Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 

Realitatea zilei de azi

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
50 replies to this topic

#37
lmk

lmk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,961
  • Înscris: 01.04.2010

Quote

Aseară, pe la ora 9, am auzit mare gălăgie pe afară, lume care se plimba la şosea. Am aşteptat să se termine culoarea verde a semaforului şi am văzut "măcelul". Compatrioatele noastre erau pe trotuar unde nu le ţinea nimeni să nu intre peste oamenii care se plimbau. Aceleaşi prostituate care stau pe urmă la colţ de stradă şi se ţin de tine ca să-ţi facă sex oral ca să-şi ai ceva de mâncare că nu au acasă. Aceste muieri care, pe de o parte nu este vina lor că s-au născut femei, însă sunt vinovate că-i răspândesc renumele.

A nu se înţelege că am ceva cu femeile, nu sunt discriminator sau misogin, fiecare e cu treaba lui, însă când aceste categorii de oameni sar pe tine ca nişte haite de câini şi până nu-ţi fac sex oral nu pot trece mai departe. Desigur, sunt şi alte categorii de oameni care o sug, aşa că nu sunt femeile mai speciale însă ele ies în evidenţă.

Mă repet, nu fac denigrarea femeilor, ci pur şi simplu expun unde s-a ajuns în ziua de azi, să nu mai poţi pleca liniştit pe stradă fără să fii agresat în vre-un fel de o muiere focoasă care vrea să-ţi facă sex oral. Acest comentariu nu se doreşte a fi xenofob, rasist sau mai ştiu eu ce, nu vorbim de originile femeilor saau de alte practici de-ale lor.

Quote

Ieri, pe la cină, am auzit gălăgie afară, lume adunată şi care mai de care comenta/ţipa. Am aşteptat până s-a terminat zarva şi am văzut "măcelul". Compatrioţii noştri moldoveni beau în curtea lor, unde poarta îi ţinea pe ceilalţi să nu intre peste ei. Aceşti moldoveni care stau pe urmă la colţ de stradă şi se ţin de tine ca să le dai o ţuică ca să o bea pentru că nu au acasă. Acesti oameni care pe de o parte, nu este vina lor ca s-au nascut facand parte din aceasta etnie, insa sunt vinovati ca ii raspandesc renumele.

A nu se înţelege că am ceva cu moldovenii, nu sunt rasist (ba chiar sunt jumătate moldovean), fiecare cu treaba lui, însă aceste categorii sar pe tine ca o haită de câini şi până nu bei cu ei o ţuică, nu pot trece mai departe. Desigur, sunt şi alte categorii de beţivani, aşa că nu sunt ei mai speciali. Însă ei ies în evidenţă.

Mă repet, nu fac denigrarea moldovenilor, ci pur şi simplu expun unde s-a ajuns în ziua de azi, să nu mai poţi bea o pălincă liniştit fără să-ţi facă cinste un moldovean cu o ţuică de sfeclă.
Adică s-a ajuns ca propriile noastre obiceiuri creştineşti să-i aducă în astfel de situaţii?


Poveştile de mai sus reprezintă închipuiri identice cu părerea persoanei care a deschis topicul, nu mă reprezintă şi nu sunt de acord cu ele (ba, mai mult, am încercat să le scriu tot la fel de agramat ca domnia sa însă trebuie să cer scuze cititorilor pentru că am mai corectat pe ici pe colo).

Edited by lmk, 01 March 2015 - 13:10.


#38
BlueSoul

BlueSoul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 18.06.2006

View PostDany_Darke, on 01 martie 2015 - 12:06, said:

daca te simti frustrat, te rog sa nu mai citesti acest topic, multumesc.

doar scarbit de orasul ala si locuitorii sai ...votati nichita !!!fenechiu....oprea? Posted Image

#39
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
oricate topice se vor deschide si cate plangeri vor fi tiganii tot o rusine a evolutiei vor ramane....ce mi se pare extrem de ciudat este ca fata de maorii neo-zeelandezi sau aborigenii australieni care s-au integrat in societatile respective astia ai nostrii tin sa ne dovedeasca ca sunt un fiasco evolutiv si orice-am face tot maidanezi raman....

#40
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014

View PostBlueSoul, on 01 martie 2015 - 13:01, said:

doar scarbit de orasul ala si locuitorii sai ...votati nichita !!!fenechiu....oprea? Posted Image

e problema ta existentiala, nu a mea. asa ca nu mai privi situatia de parca ti-as fi cerut bani ca sa postezi aici

View Postmyshyk, on 01 martie 2015 - 12:30, said:

@ Dany_Darke
Si astea le-ai descoperit AZI? In ce tara ai trait pana AZI? Sau ai impresia ca de MAINE, va fi totul altfel?
Daca si aici pe forum am ajuns sa postam ca la RTv,Realitatea, A3, B1, subiecte de rahat cu titluri "bomba", e nasol.

este vorba de faptul ca se merge din ce in ce mai rau, asta am incercat sa evidentiez. plus ca nu este titlu bomba, depinde ce intelegi prin el. am spus doar ca asta e de fapt realitatea si atat.
nimeni nu este obligat sa posteze, si nici atat sa citeasca. culmea este ca asta face toata lumea, inchide ochii la ce este in jur si pe urma se plange.

plus de asta, titlul este generalist, asa ca nu trebuie sa vb strict de rromi si ce fac ei. nu ei sunt universul nostru.

daca cineva se simte jignit de acest topic, este liber sa-l paraseasca sau sa dea raport si mai departe sa decida ce este mai ok, sa deschida ochii si sa faca ceva sau sa-i tina inchisi si sa se faca precum ca nu ar sti nimic.

#41
BlueSoul

BlueSoul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 18.06.2006
take it easy iron maiden :D...don't get your panties in a bunch.

#42
ariadna09

ariadna09

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,179
  • Înscris: 23.11.2013
@lmc,

cum Doamne iarta-ma ai ajuns sa asociezi palinca si tuica de sfecla cu obiceiurile crestinesti? :)
Doamne iarta-ma again, ca-i post!

Ps: ai talent!
In locul tau m-as gandi sa ma fac pamfletar si sa scriu la o gazeta.Posted Image

#43
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

View PostDany_Darke, on 01 martie 2015 - 01:32, said:

iar in autobuze controlul trece pe langa ei de parca nici nu exista, ori cand deschide gura sa spuna ca n-are bilet si dupa vorba isi dau seama ce neam este, isi mai cer si scuze ca la-u deranjat.

asa ca frica nu se aplica lor, nu lor le este frica, ci noua de ei, iar ei profita de acest aspect. acelasi principiu a fost pus in practica si azi la acea biserica.

Da' de ce sa-ti fie frica , ca nu inteleg , sint niste semizei , au sabii Jedi , au laser in ochi , sau cum ????
Mai fratilor , rasa asta e mai jalnica si mai lasa decit ati putea crede , daca te dai tare la ei fug instantaneu , nu au cel mai mic curaj , au doar un tupeu jegos care cedeaza la primul genunchi in ficat , la prima tibie incasata fix in mutra , daca mai scoti si un briceag la inaintare deja zici ca etsi posesor de arsenal nuclear. Curaj , sint doar vermina .

#44
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
sunt fata, nu ma pot arunca asa in fata lor cu bricege si alte treburi, hai sa nu exageram

#45
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,245
  • Înscris: 29.12.2006

View Postdapix1234, on 28 februarie 2015 - 23:25, said:

Eu cred ca un cadru educational care sa functioneze si sa fie tintit pe aceasta situatie va rezolva problema in 50 de ani.  

Am văzut un reportaj în urmă cu mai mulţi ani, unde se arăta că undeva în judeţul Arad, s-a încercat crearea într-o şcoală, a unei clase mixte, de români şi ţigani: cam 10 elevi români şi 10 elevi ţigani.

După o lună, s-a constatat că elevii ţigani se băteau în timpul orei, ieşeau afară din clasă când doreau, se scuipau, se urcau pe bănci, şi alte lucruri asemănătoare. Părinţii elevilor români şi-au retras copiii din acea clasă şi i-au transferat la altă şcoală, iar experimentul s-a soldat cu un eşec.

Morala e, că ţiganii sunt la fel de atraşi de şcoală, precum de muncă.

#46
lmk

lmk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,961
  • Înscris: 01.04.2010

View PostDany_Darke, on 01 martie 2015 - 13:20, said:

este vorba de faptul ca se merge din ce in ce mai rau, asta am incercat sa evidentiez. [...] am spus doar ca asta e de fapt realitatea si atat.

View Postariadna09, on 01 martie 2015 - 13:20, said:

**************
cum Doamne iarta-ma ai ajuns sa asociezi palinca si tuica de sfecla cu obiceiurile crestinesti? Posted Image

Ps: ai talent!
In locul tau m-as gandi sa ma fac pamfletar si sa scriu la o gazeta.Posted Image
Îţi recomand să participi la o nuntă în Moldova profundă (printr-un sat tradiţional din nordul ţării) şi ai să vezi dovada cu ochii tăi Posted Image.

Mulţumesc pentru aprecieri.
Chiar am vrut să investesc într-un ziar nou însă în 2009 am avut alte priorităţi iar în 2015 mă felicit pentru că nu am făcut-o.

Edited by Rosebud09, 04 March 2015 - 03:38.


#47
sandy76

sandy76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,058
  • Înscris: 20.10.2008
AU ÎNNEBUNIT SALCÂMII, ACUM AU NEBUNIA LUI SALAM
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jxWFkjuUj7Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

SUNT PROFESOR, SCOATE-MĂ DIN NOROI!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Fg59aBCSEzA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by sandy76, 04 March 2015 - 00:03.


#48
Allahu

Allahu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,401
  • Înscris: 30.07.2008

View PostValmont43, on 01 martie 2015 - 13:05, said:

oricate topice se vor deschide si cate plangeri vor fi tiganii tot o rusine a evolutiei vor ramane....ce mi se pare extrem de ciudat este ca fata de maorii neo-zeelandezi sau aborigenii australieni care s-au integrat in societatile respective astia ai nostrii tin sa ne dovedeasca ca sunt un fiasco evolutiv si orice-am face tot maidanezi raman....
Nu e ciudat deloc.
De ce India e o uriasa latrina, iar Noua Zeelanda si Australia sunt inca decente ?
Genetica nu minte.
Cersetorilor indieni le spun sa se duca in Anglia, ca acolo e cald si bine :)

#49
sandy76

sandy76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,058
  • Înscris: 20.10.2008
TURIȘTI ȘI NU CÂȘTIGI NIMIC
Primarii unor localități rurale din județul Constanța, care nu au apă și asfalt, s-au, apucat să construiască, atenție, centre de informare turistică – ei, ce părere aveți, primarii ăștia își dau seama pe ce planetă trăiesc? Nu, pe bune întreb…
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PBCdmn4bfwo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#50
SCORILO-CORYLLUS

SCORILO-CORYLLUS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,892
  • Înscris: 24.02.2008

View PostDany_Darke, on 28 februarie 2015 - 22:45, said:

...
Adica s-a ajuns ca propriile noastre obiceiuri crestinesti sa-i aduca in aceste situatii? Fara sa vrem intretinem aceste practici? Se mai poate schimba ceva in bine?

"Obiceiurile crestinesti" la noi sunt de-a dreptul penibile.
Prea mult la noi "mila crestina" s-a tradus in a da pomana (daca luam chiar Biblia la purecat aflam ca ideea e sa ajuti pe cei din jurul tau sa isi castige traiul, nu sa le dai din traiul tau).
De asemenea la noi "a ierta" a ajuns un fel de a lasa pe altii sa te calce in picioare (de aceea nu prea sunt proteste cand se pun taxe aberante, cand sunt abuzuri grosolane etc). Si aici daca e sa luam aceiasi Biblie ca standard aflam ca trebuie sa luptam pentru ce credem impotriva celor care terfelesc idealurile (alungarea negustorilor din templu). La noi Biserica a ajuns un fel de firma de negot.
De asemenea tot la noi credinta a ajuns sa fie confundata cu religia.

#51
Val888

Val888

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,080
  • Înscris: 02.08.2012
Dom'le, ce vedem noi in pozele alea ? Vedem un numar de cetateni la poarta. Cetateni ce, dupa propriile lor declaratii, sunt "romani saraci". Implicatia : daca aia sunt "romani saraci", atunci babele din biserica sunt straineze bogate. Vedem cum "romanu' sarac" cerseste si ciordeste de la strainezu' bogat. Da' de ce e sarac "romanu' sarac" ? Pentru ca e discriminat. Pentru ca ar munci, da' n-are unde. De exemplu, "romanu' sarac" ar putea fi sef de filiala al unei banci straine. Sau simplu executant. Intrucat, insa, nu vedem pirande casiere la ghiseu si nici barosani cu ghiuluri si lanturi consilieri de credit, concluzia e evidenta : angajatoru' strain ii discrimineaza la greu. Implicatia implicatiei : legislatoru' ar trebui sa ia masuri. De exemplu, conditionarea deschiderii unei unitati bancare de angajarea unui numar de pirande si barosani. In acest fel, "romanii saraci" vor avea venituri consistente si nu vor mai bantui pe la poarta bisericilor (decat dupa ora 17 si in weekend). O alta solutie : regandirea modalitatilor de ajutorare a "romanilor saraci". Adica in loc de programe de integrare sa fie finantati barosani. Care barosani sa deschida firme si sa angajeze masiv "romani saraci". Cate un milion de euroi pentru fiecare barosan. Iar cand vine "romanu' sarac" sa ceara ajutoare si pomeni, sa i se zica "dom'le, du-te si angajeaza-te la barosan, ca e boierie acolo : freci menta si iei banu' fara numar. Iar daca nu se intampla asa, atunci de vina e barosanu', nu societatea".

Edited by Val888, 04 March 2015 - 10:36.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate