 2015 - 00:15, said:

Îți răspund așa, amical, îmi este indiferent ce crezi sau cum percepi
pentru că nu țin de mine aceste lucruri ale tale. Ai o problemă, dar e a ta.
Sigur că-ți sunt alături... Posted Image
„Istoria” sau această sintagmă nu se oprește unde vrei tu,
ea merge până în trecutul îndepărtat, în grote... și peșteri... până la facerea lumii.
Nu poți să ignori progresul venind cu comparații ce sar peste timp.
Cum ar spune un user simpatic, nu dau nume, corelarea ta e în craci. Posted Image

Pana la urma cum e, progresam sau regresam? Zici altceva de la post la post.

#64
glitter

glitter

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,642
  • Înscris: 15.03.2015
Multumesc pentru raspunsuri, poate mai continuam si altadata discutia.
Va doresc noapte buna. :)

#65
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007

View PostPurpura, on 06 aprilie 2015 - 00:18, said:

Vezi, daca nu m-as fi jucat in copilarie, as fi avut o sansa sa nu fac sex ca adult. Asta e.
Posted Image Vezi? Ți-ai ratat șansa de a fi virtuoasă. Poate ai fi reușit să rămâi chiar fecioară, dacă aveai jocuri adecuate vârsteiPosted Image .

#66
sobolan112

sobolan112

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 29.01.2015
Eu la 7/8 ani ma jucam cu vecina de-a mama si de-a tata, incercam sa bag chestia mea in chestia ei (dar nu intra), ma urcam pe ea si mimam actul sexual. Pe vremea noastra nu era internet si atatea prostii la tv, nu vedeai atata destrabalare la tot pasul....  asta-i un instinct nativ, n-ai ce-i face, vrei nu vrei. De aceea acum 100 de ani se casatoreau la varste fragede, si de aceea tiganii isi casatoresc copii de la varste fragede.

#67
Noian

Noian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,519
  • Înscris: 26.09.2014

View PostPurpura, on 06 aprilie 2015 - 00:19, said:

Pana la urma cum e, progresam sau regresam? Zici altceva de la post la post.
Progresul este tehnologic, regresul este spiritual.
Zic și azi și mâine și poimâine același lucru. Eu te aștept... :)

#68
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014

View PostNoian, on 06 aprilie 2015 - 00:33, said:

Progresul este tehnologic, regresul este spiritual.
Zic și azi și mâine și poimâine același lucru. Eu te aștept... Posted Image

Si cand crezi tu ca a fost perioada de maxima inflorire a spiritualitatii?

#69
Noian

Noian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,519
  • Înscris: 26.09.2014

View PostPurpura, on 06 aprilie 2015 - 00:44, said:


Si cand crezi tu ca a fost perioada de maxima inflorire a spiritualitatii?
Încercam să traduc ce-mi zice gogu... plăcerea prejudiciului...singura bucurie adevărată,
cred că trebuie să mai șlefuiesc, nu mă aștept să-mi „divulgi” tu. :)

Nu văd noima întrebării, în orice epocă găsim și isteți și tâmpiți.
Problematica e la nivel personal, degeaba ar fi secolul înalt spiritual dacă tu (generic) ești pe alături.

#70
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,586
  • Înscris: 13.06.2004
@ sobolan112 : tu ai văzut chestia aia pe undeva de ai încercat cu vecina sau pur şi simplu ţi-a trecut prin minte?   :huh:

#71
Absint

Absint

    honey mummy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,568
  • Înscris: 07.12.2006

View PostNoian, on 06 aprilie 2015 - 00:53, said:

Nu văd noima întrebării, în orice epocă găsim și isteți și tâmpiți.
Problematica e la nivel personal, degeaba ar fi secolul înalt spiritual dacă tu (generic) ești pe alături.

View PostNoian, on 06 aprilie 2015 - 00:33, said:

regresul este spiritual.

Nu prea pricepi intrebarea Purpurei sau ocolesti raspunsul?
Incerc o reformulare: ca sa constati un progres sau un regres trebuie sa compari minim 2 termeni. TU ce compari de iti rezulta acel "regres spiritual" de care zici?

#72
Noian

Noian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,519
  • Înscris: 26.09.2014

View PostAbsint, on 06 aprilie 2015 - 17:39, said:

Nu prea pricepi intrebarea Purpurei sau ocolesti raspunsul?
Incerc o reformulare: ca sa constati un progres sau un regres trebuie sa compari minim 2 termeni. TU ce compari de iti rezulta acel "regres spiritual" de care zici?
Să pricep o întrebare vagă cu răspuns relativ care nu decurgea deloc din ceea ce-i spusesem?
Mențin același răspus. Dacă-ți spun ce anume compar sau care-mi sunt reperele, nu-ți va fi de folos.
Gândește-te, totuși, la un anumit trend sau tendință.
Dacă-ți sunt cunoscuți termenii, atunci știi și că aceștia se bazează pe „n” factori care pot fi comparați.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate