Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...
 Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...
 

Accident mortal pe autostrada! A1 Deva-Sibiu

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
251 replies to this topic

#37
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,103
  • Înscris: 24.02.2006
din ce inteleg eu, doi cetateani s-au intalnit noaptea pe autostrada, au oprit masinile (si luminile lor), s-au dat jos si au inceput sa discute ultimul meci al lui Halep. si sa vezi surpriza, a venit un camion si le-a explicat ce-i ala forehand.

intrucat unul dintre cetateni e acum intr-o lume mai buna, soferul camionului e anchetat pentru savarsirea infractiunii de omor din culpa. 1-5 ani inchisoare (daca n-a mai avut probleme sunt sanse foarte mari sa ia cu suspendare), anulare permis (poate da iar examen la 1 an de la pronuntarea hotararii definitive). daunele vor fi platite de catre asiguratorul RCA-ului camionului

urmarile imediate: permisul ramane la politie, soferul camionului primeste dovada cu drept de circulatie pe care va trebui sa o reinoiasca lunar (depune o cerere la procuror, apoi cu aprobarea se duce la politie). presupun ca partea cu declaratii si probe biologice a trecut deja.

soferul camionului ar cam fi cazul sa angajeze un avocat, care sa incerce sa imparta culpa cu decedatul (intr-un procent cat mai mare).

#38
takemeintoyourskin

takemeintoyourskin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 14.05.2010
Foarte ciudat evenimentul, spui ca mergeai drept, ai fost atent la un flash al unuia de pe banda 2, tu te aflai pe banda 1, apoi intr-o secunda ai lovit ceva, viteza ta de deplasare era undeva la 80kmph(22mps) deci ar fi trebuit sa-i vezi pe aia si inainte de flashurile aluia, ca pana la urma masina are stopuri reflectorizante si numarul este reflectorizant, mie greu sa cred ca nu i-ai vazut deloc, poate doar daca erai mai mult atent la cel de pe banda 2.

#39
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View Post_Smiley_, on 27 martie 2015 - 15:25, said:

au oprit masinile (si luminile lor)

asta nu inteleg..

#40
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 20.02.2008
SI mai e ceva de neinteles: de ce nu a aparut nimic in presa? Cand s-a intamplat accidentul? Nu are cum sa scape asa ceva presei.

#41
takemeintoyourskin

takemeintoyourskin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 14.05.2010

View PostMr_Woppit, on 27 martie 2015 - 15:32, said:

asta nu inteleg..

nu e asa de important, numerele si stopurile masinii sunt reflectorizante si se vad de la distanta, nu stii exact ce este , dar mai mult ca sigur te duce mintea macar sa incetinesti ca e ceva pe drum.

#42
Kidore

Kidore

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 16.05.2014

View Post_Smiley_, on 27 martie 2015 - 15:25, said:

din ce inteleg eu, doi cetateani s-au intalnit noaptea pe autostrada, au oprit masinile (si luminile lor), s-au dat jos si au inceput sa discute ultimul meci al lui Halep. si sa vezi surpriza, a venit un camion si le-a explicat ce-i ala forehand.

intrucat unul dintre cetateni e acum intr-o lume mai buna, soferul camionului e anchetat pentru savarsirea infractiunii de omor din culpa. 1-5 ani inchisoare (daca n-a mai avut probleme sunt sanse foarte mari sa ia cu suspendare), anulare permis (poate da iar examen la 1 an de la pronuntarea hotararii definitive). daunele vor fi platite de catre asiguratorul RCA-ului camionului

urmarile imediate: permisul ramane la politie, soferul camionului primeste dovada cu drept de circulatie pe care va trebui sa o reinoiasca lunar (depune o cerere la procuror, apoi cu aprobarea se duce la politie). presupun ca partea cu declaratii si probe biologice a trecut deja.

soferul camionului ar cam fi cazul sa angajeze un avocat, care sa incerce sa imparta culpa cu decedatul (intr-un procent cat mai mare).

Nu am mai avut atencedente ,nu am mai avut accident ,sau asa ceva ...din pacate sa intamplat!

#43
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005

View PostMr_Woppit, on 27 martie 2015 - 15:32, said:

asta nu inteleg..

Ce nu inteleg ii cum de nu a aparut stirea cu accidentul asta pe net. Sa treaca un accident cu victime neobservat? Posted Image

#44
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,103
  • Înscris: 24.02.2006

View PostMr_Woppit, on 27 martie 2015 - 15:32, said:

asta nu inteleg..
ce nu intelegi?

View PostKidore, on 27 martie 2015 - 13:58, said:

...........duminica seara ..........
Tin sa precizez ca : Nu a avut vesta reflectorizanta
    Nu a fost pus triunghi (nici nu avea)
                                Nu a avut avariile puse nici si nici pozitile (deoarece il vedeam inainte,si nici dupa impact nu au mers!
...........


#45
Kidore

Kidore

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 16.05.2014
04 Martie 2015,nu gasiti nimic ,nu a fost la fata locului nimic,am cautat si eu,au mai fost 2 accidente dupa accea,tot in accelas loc,alea apar.....

#46
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005
tot tu esti si aici?

http://www.avocatnet...emnalizata.html

Edited by Bucifon, 27 March 2015 - 15:50.


#47
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013
Deci daca am inteles bine, doua masini erau oprite pe banda de urgenta, iar soferul uneia din masini s-a dus si a deschis usa celeilalte masini ( asta presupune initiatorul - el de fapt nu a vazut nimic pana in momentul impactului). Chiar daca masinile erau pe banda de urgenta, sunt destule sanse ca pietonul sa fi fost pe linia alba, sau chiar pe banda 1 daca usa vehiculului cu al carui sofer vorbea, era deschisa.  
Durata medie de viata a unui pieton pe autostrada, statistic este de 12 secunde.

Edited by zardato, 27 March 2015 - 15:50.


#48
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View Post_Smiley_, on 27 martie 2015 - 15:40, said:

ce nu intelegi?
de ce sa opresti pe banda de urgenta si sa nu lasi luminile aprinse?

#49
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
Deocamdata nu ma ambalez ...nu sunt sigur ca e o poveste adevarata. Comentarii:
Faptul ca sunteti orbiti ( ce face?) Inseamna ca nu aveti reglate oglinzile cum trebuie.
2. Becurile se recunosc dupa culoare...mai ales halogen...daca au functionat la impact.
3. A mai spus cineva...ochii la drum...nu ma uit/ fug de cel din spate...ma dau la o parte cand sunt in siguranta.
4 cati ani ai?
5. Nu am inteles ce legatura are faptul ca ala a dat flash cu atentia ta. O spui de parca ala ar fi vinovat...
6. Vreau sa vad poze.
7. Locatia pe harta?

#50
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005

View PostMr_Woppit, on 27 martie 2015 - 15:49, said:

de ce sa opresti pe banda de urgenta si sa nu lasi luminile aprinse?

Pai vezi ce intampla daca romanii nu-s obisnuiti cu autostrazile? Unii nu stiu cum sa circula pe ele.

Am patit-o si eu odata, la intrarea pe autostrada de catre Hateg. Un nene era oprit pe banda de accelerare in dreptul indicatorului "cedeaza trecerea". Saracul, el astepta sa treaca toti Posted Image

Edited by Bucifon, 27 March 2015 - 15:56.


#51
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Sper ca e clar ca trebuie contactata asigurarea (atentie, orice le spui si mai ales orice completezi poate sa apara si sa te bintuie pe la proces deci daca vrei sa faci totul ok fa rost intii de avocat si consulta-l si pe tema asta). Ei au enorm de pierdut pe civil si in mod sigur stiu cum sa trateze problema.

In alta ordine de idei soselele romanesti nu se potrivesc foarte bine cu mentalitatile si reglementarile. NU am vazut inca personal fazele teribiliste de pe youtube cu mers pe contrasens pe banda a doua la misto DAR am vazut nenumarate cazuri de mers noaptea fara lumini pe spate, oprit fara nici un fel de lumini (si ziua si noaptea), carute, carute pe contrasens, pietoni mergind in lungul autostrazii, pietoni traversind autostrada, oameni facindusi nevoile, familii dezmortindu-si oasele pe banda de urgenta, etc. Poate ar fi nevoie si de niste educatie in domeniu si de sanctiuni si mai ales pentru cazul de fata o culpa si a celor opriti acolo fara lumini.

Edited by f300, 27 March 2015 - 15:57.


#52
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
Autostrada avea panouri protectie orbire? Foloseai faza lunga? La 80 km h trebuia sa vezi ceva. Pana nu vad pozeccu masina...na abtin

#53
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,103
  • Înscris: 24.02.2006

View PostMr_Woppit, on 27 martie 2015 - 15:49, said:

de ce sa opresti pe banda de urgenta si sa nu lasi luminile aprinse?

ahaaa.....asta nu intelegeai tu :)
pai motive ar fi o gramada. de la "atat l-a dus capul" pana la "probleme pe partea electrica".


ca si idee, eu n-as trambita atat de mult partea cu masina care a "depasit" pe banda a doua cu flash-uri. lasa impresia ca ti-a distras atentia si din cauza asta s-a produs accidentul, nu din cauza ca inteligentii aia erau opriti necorespunzator.

#54
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
O poza cu urmele de franare ai?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate