Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

Microsoft Lumia 640

- - - - -
  • Please log in to reply
9774 replies to this topic

#739
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,028
  • Înscris: 29.06.2011
Nu la ce spui tu am facut referire. Pe L520, care nu are ultimul WP, are WPGDR1(ca de altfel majoritatea telefoanelor cu WP) este o eroare cu notificarea pentru date din bara de notificari, din cand in cand apar datele ca active dar ele nu sunt active, este o eroare de afisare.
Am crezut ca pe L640 nu mai este aceasta eroare deoarece are WPGDR2(ultima versiune de WP). Era de asteptat sa rezolve aceasta eroare chiar daca nu afecteaza cu nimic functionarea telefonului.

Edited by CGDBZ, 25 May 2015 - 19:29.


#740
cundinic

cundinic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 11.10.2007
Ce am sesizat: anomalie sau un reglaj automat al displayului?!

Tocmai ce postasem un raspuns aici pe forum, telefonul era langa monitorul LCD, era in stand-by, iar in momentul cand l-am activat erau culorile aiurea, prea stridente, ca si cum ar fi fost magnetizat, simbolurile din bara de sus era in culori albastru-violet si restul dalelor aveau culori pot sa zic accentuate/stridente, parca erau pe contrast maxim.

A trebuit sa il restartez si a revenit la normal. L-am pus in aceeasi pozitie dar se pare ca nu s-a mai manifestat chestia.

Eu nu am umblat prin setari mult, am vazut ca luminozitatea este pe automat, in general a ramas asa cum a venit.

Ce parere aveti?

#741
iftimieionut

iftimieionut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 09.01.2011
A incercat cineva sa instaleze pe Lumia 640 WP 10 ...?

#742
TazCelRau

TazCelRau

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 956
  • Înscris: 28.06.2009
Se poate instala pe orice, doar ca are atatea buguri ca mai degraba astepti varianta finala.

#743
iftimieionut

iftimieionut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 09.01.2011

 augustinionut, on 25 mai 2015 - 20:07, said:

Se poate instala pe orice, doar ca are atatea buguri ca mai degraba astepti varianta finala.

de asta am intrebat...ca din toate comentariile pe care le-am citit nu a fost nici unul de bine si nu as vrea sa-l instalez ca sa am ce dezinstala dupa...
Multi din cei care il instalasera aveau Lumia cu 512 mb de RAM si am crezut ca poate pe 640 merge mai bine dar se pare ca m-am inselat...


#744
vladonetcb

vladonetcb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 08.11.2014
@cundinic.
E posibil ca ceea ce ai vazut sa fie activarea sunlight readability. Poti sa faci in felul urmator. Seteaza lumina pe automat,stai cu telefonul intrun loc mai slab iluminat,trage de bara de notificari,uita-te cum sunt colorate shortcuturile,dupa aceea muta telefonul in lumina puternica si mai uita-te o data cum sunt luminate acele shortcuturi. De mentionat ca treaba asta merge doar daca fundalul este setat pe "inchis" ,nu pe "deschis" ,din setarile "start +tema". Sper ca se intelege ceva din ce am zis :D

#745
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 07.10.2006
Ori era de la luminozitatea automată setată pe maxim pt. un anumit interval (scurt) fie să fi fost pur și simplu un bug grafic/eroare de afișaj sau display pe ducă în ultimul rând.
Nu se poate ”magnetiza” dacă stă aproape de LCD (fie monitor sau televizor).

#746
coradux

coradux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 448
  • Înscris: 04.12.2014

 augustinionut, on 25 mai 2015 - 20:07, said:

Se poate instala pe orice, doar ca are atatea buguri ca mai degraba astepti varianta finala.
Și eu am observat că e plin de bug-uri și nefinisat, e ca și cum ar fi o variantă de preview făcută special să testeze anumite lucruri. Îs varză ăștia de la Microsoft.

#747
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013

 cundinic, on 25 mai 2015 - 19:59, said:

erau culorile aiurea, prea stridente, ca si cum ar fi fost magnetizat, simbolurile din bara de sus era in culori albastru-violet si restul dalelor aveau culori pot sa zic accentuate/stridente, parca erau pe contrast maxim.


De doua ori am patit. Prima data am facut ca tine, l-am restartat, a doua oara am văzut ca nici măcar de asta nu  nevoie. Am blocat ecranul din butonul Power si când l-am activat din nou, totul era normal. Prima data telefonul era in buzunar, a doua oara pe bratul de la canapea. Deci cauza nu e proximitatea cu alte dispozitive electronice.

#748
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014

 coradux, on 26 mai 2015 - 04:31, said:

e ca și cum ar fi o variantă de preview făcută special să testeze anumite lucruri. Îs varză ăștia de la Microsoft.
Chiar e o varianta preview pentru teste. De ce sunt varza? Ca te avertizeaza de 15 ori sa nu il instalezi pe telefonul principal?

#749
Innoxius

Innoxius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 16.01.2014
Mai stiti pe cineva care sa aiba curajul sa dea drumul la un preview de SO major pentru teste la oricine vrea ?

#750
geo579

geo579

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,149
  • Înscris: 10.06.2013
Salutare.as vrea sa l cumpăr si eu varianta 4g,cum sta la semnal,convorbiri,gps?

#751
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
E foarte ok.
Pe gps nu l-am incercat inca.

#752
uzzy17

uzzy17

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 29.08.2006
E blana gps-ul, ca localizare. O problema pe care am observat-o, nu calculeaza dinstanta pana la un punct, corect, din prima. Iti zice ca ai 7km, apoi te trezesti cu 9.

#753
Innoxius

Innoxius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 16.01.2014
Daca te referi la gasirea unei rute in HERE, cand ii dai destinatia iti zice distanta in linie dreapta (cred), apoi cand ii dai calculare ruta, iti da distanta pentru acea ruta.

#754
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006

 grinci, on 26 mai 2015 - 06:38, said:

De doua ori am patit. Prima data am facut ca tine, l-am restartat, a doua oara am văzut ca nici măcar de asta nu  nevoie. Am blocat ecranul din butonul Power si când l-am activat din nou, totul era normal. Prima data telefonul era in buzunar, a doua oara pe bratul de la canapea. Deci cauza nu e proximitatea cu alte dispozitive electronice.

Bine de stiut. Al meu era tot verde. Reset si nu a mai avut bube. Microsoft :))

#755
uzzy17

uzzy17

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 29.08.2006

 Innoxius, on 26 mai 2015 - 10:36, said:

Daca te referi la gasirea unei rute in HERE, cand ii dai destinatia iti zice distanta in linie dreapta (cred), apoi cand ii dai calculare ruta, iti da distanta pentru acea ruta.
O sa am asta in vedere.

Inca o chestie, voua va iese double tap to  wake din prima ? Eu rareori reusesc sa-l deblochez de prima data, trebuie sa incerc de mai multe ori.

#756
fredy2007

fredy2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 09.09.2007

 uzzy17, on 26 mai 2015 - 10:34, said:

E blana gps-ul, ca localizare. O problema pe care am observat-o, nu calculeaza dinstanta pana la un punct, corect, din prima. Iti zice ca ai 7km, apoi te trezesti cu 9.

Te trezesti ca ai de parcurs cei 9km imediat sau dupa ce ai parcurs 7km?Se poate folosi si harta google maps?Semnalul si precizia in navigare ar trebui sa fie super datorita faptului ca foloseste simultan GPS,Glonnas si sistemul chinez de navigare prin satelit.
Autonomia acumulatorului este ok?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate