Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!
 La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...
 Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...
 M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...
 

Unde sa calatoresc?

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,908
  • Înscris: 14.11.2004
Anul asta va fi Miloano Expo 2015, merita vazut si orasul in sine este superb. Din Milano poti merge si in alte orase invecinate, chiar si cu trenul, fiind mai ieftin decat un rental.

#20
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

View PostAbbiex, on 28 februarie 2015 - 01:25, said:

Ce contează cum sunt locuitorii,mai ales când mergi cu scopul de a vizita locuri,nu pentru a-ţi face prieteni? (şi pe o perioadă aşa scurtă)
Eu nu am fost "în grup" şi n-am întâmpinat nicio problemă.

In zonele turistice vorbesc engleza, mai ales in Prague. Sunt si foarte ospitalieri si e cazul si in cazul magazinelor cand mergi sa cumperi ceva. Sar imediat sa te ajute.
Nu as vrea sa intru in detaliu cum am fost tratat la un magazin Domo din Bacau cand le-am facut si cumparaturi de vreo 200 Ron. Si nu ar fi singurul caz de neospitalitate de la noi...Dar ma opresc aici ca nu mai ar legatura cu subiectul topicului.

Edited by chaosss, 28 February 2015 - 01:29.


#21
Abc2010ro

Abc2010ro

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 82
  • Înscris: 26.02.2015

View Postconnectorxp, on 28 februarie 2015 - 01:25, said:

Anul asta va fi Miloano Expo 2015, merita vazut si orasul in sine este superb. Din Milano poti merge si in alte orase invecinate, chiar si cu trenul, fiind mai ieftin decat un rental.

Milano mi s-a parut unul dintre cele mai aride orase europene. In afara de zona aia unde e catedrala nu prea ai unde sa te duci. Pare mare, dar nu stiu... e mare degeaba. Nu-i deloc ca Roma.

Edited by Abc2010ro, 28 February 2015 - 01:42.


#22
casablanca1000

casablanca1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,157
  • Înscris: 25.08.2011
Istanbul!!  Posted Image   Posted Image

Nu exista oras mai tare in toata Europa!!!! - si asta se intinde si pe o bucata de Asia. Bate totul la cur de la mare distanta.

Ai de vizitat Moscheea Albastra, Hagia Sofia, Turnul Galatei, Strada Istiklal, palatul Topkapi (care e de fapt Poarta Inalta unde se duceau cu morcovul in cur domnitorii nostri), de traversat cu feribotul de pe un continent pe altul in numai 10 minute, bazarul mare, bazarul egiptean de mirodenii, croaziera pe Bosfor, vizitat insulele din preajma Istanbulului, cetatile, baie turceasca cu aburi si masaj, mancare buna de-ti bati copiii in restaurante unde stai ca sultanul pe perne, narghilea, dulciurile lor bestiale.....mmmm, imi vine sa fug acuma inca o data ca n-am vazut totul.

Cat pot sa-i invidiez pe turci pentru un asemenea oras. e de vis

#23
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,683
  • Înscris: 22.01.2015
paremi-se ca anul asta la torino expun giulgiul lui isus.treaba asta se intampla 1 la nus cati ani.si mai ai si ceva muzee.b-to,avion dus-intors undeva la 150e

#24
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View Postconnectorxp, on 28 februarie 2015 - 01:25, said:

Anul asta va fi Miloano Expo 2015
Asta e o chestie unica...
(pentru necunoscatori: Milano e mai frumos in interioare... dar pentru asta trebuie intrat...)

Pe de alta parte, daca te duci in sudul Europei, poate fi foarte cald in perioada aia...
N-ai spus in ce scop te duci... (chefliu, iubitor de arta/arhitectura, parcuri distractii, shopping etc)

#25
Byblos4

Byblos4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,664
  • Înscris: 26.09.2014
Italia e superba, e plina de locuri care au marcat dezvoltarea civilizatiei europene.

Merita s-o vezi, chiar daca asta inseamna si sa suporti italienii.

In 4-5 zile nu prea poti vedea multe, dar o vizita scurta Milano-Roma poti face.

#26
tandrei99

tandrei99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,258
  • Înscris: 20.09.2007
Cracovia, Oswiecim, Dresda.

#27
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,496
  • Înscris: 17.04.2006
Perioada aia e chiar ideala pentru coasta de azur.

#28
pv7722

pv7722

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,885
  • Înscris: 12.07.2014

View PostSerafim606, on 28 februarie 2015 - 01:01, said:

Toti care recomandati Amsterdam va ganditi doar la iarba si la curve Posted Image. Recunoasteti Posted Image).
Si eu tot pentru curve si iarba m-as duce .
http://forum.softped...ta-pe-internet/

#29
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Nu m-am plimbat prea mult prin Europa dar mi-a placut foarte mult Bruges.

Edited by altuser09, 28 February 2015 - 16:00.


#30
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,062
  • Înscris: 18.12.2007
@initiator nu ai precizat 2 lucruri foarte importante: bugetul si scopul.
Barcelona e foarte frumoasa dar in iulie e al naibii de cald. Eu am fost in aprilie si m-am inors bronzata pe fata (si cu urme de ochelari :D).
Poti merge pe coasta Amalfi (neaparat zbor cu avionul, altfel pierzi timpul pe drum). O sa ma duc in mai o saptamana pe acolo, am inteles ca nu e foarte cald oricum.
Alte orase de bifat, in afara de ce s-a spus pe aici, ar fi cele din tarile nordice: Copenhaga, Oslo, Bergen, Stockholm.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate