Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Microsoft Lumia 640

- - - - -
  • Please log in to reply
9774 replies to this topic

#721
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Niste poze facute cu telefonul. :D

Attached Files



#722
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007
Mie mi se par foarte bune pozele, pentru un telefon. Chiar nu înțeleg de ce unii comentează la adresa camerei.

#723
olyghinea

olyghinea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 19.02.2015
da, par foarte ok pozele

#724
cundinic

cundinic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 11.10.2007
Am luat si eu Lumia 640 LTEde la Orange.
Nu am avut timp sa il butonez prea mult, dar m-a lovit de problema transferului de contacte.
Cu aplicatia Transfer date intre Lumia si Orange Nivo nu pot prelua toate contactele.
Daca fac export contacte pe cardul lui Nivo imi face un singur fiser .vcf.
Daca trimit prin bluetooth fisierul nu il accepta ca nu este nici o aplictie sa il recunoasca.
Am desfacut fisierul single in .vcf multiplu, le-am mutat in Lumia dar nu am cum sa le import in contacte.
Aveti ceva idei?

#725
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,028
  • Înscris: 29.06.2011
Importa contactele in contul Microsoft.

#726
cundinic

cundinic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 11.10.2007
Spre rusinea mea, da-mi ceva indicatii.
Nu mi-a placut nici inainte sa umblu cu sincronizarea intre conturi pe Android.
Daca poti sa ma ajuti si vrei da-mi un "bobarnac tehnic"" :)

#727
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,028
  • Înscris: 29.06.2011
Contactele le transferi din contul google in cel Microsoft si apoi dai sincronizare pe telefon si iti incarca toate contactele sau poti alege din setari sa utilizezi contul google pentru contacte(agenda).
Mai multe informatii aici : https://www.windowsp...ts-to-the-cloud

#728
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postcundinic, on 24 mai 2015 - 08:54, said:

Am luat si eu Lumia 640 LTEde la Orange.
Nu am avut timp sa il butonez prea mult, dar m-a lovit de problema transferului de contacte.
Cu aplicatia Transfer date intre Lumia si Orange Nivo nu pot prelua toate contactele.
Daca fac export contacte pe cardul lui Nivo imi face un singur fiser .vcf.
Daca trimit prin bluetooth fisierul nu il accepta ca nu este nici o aplictie sa il recunoasca.
Am desfacut fisierul single in .vcf multiplu, le-am mutat in Lumia dar nu am cum sa le import in contacte.
Aveti ceva idei?

Salut cundinic,

Iti recomand sa iti setezi pe telefonul Orange Nivo o adresa de e-mail de tip Gmail. In agenda telefonului iti recomand sa apesi pe butonul Meniu si selecteaza Import/Export catre casuta de e-mail. Contactele se vor salva in contul de e-mail; o data setata adresa de e-mail pe telefonul tau Nokia Lumia 640, contactele vor fi afisate si in agenda acestuia.

Cu prietenie,
Orange Helper

#729
cundinic

cundinic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 11.10.2007
Multumesc, trecusem prin linkul dat de tine dar tot nu m-am lamurit.
Dupa cum spui trebuie sa transfer contactele, dar cum fac efectiv???
Banuiesc ca este vorba de o sincronizare nu? Eu cred ca am dezactivate toate sincronizarile.
Apoi ma gandesc ca ar mai interveni ceva: eu m-ai am un telefon cu android cu multe contacte diferite de cele de pe Nivo. daca as da sincronizare inteleg ca mi-ar modifica contactele si de pe celalalt telefon, ca nu as vrea.
Asa ca expune-mi macar cum fac/trec contactele din Nivo in Google sau Microsoft si apoi sa le import/sincronizez in Lumia, eventual cu retinerea de a nu imi modifica telefonul celalalt cu Android. Spune-mi mai detaliat, asa ca pentru incepatori.

#730
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Nu e mai usor sa le copiezi pe SIM din Orange Nivo, iar dupa ce bagi SIM-ul in Lumia sa le iei direct de acolo?

#731
cundinic

cundinic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 11.10.2007

View PostCristianLC, on 24 mai 2015 - 11:12, said:

Nu e mai usor sa le copiezi pe SIM din Orange Nivo, iar dupa ce bagi SIM-ul in Lumia sa le iei direct de acolo?

Usor este, insa dupa stiinta mea pe SIM nu se pot salva contacte cu detalii, cum ar fi mai multe telefoane pe acelasi contact, adresa de mail, etc ca sa nu mai zic ca pe SIm eu stiu ca nu poti salva un contact care are mai mult de 11 caractere (daca vrei sa scrii Constantinescu Alexandru nu poti).

#732
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,028
  • Înscris: 29.06.2011
Sincronizare dai manual, la contul Microsoft. Eu tot pe manual tin. Intri pe PC  in contul Microsoft, la persoane, ai import contacte, dai la altceva si poti alege fisierul din PC(trebuie sa fie fisier CSV).
Copie fisierul din Nivo in PC si vezi daca merge cum am scris mai sus.

#733
cundinic

cundinic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 11.10.2007

View PostCGDBZ, on 24 mai 2015 - 11:26, said:

Sincronizare dai manual, la contul Microsoft. Eu tot pe manual tin. Intri pe PC  in contul Microsoft, la persoane, ai import contacte, dai la altceva si poti alege fisierul din PC(trebuie sa fie fisier CSV).
Copie fisierul din Nivo in PC si vezi daca merge cum am scris mai sus.

Fisierul exportat este de tip .vcf single. eu am reusit sa il desfac in toate contactele dar tot sub forma.vcf. sa incerc sa il convertersc din vcf. in .csv.?
De ce este asa greu sa copiezi niste contacte fara sa te plimbi prin nush cate servere si sincornizari, offf.
Apoi cu  ramane cu al doilea telefon cu android imi va modifica si acolo contactele?

#734
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,028
  • Înscris: 29.06.2011
Daca copii contactele sub forma de fisier din Nivo in contul Microsoft nu are ce sa-ti modifice in contul google(de pe celalalt telefon).
Nu este greu, daca aveai doua conturi google, pentru fiecare telefon era chiar foarte simplu dar si asa trebuie sa mearga importand fisierul.
Nu stiu exact ce tip de fisiere accepta,nici nu ma pricep bine, poate vcf este acelas lucru cu CSV.

#735
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Daca ai contactele salvate in contul de Google, trebuie doar sa adaugi contul in noul telefon si ti le ia singur.

#736
cundinic

cundinic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 11.10.2007

View PostCGDBZ, on 24 mai 2015 - 11:39, said:

Daca copii contactele sub forma de fisier din Nivo in contul Microsoft nu are ce sa-ti modifice in contul google(de pe celalalt telefon).
Nu este greu, daca aveai doua conturi google, pentru fiecare telefon era chiar foarte simplu dar si asa trebuie sa mearga importand fisierul.
Nu stiu exact ce tip de fisiere accepta,nici nu ma pricep bine, poate vcf este acelas lucru cu CSV.

Am reusit sa export in Google sa le export din Google in .csv, sa le import in Microsoft si acum pe telefon. O sa ma straduiesc sa profundez lucrul cu sincronizarea si sper sa fie totul in regula acum si pe viitor. Daca nu, o sa apelez in continuare :)
Multumesc tuturor pentru suport si pentru intelegere.

#737
leonardc

leonardc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 25.07.2008

View Postcundinic, on 24 mai 2015 - 12:25, said:


Am reusit sa export in Google sa le export din Google in .csv, sa le import in Microsoft si acum pe telefon. O sa ma straduiesc sa profundez lucrul cu sincronizarea si sper sa fie totul in regula acum si pe viitor. Daca nu, o sa apelez in continuare Posted Image
Multumesc tuturor pentru suport si pentru intelegere.

Pe viitor incearca sa folosesti aplicatia  PHONE SWAPPR, Este super OK!

#738
cundinic

cundinic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 11.10.2007

View PostCGDBZ, on 22 mai 2015 - 22:44, said:

Vad ca nu au eliminat eroarea cu notificarea pentru date. Din cand in cand apar datele ca active in bara de notificari fara sa le activez dar nici nu sunt active.

Nu stiu daca iti este de ajutor, plus ca l-am luat de 3 zile, dar si eu am observat ca mi se activeaza datele. Azi am descoperit ca la Setari -> retea celualara + SIM -> pentru conectivitate Wi-Fi limitata activeaza "nu utilizati datele de retea celulara". (ai si odescriere cu litere mai mici sub optiune).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate