Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

Timisoara 58

- - - - -
  • Please log in to reply
192 replies to this topic

#181
potentialcumparator

potentialcumparator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 07.03.2016
nu mai activeaza nimeni pe forumul asta?

#182
mog

mog

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 20.01.2009
mai bine intri pe grupul lor pe fb

#183
catal1n2000

catal1n2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 22.06.2009
Am cateva intrebari pentru cei care au cumparat in acest ansamblu, deoarece vad ca nu mai sunt pareri de ceva timp.
1. Cum vi se pare calitatea constructiei? Ati avut ceva probleme?  Daca ati urmarit proiectul pe parcursul constructiei, vi s-a parut in regula cum s-a construit?
2. Care sunt avantajele(punctele forte) acstui ansamblu din punctul vostru de vedere? Ce v-a determinat sa cumparati aici?
3. Care ar fi dezavantajele? Aici ma intereseaza atat cele pe care le-ati stiut de la inceput cat si cele identificate pe parcurs.
4. Punand in balanta avantajele si dezavantajele cat si raportul calitate-pret, considerati ca a fost o alegere buna?
5. Daca maine ati dori sa cumparati un apartament v-ati mai gandi sa cumparati tot aici sau v-ati orienta la un alt ansamblu?




#184
catal1n2000

catal1n2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 22.06.2009
Nu mai este nimeni activ pe acest topic?

#185
unbeliver

unbeliver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,435
  • Înscris: 29.11.2007
Alte opinii în legătură cu acest ansamblu?

#186
bnicolae86

bnicolae86

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.09.2018
Erau interesante niște păreri actuale.

#187
ovidiu2012

ovidiu2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 31.01.2009
Stadiu lucrarilor la blocul B3 [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/eLuXpyBDp4M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#188
ovidiu2012

ovidiu2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 31.01.2009
Stadiul lucrarilor pentru blocul B1. https://www.targulim...b1-timisoara-58

#189
Ivarr

Ivarr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 04.01.2012

 unbeliver, on 13 septembrie 2019 - 21:48, said:

Alte opinii în legătură cu acest ansamblu?

O opinie ar fi ca zona este o bomba si nu arata cu nimic diferit fata de alte zone mult mai rau famate ca Ferentari sau altele.  Dupa aspectul blocurilor vechi  de pana in sina aia sinistra dezafectata, arata ca o fosta zona de nefamilisti, zburatoare negre si ciobani adusi cu forta de Nea Nicu la oras  ca sa munceasca in fabrici si uzine.  Asa o mizerie de zona face ca si zona stradala din Iuliu Maniu (de asemena o ghena) sa para din alt peisaj.  
De ce s-ar inghesui cineva sa cumpere intr-o asa zona e de neinteles, indiferent de preturile practicate de dezvoltator.

#190
bnicolae86

bnicolae86

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.09.2018

 Ivarr, on 28 decembrie 2019 - 13:24, said:



O opinie ar fi ca zona este o bomba si nu arata cu nimic diferit fata de alte zone mult mai rau famate ca Ferentari sau altele.  Dupa aspectul blocurilor vechi  de pana in sina aia sinistra dezafectata, arata ca o fosta zona de nefamilisti, zburatoare negre si ciobani adusi cu forta de Nea Nicu la oras  ca sa munceasca in fabrici si uzine.  Asa o mizerie de zona face ca si zona stradala din Iuliu Maniu (de asemena o ghena) sa para din alt peisaj.  
De ce s-ar inghesui cineva sa cumpere intr-o asa zona e de neinteles, indiferent de preturile practicate de dezvoltator.

 Ivarr, on 28 decembrie 2019 - 13:24, said:



O opinie ar fi ca zona este o bomba si nu arata cu nimic diferit fata de alte zone mult mai rau famate ca Ferentari sau altele.  Dupa aspectul blocurilor vechi  de pana in sina aia sinistra dezafectata, arata ca o fosta zona de nefamilisti, zburatoare negre si ciobani adusi cu forta de Nea Nicu la oras  ca sa munceasca in fabrici si uzine.  Asa o mizerie de zona face ca si zona stradala din Iuliu Maniu (de asemena o ghena) sa para din alt peisaj.  
De ce s-ar inghesui cineva sa cumpere intr-o asa zona e de neinteles, indiferent de preturile practicate de dezvoltator.

Locuiesc pe Răsăritului, nu știu ce ti se pare asa sinistru în zona. Am stat pe Fundeni, în Baicului, pe la Foișor, zonele astea nu arătau mai bine. De neînțeles e sa iei în militari Residence prin noroaiele alea. Dar la 10 minute de Gorjului nu mi se pare asa horror precum descrii. Mai ales ca stau in zona. Bine, dacă ești dispus sa dai 97k + tva pe 2 camere la Muncii, foarte bine.

#191
Ivarr

Ivarr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 04.01.2012

 bnicolae86, on 28 decembrie 2019 - 13:50, said:

Locuiesc pe Răsăritului, nu știu ce ti se pare asa sinistru în zona. Am stat pe Fundeni, în Baicului, pe la Foișor, zonele astea nu arătau mai bine. De neînțeles e sa iei în militari Residence prin noroaiele alea. Dar la 10 minute de Gorjului nu mi se pare asa horror precum descrii. Mai ales ca stau in zona. Bine, dacă ești dispus sa dai 97k + tva pe 2 camere la Muncii, foarte bine.

Adevarat, Fundeni si Baicului nu sunt cu nimic mai presus decat zona Frigocom.  Foisorul este mult mai bine amplasat in oras, fiind zona semicentrala  chiar daca sunt destule ciori si pe stradutele alea.
Iar Militari Residence e un mare fail si el.  Vad ca in ultima vreme tot mai multi care au cumparat acolo in isteria generala cu blocurile noi,  regreta acum si vor sa scape de apartamente si sa se mute in alte zone.  Intre MR si Frigocom vad 2 diferente principale  -   1. Frigocom e mai bine amplasat fata de metrou  2. MR e aglomerat, cu blocuri puse la cativa m unul fata de celalalt  insa fiindca a fost construit in camp,  pare doar o zona supraaglomerata de blocuri noi, de proasta calitate .  Frigocom pe de alta parte,  pare un amestec foarte inestetic  de elemente noi si vechi -  blocuri vechi in stare jalnica,  spalatorii auto, sina dezafectata de tren ,  masini parasite si vandalizate (cand am fost pe acolo am vazut cel putin 3 ) , blocuri noi ,  parcare Lidl si aglomeratia specifica.  Amestecul asta face ca zona sa arate asa de  lumea a 3-a.

#192
bnicolae86

bnicolae86

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.09.2018

 Ivarr, on 28 decembrie 2019 - 14:09, said:



Adevarat, Fundeni si Baicului nu sunt cu nimic mai presus decat zona Frigocom.  Foisorul este mult mai bine amplasat in oras, fiind zona semicentrala  chiar daca sunt destule ciori si pe stradutele alea.
Iar Militari Residence e un mare fail si el.  Vad ca in ultima vreme tot mai multi care au cumparat acolo in isteria generala cu blocurile noi,  regreta acum si vor sa scape de apartamente si sa se mute in alte zone.  Intre MR si Frigocom vad 2 diferente principale  -   1. Frigocom e mai bine amplasat fata de metrou  2. MR e aglomerat, cu blocuri puse la cativa m unul fata de celalalt  insa fiindca a fost construit in camp,  pare doar o zona supraaglomerata de blocuri noi, de proasta calitate .  Frigocom pe de alta parte,  pare un amestec foarte inestetic  de elemente noi si vechi -  blocuri vechi in stare jalnica,  spalatorii auto, sina dezafectata de tren ,  masini parasite si vandalizate (cand am fost pe acolo am vazut cel putin 3 ) , blocuri noi ,  parcare Lidl si aglomeratia specifica.  Amestecul asta face ca zona sa arate asa de  lumea a 3-a.

Dacă ar fi sa trecem peste partea cu amplasarea (eu personal nu am o problema cu asta), mai utile ar fi fost niște răspunsuri la întrebările adresate puțin mai sus legate de:
- calitatea construcției
- probleme apărute ulterior mutării
- avantaje/dezavantaje
- locurile de parcare
- alte păreri...


#193
mlegs

mlegs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 04.07.2007
Intr-adevar pare destul de aproape de fabrica de chipsuri/pufuletzi Best Foods, cel putin pe harta
Pentru cei care au cumparat deja, cam cat de des se intampla sa vina mirosul de la fabrica imi puteti spune va rog ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate