Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Linii false de apel digimobil, din 2015 !

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#19
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,142
  • Înscris: 04.02.2011
Un articol pertinent care tratează problema vocii mobile.  http://spectrum.ieee...d-how-to-fix-it

#20
dan2014sv

dan2014sv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 24.07.2014

View Postmaiorukaki, on 02 martie 2015 - 10:22, said:

daca spuneam eu asta s-ar fi spus ca arunc cu kkt in reteaua rds
uite ca au zis altii (aceiasi care zic ca reteua telekom era le fel, ca daca platim putin nu trebuie sa beneficiem de calitate, etc)


Stai tu linistit ca nu s-a inventat inca reteaua perfecta pe lumea asta.
Uita-te si la alte sondaje si pareri pe net si ai sa te convingi ca toti au probleme mai multe sau mai putine.
Tu cred ca le contorizezi doar pe cele de la Digi...
Tu oricum improsti cu ...din cate am vazut eu pe forum, doar la adresa Digi.

P.S. Problemele tehnice se mai rezolva. Cele legate de mentalitatea unora, de dorinta doar de a fi jecmaniti la preturi cat mai mari a unora, nu se va schimba.

Edited by dan2014sv, 02 March 2015 - 12:46.


#21
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
@'benis', nota+10 :thumbup: articolul e foarte interesant,
insa unele comentarii sunt chiar mai interesante si mai
realiste/oneste decat articolul in sine :naughty:

#22
dan2014sv

dan2014sv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 24.07.2014
articolul e subiectiv, nu obiectiv...uitand cum e cu barna si din nasul altor retele.

#23
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Confirm ca acele apeluri false sunt frecvente si pe reteaua T, dar avand minute fara numar, nu m-a deranjat foarte tare.Numai ca-i neplacut sa stai ca bou' pe fir si alalalt sa te-njure ca nu vrei sa vorbesti.

#24
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,079
  • Înscris: 16.02.2008
Exact asta e marea problema !
Nu exista posibilitatea ca reteaua sa conecteze apelantul si destinatarul, e ok, te rejecteaza si iti da mesaj retea ocupata.
Lucrul acesta exista la toti operatorii, dar cand nu auzi nimic (nici macar daca suna la cel pe care-l apelezi) si te uiti ca incep sa curga secundele de conexiune, te intrebi ce pana mea are ?  iar cel apelat raspunde si se intreaba de ce nu vrei sa vorbesti....
Este oribil in ambele sensuri si pica foarte prost mai ales pentru cel care apeleaza !!!

Cei care sustin ca se fac investitii sa spuna care sunt orasele cu 3G pe 900 Mhz activ la ora asta.

#25
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 24.04.2007
Ia si te uita pe cellmapper si vei vedea o multime de orase in care exista antene pe 900.

#26
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,360
  • Înscris: 03.04.2004
Si cum faci filtrarea pentru 900?

#27
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

View Postdan2014sv, on 02 martie 2015 - 13:03, said:

articolul e subiectiv, nu obiectiv...uitand cum e cu barna si din nasul altor retele.
Gigi moghilu' e :first: restul e bla-bla , teszari :thumbup: condurateanu te pupa pe suflet :roflmao:

#28
spikje

spikje

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 25.12.2004
Pot sa afirm faptul ca ca autorul topicului are dreptate, fenomenul aceasta îl pățesc destul de des.
De cate ori am închis și am zis wtf..

Edited by spikje, 02 March 2015 - 19:43.


#29
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
N-a zis nimeni ca nu se intampla. Ba din contra, se intampla in toate retelele, inclusiv in alea fixe, dar de-aici pana la conspiratii e cale lunga, nene.

#30
hotroad73

hotroad73

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 07.06.2010
Pot sa confirm si eu pe 3 DON - uri cu 3 telefoane diferite. Lucrul asta se intampla cam de 3-4 saptamani. Pacat, pentru ca incepuse sa mearga binisor reteaua dupa "marea imbulzeala" din septembrie.

#31
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011

View Posttiestodj20, on 02 martie 2015 - 09:01, said:

Am avut si eu probleme din astea, am sunat pe cineva, a raspuns, dar nu auzeam nimic...trebuia sa inchid si sa incerc din nou.
Si eu am patit la fel.

Nu auzeam nici eu ca apelant, nici persoana apelata.

#32
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Asta este atat de grav ca atunci cand zice unu "pe mine m-a durut burta". Apoi mai apar vreo 2-3 si zic " si pe mine" . Al patrulea spune " bai ce ciudat , si pe mine m-a durut acum 3-4 saptamani.
Asa vine altul care deschide topic si declara epidemie serioasa. Exprima si in procente exacte numarul celor care au tras o basina de la durerea de burta.

Edited by mihai!, 03 March 2015 - 08:47.


#33
Mobuntu

Mobuntu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 12.04.2011
Daca tu compari cu durerea de burta situatia in care ajungi sa suni de 2-3-4 ori o persoana inainte sa poti vorbi cu ea, iti recomand niste Furazolidon si Rudotel. Pentru ca ce face RDS e de rahat. Indiferent cat costa abonamentul si cate minute are, RDS e primul provider care isi bate joc de standardele minimale de calitate pentru telefonie, la cateva decenii distanta de la inventarea ei. Bineinteles ca au si altii probleme, dar mult mai mici, si asta nu le anuleaza pe cele ale RDS-ului. E ca si cum zici "ala e plin de rahat" si fanaticii sar cu argumente ca "las ca si la concurenta sunt cateva scame!".

Faceti voi cat vreti misto de cei care sesizeaza o problema extrem de grava, pana o sa ajungeti in situatia sa vorbiti din Digi sau spre Digi. Sa vezi ce fun e atunci. La fel cum au castigat clienti promitandu-le marea cu sarea pe partea de fibra, dandu-le potroaca cu polonicul, la fel si acum vand "nelimitat" si abia prinzi viteze de dial-up sau reusesti un apel dupa mai multe incercari. Culmea tupeului, trebuie sa le mai dai si despagubiri daca vrei se pleci din reteaua lor de rahat.

Daca pe partea de net au liber la tapit clienti, pe partea de telefonie exista niste legi stricte in privinta calitatii. Nu poti sa vinzi "abonament de telefonie" daca omul cu infarct sau martor la un accident auto, trebuie sa sune de 3-4 ori la 112 sau la o salvare privata inainte sa prinda o linie libera.

Nu stiu daca au fost deja persoane ranite sau care au decedat din cauza serviciilor execrabile ale RDS/Digi, dar nu m-ar surprinde deloc. Timpul nu e pierdut. Providerii de VoIP nu au avut voie niciodata sa se numeasca "de telefonie" tocmai din cauza asta, pentru ca nu puteau garanta accesul la liniile de urgenta. Exact ce face RDS azi.

Edited by Mobuntu, 03 March 2015 - 09:04.


#34
Mobuntu

Mobuntu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 12.04.2011

View Postfilip.serban, on 03 martie 2015 - 10:10, said:


Aruncatul cu cacat a ajuns la un alt nivel. Nu vrei tu sa faci niste teste la 112 si sa ne spui daca merge sau nu? Asta e asa, scoasa din burta, doar de dragul de a arunca cu rahat, numai ca tu o faci la cu totul alt nivel.

Ai senzatia ca exista vreo prioritizare si ca la 112 poti suna, dar cand o suni pe maica-ta atunci nu mai ai prioritate si poti suna de 3-4 ori inainte? Cum ramane cu salvarile private? Sunt si alea prioritizate? Ti-ai luat pastilele azi?

Sa incalc eu legea sunand aiurea la 112 ca sa te convingi tu ca reteaua RDS are o calitate de rahat? Te-ai gandit mult la asta?

Daca vreti sa ridicati in slavi si sa dati limbi online RDS-ului o puteti face pe orice alt thread. Ce faceti aici e trolleala penala sau job platit. Cum vin niste oameni si se vaita de un serviciu de rahat, cum se gasesc niste p0staci de serviciu sa arunce cu rahat in ei.....

Edited by Mobuntu, 03 March 2015 - 10:34.


#35
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
amice, ai vreo dovada petntru
"Nu stiu daca au fost deja persoane ranite sau care au decedat din cauza serviciilor execrabile ale RDS/Digi, dar nu m-ar surprinde deloc. Timpul nu e pierdut. Providerii de VoIP nu au avut voie niciodata sa se numeasca "de telefonie" tocmai din cauza asta, pentru ca nu puteau garanta accesul la liniile de urgenta. Exact ce face RDS azi."

Stii tu exact ca apelurile catre 112 nu sunt prioritizate?
Nu? Inseamna ca arunci cu rahat.

Orice acuzatie trebuie sustinuta cu dovezi iar la tine aceste dovezi lipsesc. De fapt nu faci afirmatii faci doar niste insinuari care vin si mai mult in sprijinul ideii de catapultat fecale ca primatele.

Edited by filip.serban, 03 March 2015 - 11:21.


#36
Mobuntu

Mobuntu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 12.04.2011
"Amice" ai un limbaj si un caracter infect. Desi mai multi membri reclama problemele de conectare, tu nu aduci nici o dovada, doar arunci cu rahat acuzandu-i pe altii fix de ceea ce faci tu. Trolleaza in continuare fara jena, eu nu am timp de pierdut cu tine. Iti urez sa ai o urgenta grava si sa ai doar un telefon cu digi la dispozitie. Sa ne povestesti tu atunci cum e cu prioritizarea ploii...

Edited by Mobuntu, 03 March 2015 - 14:07.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate