Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...
 Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...
 

Planuri de casa

- - - - -
  • Please log in to reply
515 replies to this topic

#91
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,177
  • Înscris: 09.01.2007

View PostPintflo32, on 07 aprilie 2015 - 17:37, said:

alte planse,cu cateva modificari,fara garaj,iar baia de ss va fi m.ai mica

Evita apele alea complicate la acoperisul carportului. Fa ceva mai simplu, altfel te va costa si vei avea suprize.

#92
Pintflo32

Pintflo32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 23.03.2015
am uitat sa zic ,va fi fara carport,iar pe peretele ala va fi geamul de la baie si un geam de la living

#93
Pintflo32

Pintflo32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 23.03.2015
a luat cineva materiale de la depozit-online?sunt seriosi?

#94
Pintflo32

Pintflo32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 23.03.2015
daca o firma de constructii,in loc sa ma sune,da doar beep,sa ii consider seriosi?

#95
doarUNom

doarUNom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,899
  • Înscris: 21.01.2014
Suna.i inapoi cu taxa inversa si intreaba.i de ce au dat bip :)




#96
Pintflo32

Pintflo32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 23.03.2015
odata i-am sunat si a ramas ca ii sun eu,dar ei insista cu beep-urile Posted Image

#97
bobitzaaa

bobitzaaa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,212
  • Înscris: 23.02.2007

View PostPintflo32, on 26 aprilie 2015 - 14:27, said:

a luat cineva materiale de la depozit-online?sunt seriosi?
a luat veverita. poti citi la ea pe jurnal ce a iesit.

cine mai are timp de bip acum ???

Edited by bobitzaaa, 29 April 2015 - 15:00.


#98
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
Oi fi tu mai bogat ca ei.....
Dar asta inca nu am mai auzit`o!

#99
bobitzaaa

bobitzaaa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,212
  • Înscris: 23.02.2007
nu la asta ma refeream. acum daca ai 20 de lei pe luna poti face cancer garantat de la miile de minute si sutele de mb de date.
cum spuneam, sarcastic, cine mai da bip si vrea sa iti construiasca o casa corect si bine la un pret echitabil astfel incat sa isi poata permite un 20 de lei/ luna pentru a da si el un telefon...

#100
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
Pai ai dreptate.....
Inca nu am mai auzit asta!

#101
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,814
  • Înscris: 11.03.2006
Am incercat eu sa lucrez cu depozit-online. Nu au materiale pe stoc. Le dai comanda si ei le cumpara (daca le au si aia in stoc).
Eu am vrut sa iau tevi, la care aveau pret foarte bun si imi trebuiau urgent. Nu s-a putut. O parte puteau sa le livreze in cateva zile si o parte din dimensiuni nu le puteau livra deloc.

Cred ca sunt ok daca vrei ceva gen caramida sau polistiren in cantitate mare si le dai comanda cu ceva timp inainte.

Edited by cumparator, 30 April 2015 - 07:36.


#102
ticusor

ticusor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 25.01.2010

View PostPintflo32, on 29 aprilie 2015 - 14:40, said:

odata i-am sunat si a ramas ca ii sun eu,dar ei insista cu beep-urile Posted Image

View PostPintflo32, on 29 aprilie 2015 - 13:43, said:

daca o firma de constructii,in loc sa ma sune,da doar beep,sa ii consider seriosi?

E o intrebare retorica?

View PostPintflo32, on 20 aprilie 2015 - 17:59, said:

preturile sunt intre 14000 si 20000 de ron doar manopera
Bune preturi aveti prin zona. Adica e convenabil pentru tine.

#103
Pintflo32

Pintflo32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 23.03.2015
Ca sa vezi ce paradox,astazi am citit in Ziarul Financiar situatia economica a zonelor tarii,din care reiese destul de clar ca zona Moldovei este cea m-ai saraca,cu exporturi putine si retea de drumuri,doar la nivel de drumuri europene,dar din pacate aceasta [saracie] nu se vede si pe piata materialelor de constructii,am cerut ceva oferte pe la statii de betoane si depozite de materiale de constructii si ce preturi mi-au dat -la betoane de la 300 ron mc in sus,cherestea de la 600 ron mc in sus,fier de la 3,03 in sus kg,caramida de la 240 ron mc in sus,ciment, 19,5 ron sacul,cuie de la 5 ron kg sarma tot de la 5 ron in sus.Acum va intreb,asa trebuie sa fie ,in zonele sarace sa fie m-ai scump si in alea dezvoltate m-ai ieftin?Apropo voi ce preturi aveti prin zona voastra?

#104
manghels

manghels

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,906
  • Înscris: 27.02.2008
pai...tot economia zice..ca ...acolo unde-s mai multe oferte (zonele dezvoltate)..si preturile-s mai mici...daca la Moldova e oferta mai redusa..atunci si preturile-s mai mari...Sarac / bogat...omu' strans cu usa..plateste oricum... :P

#105
bobitzaaa

bobitzaaa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,212
  • Înscris: 23.02.2007

View PostPintflo32, on 30 aprilie 2015 - 15:33, said:

Ca sa vezi ce paradox,astazi am citit in Ziarul Financiar situatia economica a zonelor tarii,din care reiese destul de clar ca zona Moldovei este cea m-ai saraca,cu exporturi putine si retea de drumuri,doar la nivel de drumuri europene,dar din pacate aceasta [saracie] nu se vede si pe piata materialelor de constructii,am cerut ceva oferte pe la statii de betoane si depozite de materiale de constructii si ce preturi mi-au dat -la betoane de la 300 ron mc in sus,cherestea de la 600 ron mc in sus,fier de la 3,03 in sus kg,caramida de la 240 ron mc in sus,ciment, 19,5 ron sacul,cuie de la 5 ron kg sarma tot de la 5 ron in sus.Acum va intreb,asa trebuie sa fie ,in zonele sarace sa fie m-ai scump si in alea dezvoltate m-ai ieftin?Apropo voi ce preturi aveti prin zona voastra?

ai principalele preturi date deja in postul #77 pt Timisoara.
trebuia sa te duci sa negociezi si sa platesti(sau sa arvunesti) materialele in luna februarie. ma refer la cele 4 sau 5: beton, fier, caramida, lemn si tigla.

#106
Pintflo32

Pintflo32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 23.03.2015
Din ofertele ce le-am obtinut de pe la depozitele din capitala,Ploiesti,Pitesti + transport si tot ies la materiale de circa 40000 ron m-ai putin cu vreo 3000 de ron fata de zona mea,Pascani,Roman,Falticeni,problema este ca fiind departe aceste depozite este greu sa fiu aproape ,sa ii presez,daca apar probleme,despre fiecare depozit in parte am citit si cate ceva de rau,

View Postbobitzaaa, on 30 aprilie 2015 - 15:41, said:


ai principalele preturi date deja in postul #77 pt Timisoara.
trebuia sa te duci sa negociezi si sa platesti(sau sa arvunesti) materialele in luna februarie. ma refer la cele 4 sau 5: beton, fier, caramida, lemn si tigla.
Eu sunt momentan in Italia si nu am putut fi acasa in iarna,cand teoretic materialele sunt m-ai ieftine,desi la mine in zona ma indoiesc ca ar fi fost m-ai ieftine

#107
oMariusRO

oMariusRO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,397
  • Înscris: 18.08.2014

Quote

fata de zona mea,Pascani,Roman,Falticeni,problema este ca fiind departe aceste depozite este greu sa fiu aproape ,sa ii presez,daca apar probleme

Incearca si tu Iasi, eventual Bacau, Piatra Neamt. Sunt mai aproape de tine decat Bucuresti, Ploiesti, etc. Nu or fi la 2 pasi, dar totusi...

#108
Pintflo32

Pintflo32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 23.03.2015

View PostoMariusRO, on 30 aprilie 2015 - 17:25, said:

Incearca si tu Iasi, eventual Bacau, Piatra Neamt. Sunt mai aproape de tine decat Bucuresti, Ploiesti, etc. Nu or fi la 2 pasi, dar totusi...
Din marile magazine de bricolaj,doar DEDE..N Roman are preturi ceva m-ai mici,am gasit un depozit di TG FRUMOS care este cam cu 20 la suta m-ai jos ca si preturi,la m-ai toate materialele

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate