Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Microsoft Lumia 640

- - - - -
  • Please log in to reply
9774 replies to this topic

#685
SFD93

SFD93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 01.03.2015
Iti multumesc, Cornel14! Esti si tu unul dintre utilizatorii lui Lumia 640? Daca da, imi poti spune ce parere ai, daca merita investitia sau daca la banii astia poti recomanda altceva?
Multumesc si tie, Innoxius, pt raspunsul prompt!

Edited by SFD93, 20 May 2015 - 12:12.


#686
Innoxius

Innoxius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 16.01.2014
Aplicatia pentru a primi codul https://www.windowsp...b3-0b58dd5ad440

#687
cornel14

cornel14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 23.03.2012
Nu, eu am 920 si nu vreau inca sa-l schimb.
Mai dau cate o geana pe aici ca poate o sa iau unulca sa-l dau alor mei, dar oricum nu in viitorul apropiat. :-)

#688
SFD93

SFD93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 01.03.2015
Inteleg...multumesc pentru ajutorul acordat! O zi pacuta in continuare!

#689
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013

 SFD93, on 20 mai 2015 - 12:11, said:

Iti multumesc, Cornel14! Esti si tu unul dintre utilizatorii lui Lumia 640? Daca da, imi poti spune ce parere ai, daca merita investitia sau daca la banii astia poti recomanda altceva?
Multumesc si tie, Innoxius, pt raspunsul prompt!
E chiar best buy daca nu vrei neaparat cu Android.

#690
florin_lg

florin_lg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 09.05.2011
Salut, tocmai am achizitionat si eu acest tel de la Vodafone, si pana acuma am o singura nelamurire, cand ma uit la pozele pe care le-am facut cu camera, si vreau sa ies din poze si sa revin la home screen, nu reusesc pt ca lipseste bara de butoane de jos( back, home, search). Am identificat o metoda prin care sa pot accesa bara de butoane, si anume trag de bara de notificari si in momentul acela imi apare si bara de jos.
La voi cum este, va apare tot la fel? Poate e o metoda mai simpla si mai placuta decat aceasta.

#691
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,517
  • Înscris: 28.08.2007

 florin_lg, on 21 mai 2015 - 14:25, said:

Salut, tocmai am achizitionat si eu acest tel de la Vodafone, si pana acuma am o singura nelamurire, cand ma uit la pozele pe care le-am facut cu camera, si vreau sa ies din poze si sa revin la home screen, nu reusesc pt ca lipseste bara de butoane de jos( back, home, search). Am identificat o metoda prin care sa pot accesa bara de butoane, si anume trag de bara de notificari si in momentul acela imi apare si bara de jos.
La voi cum este, va apare tot la fel? Poate e o metoda mai simpla si mai placuta decat aceasta.

Debifeaza auto-hide din settings - navigation bar .

#692
Innoxius

Innoxius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 16.01.2014
Sau faci swipe de jos in sus, la marginea de jos, plecand cu degetul din afara portiunii utile a ecranului. E o noua chestie in GDR2. Eu zic ca e folositoare cand ai treaba cu foto / video. As propune sa nu dezactivezi, pentru ca iti ia din ecranul util. Cu timpul te obisnuiesti.

Edited by Innoxius, 21 May 2015 - 14:31.


#693
florin_lg

florin_lg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 09.05.2011
Multumesc mult. Am mers pe varianta cu swipe. Sper sa ma obisnuiesc cu wm,am mai avut o tentativa sa parasesc androidul ,dar blackberry nu m-a determinat sa fac acest pas.
Mai am o intrebare,in legatura cu glance, am facut exact aceleasi setari ca la Lumia 830,dar mie imi spare doar ceasul pe cand la Lumia 830 imi spare inclusiv vremea.
Cevq idei aveti cum as putea remedia problems?

Edited by florin_lg, 21 May 2015 - 15:48.


#694
Innoxius

Innoxius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 16.01.2014
S-a mai discutat. Sunt setari diferite. La 640 / 640 XL nu se poate.

Aici ai doar Quick Status Notifications, nu Detailed, nu Date.

Edited by Innoxius, 21 May 2015 - 15:55.


#695
SFD93

SFD93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 01.03.2015
Salutare! Am achizitionat si eu acest model de telefon, astazi a venit comanda. Am o intrebare pentru cei care il detin deja...in ce tara este fabricat al vostru? Pe al meu scrie " Taiwan ". Este normal acest lucru? Ms anticipat!

#696
Innoxius

Innoxius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 16.01.2014
Ciudat. Stiam ca in Vietnam s-a mutat productia de la fabrica Nokia din China. Nici nu cred ca avea Nokia fabrica in Taiwan.

#697
SFD93

SFD93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 01.03.2015
Si asta e de....rau?Posted Image Mentionez ca este luat de la PC Garage...oare doar la ei sa fie asa?

#698
Innoxius

Innoxius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 16.01.2014
A, nu. Or fi avut un lot facut la altii.

#699
SFD93

SFD93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 01.03.2015
Inteleg....Totusi mai astept un feedback si de la alti utilizatori, poate se dovedeste ca nu sunt doar eu in situatia asta,sa pot dormi linistit!

#700
iftimieionut

iftimieionut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 09.01.2011

 SFD93, on 21 mai 2015 - 19:15, said:

in ce tara este fabricat al vostru? Pe al meu scrie " Taiwan ". Este normal acest lucru? Ms anticipat!

pe al meu scrie "Made in Vietnam"

#701
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,197
  • Înscris: 07.10.2006
Dacă scrie Taiwan în defavorea Vietnam e de bine. E practic diferența dintre ”bine” și ”mai bine”.

#702
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,012
  • Înscris: 29.06.2011
Al meu(de fapt al sotiei) este made in Vietnam.

Edited by CGDBZ, 21 May 2015 - 21:22.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate